Skocz do zawartości

Historia edycji

Lg4

Lg4

Witam,

Widzę że większość osób ma podobne problemy które ja również miałem na początku używania Gyre 330 czyli spadek mocy po zabrudzeniu. U siebie rozwiązałem problem poprzez ustawienie 2 razy dziennie "przedmuchiwania" pomp. Polega to na tym że ustawiam na 15 minut pompy w tryb alternating +-100% jak na załączonym screenshocie. Powoduje to wydmuchanie wszystkich nazbieranych syfów z pompy. Gdy pierwszy raz to ustawiłem to w akwarium zrobiło się gęsto ale z czasem ustąpiło. W tej chwili pompy czyszczę raz na kilka miesięcy razem z innym sprzętem, nie ze względu na spadek mocy ale raczej profilaktycznie. Wiem że nie każdy może sobie pozwolić na odpalanie pompy na 100% ale może komuś się to przyda. Można też pokombinować z mniejszymi wartościami, może efekt będzie podobny.

 spacer.png 

Lg4

Lg4

Witam,

Widzę że większość osób ma podobne problemy które ja również miałem na początku używania Gyre 330 czyli spadek mocy po zabrudzeniu. U siebie rozwiązałem problem poprzez ustawienie 2 razy dziennie "przedmuchiwania" pomp. Polega to na tym że ustawiam na 15 minut pompy w tryb alternating +-100% jak na załączonym screenshocie. Powoduje to wydmuchanie wszystkich nazbieranych syfów z pompy. Gdy pierwszy raz to ustawiłem to w akwarium zrobiło się gęsto ale z czasem ustąpiło. W tej chwili pompy czyszczę raz na kilka miesięcy razem z innym sprzętem, nie ze względu na spadek mocy ale raczej profilaktycznie. Wiem że nie każdy może sobie pozwolić na odpalanie pompy na 100% ale może komuś się to przyda.

 spacer.png 

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.