Skocz do zawartości
lapsiak84

Kotoś podmienił żółtka???

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, cześć.

 

Powiedzcie proszę czy ktoś miał taką sytuację żółtkiem, że ryba dotąd jedna z najaktywniejszych w akwarium raptem zniknęła z pola widzenia.

 

Czasem się ganiała w akwarium z borsukiem. Raz nawet dziabnęła borsuka kolcem pod oko. Ale na stres nie mogła narzekać. Poza żółtkiem i borsukiem jest jeszcze hepatus mały (nie wchodzą sobie w drogę) błazny oraz chromisy dwie babki i hexa. Wszystkie ryby w akwarium od około (a raczej ponad) dwóch miesięcy.

 

Parametry wody z dziś:

 

Temp: 26,4 st C

Zasolenie: 1.025

KH: 8

NO3: 4

PO4: 0,13

Ca: 410

Mg: 1380

 

Parametry bez zmian od dłuższego czasu. Jedynie Mg spadać zaczęło o 30 ppm na dobę. Od trzech dni.

 

Żółtek jakby szybko rusza skrzelami. Ale to chyba u nich normalne. Reszta ryb nie przejawia jakichś niepokojących objawów.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie było wzrostu temperatury? Może początek ospy dość częstej u pokolców w okresie letnim.


Akwarium 2020.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No temperatura ciagle sie wacha o ten 1-1,5 stopnia. Zanim wentylatory zdaza schlodzic.

Moze byc cos z ospa choc na zoltku nic nie widac. Ale borsuk ma kilka kropek tak nagle gdzie plywaly ponad dwa miesiace ryby i wszystko bylo ok.

Zauwazylem ze zotek bardzo dlugo przebywa u krewetki szkarlatnej ktorej do tej pory nie zauwazal. Wczoraj siedzial u niej dwie godziny ponad.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli to ospa to polecam wsadzić lampe uv i lać bakterie powinno się uspokoić w kilka dni ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak sam do krewetki pływa to coś mu jest. Też założył bym UV i zapodał Herbtane na wzmocnienie. Jeżeli Borsuk ma kropki to polecam PolypLab Medic. Drogi, ale u mnie za każdym razem pomagał.


Akwarium 2020.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Borsuk kropki mial doslownie kilka godzin wieczorem. Nastepnego dnia juz nie mial ani jednej.

Zoltek je chociaz plywa osowialy.
A lampe uv mam i moge wlaczyc ale tak naprawde szkoda mi troche bo rozwali system. A tak naprawde akwarium dopiero co sie ustabilizowalo w miare.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze system bardziej rozwali dodana chemia do wody niż lampa uv ona zabije tylko bakterie ale jak będziesz dolewał to równowaga nie powinna być zachwiana 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie była podobna sytuacja z żółtym, pływał osowiały, jak temperatura na moim termometrze była 25.5 stopnia, podczas upałów temperatura podskoczyła do 26.5 i żółty wrocił do aktywności, teraz trzymam 26.5 i ładnie buszuje po baniaku. 

Edit. Ja na Twoim miejscu bym sprawdził czy termometr albo grzałka nie nawala.

Pozdrawiam

Edytowane przez Dexter2k13 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach


Edit. Ja na Twoim miejscu bym sprawdził czy termometr albo grzałka nie nawala.
Pozdrawiam



Sprawdziłem. Dziś włożyłem zwykły termometr akwarystyczny. Pokazuje dokladnie to samo co czujnik Aqua Medica


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.