Skocz do zawartości

Historia edycji

biesiu

biesiu

Jestem użytkownikiem dwóch sztuk Maxspect Gyre XF-350 od lutego 2019r. O te pompy trzeba po prostu dbać ze względu na ich konstrukcję.

Czyszczę je co 1-2 miesiące. Posiadają w zestawie te charakterystyczne daszki i warto ich używać ponieważ zacieniają wirniki i dzięki temu nie porastają one szybko glonami. Siateczki zakładane na wirniki chronią przed małymi ślimakami a jak zbierze się na nich syf to łatwo je ściągnąć nad kubkiem, przepłukać i ponownie założyć. Wydłuża to okres niezbędnego czyszczenia całych pomp. Samo czyszczenie wykonuje szczotką do naczyń i szczoteczką do zębów pod kranem. Nie używam octu czy kwasku. Tak w zupełności wystarcza.

Pompy są bardzo ciche i nie zmieniło to się od początku. Pracują u mnie na prawie pełnej mocy. Jedyne co zauważyłem po jakimś czasie to spadek mocy co świadczy o potrzebie wyczyszczenia ale nawet wtedy nie wzrasta hałas. Po wyczyszczeniu znowu chcą wodę z baniaka wylewać.

Ja osobiście mogę je polecić każdemu akwaryście.

biesiu

biesiu

Jestem użytkownikiem dwóch sztuk Maxspect Gyre XF-350 od lutego 2019r. O te pompy trzeba po prostu dbać ze względu na ich konstrukcję.

Czyszczę je co 1-2 miesiące. Posiadają w zestawie te charakterystyczne daszki i warto ich używać ponieważ zacieniają wirniki i dzięki temu nie porastają one szybko glonami. Siateczki zakładane na wirniki chronią przed małymi ślimakami a jak zbierze się na nich syf to łatwo je ściągnąć nad kubkiem, przepłukać i ponownie założyć. Wydłuża to okres niezbędnego czyszczenia całych pomp. Samo czyszczenie wykonuje szczotką do naczyń i szczoteczką do zębów pod kranem. Nie używam octu czy kwasku. Tak w zupełności wystarcza.

Pompy są bardzo ciche i nie zmieniło to się od początku. Pracują u mnie na prawie pełnej mocy. Jedyne co zauważyłem po jakimś czasie to spadek mocy co świadczy o potrzebie wyczyszczenia ale nawet wtedy nie wzrasta hałas. 

Ja osobiście mogę je polecić każdemu akwaryście.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.