Skocz do zawartości
Robert-reef

Pompa Jebao -12000 DC - Grzejący się kontroler i kable

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Od jakiegoś czasu, już dłuższego obserwuje brązowienie kontrolera od pompy Jebao 12000. W tym miejscu gdzie jest brązowy bardzo mocno się grzeje.

Pompa chodzi w odpieniaczu i w piątek zauważyłem że odpieniacz na oko słabo pieni, już wcześniej widziałem że mniej urobku daje ale nie zaglądałem do niego i  nie przyglądałem się jego pracy, myślałem że może tak ogólnie w akwarium czysto.

W sobotę przy sprzątaniu dotknąłem kontrolera, był mocno gorący. Wtyczka łącząca kontroler z pompą też była rozgrzana, po rozłączeniu wtyczki okazało się że jest w środku stopiona a styki czarne.

Rozkręciłem kontroler, w miejscu gdzie się grzeje jest radiator, nie zdejmowałem go. Płytka wokół radiatora była lekko brązowa, przewody też zmieniły kolory od ciepła.

Wtyczkę odciąłem i narazie skręciłem przewody bez wtyczki, pewnie docelowo zalutuje lub wstawię jakąś inną wtyczkę.

Bardziej zastanawiam się czy przegrzanie kontrolera może wpłynąć na pracę pompy? Czy to może pompa jest uszkodzona i przez to uszkodzenie przegrzewa się kontroler.

Czy mieliście takie problemy z tym sprzętem?

20190601_123050.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie- reklamuj


baniaczek 450+160sump oświetlenie t5+led obsada koralin mieszana mieszana 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
1 minutę temu, Robert-reef napisał:

Pewnie około 2 lat.

Zresztą już obcąłem wtyczki...

rękojmia trwa 2 lata

no to .. kicha 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Pompa skończyła swoją żywotność , i tak długo pracowała

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, JerzyB napisał:

Witam

Pompa skończyła swoją żywotność , i tak długo pracowała

Pozdrawiam

Jeśli jest faktycznie tak jak mówisz będę ją wymieniał.

Czy ktoś może mi potwierdzić że pompa Jecod DCP-10000 lub Jebao/Jecod DCP-15000 maten sam wirnik a przynajmniej mocowanie wirnika do łopatek jak w tej mojej?

Musze wymienić oryginalne łopatki na mój wirnik igiełkowy.

Chociaż liczę że to tylko przez te grzejące się i nie łączące wtyczki układ się przegrzewał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wtyczka była ciepła już wcześniej i u mnie. Nie brałem tego zbytnio do głowy, zapomniałem o tym nawet. Ale teraz jak ją rozpiołem to sodoma, styki aż czarne, plastiki podtopione. Tam przez wiele miesięcy musiała być sodoma. Teraz jak na to patrzę to mogło to się skończyć pożarem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki muszę przyjrzeć się swojej dość ciepła jest pompa dc 12000


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może spróbować ją podratować ? Jeśli sam się na tym nie znasz to pokazać to komuś kto siedzi w elektronice i może by cosik poradził, wymienić na nowy element który się tak grzeje, moze radiator na większy...
Zawsze miałbyś zapasową pompę w razie czego.

Wysłane z mojego Moto G Play przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Luk napisał:

A może spróbować ją podratować ? Jeśli sam się na tym nie znasz to pokazać to komuś kto siedzi w elektronice i może by cosik poradził, wymienić na nowy element który się tak grzeje, moze radiator na większy...
Zawsze miałbyś zapasową pompę w razie czego.

Wysłane z mojego Moto G Play przy użyciu Tapatalka
 

Jeśli była by to kwestia wymiany elementu czy kontrolera to bym sobie z tym poradził.

Najgorzej że nie mam innego kontrolera, żeby móc podłączyć go zamiast starego i zobaczyć czy jest jakaś różnica.

Na pewno po usunięciu wtyczki kontroler już tak się nie grzeje, grzeje się, ale nie jest aż tak gorący jak był wcześniej. Odpieniacz też lepiej pracuje, ale nie jestem pewien czy to już jest max jego możliwości. Nie pamiętam jak było wcześniej przed awarią :). To musiało postępować dość długo i jego wydajność spadała, spadała, spadała...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zadzwoń do Erybki oni maja czasami ze zwrotów może cię prostują mi kiedyś pomogli


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, cezarreefmax napisał:

Zadzwoń do Erybki oni maja czasami ze zwrotów może cię prostują mi kiedyś pomogli


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Dzięki za podpowiedź. Spróbuje się z nimi dogadać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Skoro wymieniles w pompie wirnik z lopatkowego na igielkowy, obciazenie moglo sie zwiekszyc. Poza tym na zdjeciu widze, ze masz pompe ustawiona na 100%.

Sprubuj pobawic sie ustawieniami. Zobacz czy po wymianie wirnika na lopatki tak samo sie ci radiator i kable grzeja. Sprubuj zmniejszyc moc przy twoim wirniku igielkowym. Mysle, ze pompe masz przeciazona, bo ona nie zostala zaprojektowana dla zwiekszonego obciazenia jakim jest wirnik igielkowy, zwlaszcza jak pracuje w trybie ciaglym na 100%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym przeciążeniem to bym odpuścił. Powiedzmy że masz wirnik lopatkowy i pompa robi za obiegowke. U jednego podnosi wodę na 1M a u drugiego ta sama pompa podnosi na 3M.  Do tego niezliczona liczna kolanek i różne średnicę rur a czasem nawet zawór wsteczny który dodatkowo obciaza. Według mnie wirnik igielkpwy nie jest przyczyna. A jebao i 100% to nie jest dobre połączenie.


Zbiornik 150x50x60 450l sump 211l.obieg maxspect 10000 l/h, cyrkulacja 2x sow8 8000l/h, maxspect mjk4 15000l/h. Lampa 300w led 2x t5 54w 2x orphek blue sky. Filtracja: 40kg mixu suchych skał, 10kg żywej w sumpie, 4kg Kulek maxspect i 3l life bio fil w reaktorze, buble King 250. Balling ati pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.