Skocz do zawartości
Guban88ok3m

Jakie korale mogą żyć obok siebie stykając się ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam . Mam rhodsctisa na skałce i już się rozrasta ma niedaleko do calustrei a nie chce nikogo przesadzać czy mogę dać między nich np innego miekkasa jakaś sinularie albo capnela? Takie drzewko z miękkich by mi się widziało a może zachamowalo by rhodsctisa . I jeszcze pytanie czy miękkie mogą żyć obok siebie różne rodzaje lps i sps czy też mogą mieć wojnę wewnątrz gatunkowa ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeważnie w opisach jest info , ze jakiś koral wysuwa polipy i parzy sąsiadów.


.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z reguły, korale tego samego gatunku nie atakują siebie na wzajem.

A cała reszta to spora loteria. I to nie jest tak, że zawsze te relacje bedą stałe. Dostałem od kolegi hydnoporę, która regularnie atakowała mu sąsiednie korale (zgodnie z cyrkulacja wody) u mnie przez 5 lat nie zrobiła nikomu krzywdy.


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo rhodsctis idzie w bok i myślałem że jak mu jakiegos miekkasa posadzę to zatrzyma się a miejsca jest na tyle że jakieś "miękkie " dzrewko wejdzie ogólnie między niego a calustrea a wiem że rhodsctis jest parzący więc szkoda by mi było calustrea bo jest mega ładny a idealnie pasuje mi w tym miejscu 

Edytowane przez Guban88ok3m (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam acre rozdzieloną na pół. Po 10-ciu miesiącach urosły na tyle że zaczęły się stykać. Widać że walczą ostro ze sobą. Niedaleko mam acre, monti talerzową i turbinarię. Stykają się wszystkie trzy razem i zero walki od pół roku. Z opisów koralowców jest to wręcz niemożliwe, a jednak każdy ma swój charakter. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda mi Milki żeby wsadzic między nich więc muszę jakaś sinularie albo capnelle ogarnąć żeby przestała iść w stronę calustrei i zobaczyć czy będzie wszytsko żyło w zgodzie 

To inaczej jak będzie wyglądać że jeden parzy drugiego ? Chodzi o calustrea i rhodsctis?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie znowu globulus strącił milkę ze swojego miejsca. Tym razem spadła niefortunnie na gonioporę która stoi poniżej. W milce wypaliło tkankę i straszy teraz szkieletem w jednym miejscu, a na gonioporze jest ślad jak by ją ktoś rowerem rozjechał. Polipy pochowały się w miejscu kontaktu z milką i tak już od tygodnia. Ubytków w gonioporze nie ma ale trochę jej zajmie dojście do siebie.


Akwarium 2020.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na caulastrea też trzeba uważać, u mnie jak zglodnieje potrafi w nocy wypuścić polipy na 15cm, umieściłem za nią, zgodnie z kierunkiem prądu wody euphylie, która niestety została totalnie sparzona. Zachowałem sporą odległość, ale nie sądziłem że tak daleko mkoze sięgnąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio się zdziwiłem gdyż Ricordea poparzyła mi Acanę do białości przez jeden dzień jak byłem w pracy. Mocno się napompowała i odczepiła padając na acanę, tylko ją wieloszczety wyczyściły i został tylko szkielecik. Zawsze uważałem, że rico to łagodny miękas, a tu masz na nie też trzeba uważać by się nie stykały z innymi koralami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie... chodzi o to ze dwa korale moga sie miesiacami stykać i jest git aż do momentu, gdy nagle któremuś odwali i "zje" drugiego


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.