Skocz do zawartości
laper321

MaxSpect Gyre 350 + opis problemów poprzednich serii

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Właśnie padły mi dwie pompki tunze 6105 :( I teraz stoję przed nie lada wyzwaniem kupna czegoś nowego. Myśle nad MaxSpect Gyre 350 do akwarium 140x60x60. Poczytałem pooglądałem coś na temat  MaxSpect Gyre i ... Moje pytanie kieruje do użytkowników tego sprzętu. Jak to jest z "kultura pracy"? Patrząc na niektóre filmiki fale zderzaja się na środku akwarium, nie ma jednolitej fali tak jak to tunze potrafiło zrobić. Czy Gyre wytrzyma kilka lat pracy?


Było Red Sea Max 130

Aqua Medic Percula 90 - 270l

Teraz 500l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja używam od 3 miesięcy fale mogą się zderzać na środku, można ustawić tak, że falowniki działają w odwrotnym kierunku wtedy fala jest ciągła, można też ustawić że jeden faluje a drugi dmucha w odwrotnym kierunku...dużo jest możliwości

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, laper321 napisał:

Witam

Właśnie padły mi dwie pompki tunze 6105 :( I teraz stoję przed nie lada wyzwaniem kupna czegoś nowego. Myśle nad MaxSpect Gyre 350 do akwarium 140x60x60. Poczytałem pooglądałem coś na temat  MaxSpect Gyre i ... Moje pytanie kieruje do użytkowników tego sprzętu. Jak to jest z "kultura pracy"? Patrząc na niektóre filmiki fale zderzaja się na środku akwarium, nie ma jednolitej fali tak jak to tunze potrafiło zrobić. Czy Gyre wytrzyma kilka lat pracy?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, laper321 napisał:

Jak to jest z "kultura pracy"?

Jak na moje ucho, to 350 są ciche, a szczególnie w porównaniu do wersji pierwszej (130), którą wcześniej używałem.

Edytowane przez norbi2222 (wyświetl historię edycji)

Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam żonę bardzo wyczuloną na dźwięki i sam lubię ciszę. Mam 2x XF 350. wcześniej wypróbowałem Tunze, Vortecha i teraz maxspecty. Uważam, że nie ma sprzętu bezgłośnego, jest tylko różny poziom wrażliwości na hałas. Maxspecty dla mnie są najcichsze i najlepiej mieszają wodę.

Jeśli chodzi o ustawienia, to posiadając sterownik ICV6 chyba tylko wyobraźnia może ograniczać ustawienia.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

katani a myśłisz, że jeden w akwarium 600 litrów by wystarczył?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie. przeczytaj ten post o glonach:

 


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za informacje. Maxspect zamowiony. Czekam z niecierpliwoscia :)


Było Red Sea Max 130

Aqua Medic Percula 90 - 270l

Teraz 500l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, jar2789 napisał:

katani a myśłisz, że jeden w akwarium 600 litrów by wystarczył?

ja mam w  akwarium 140/70/50h  gyre 300 model 350.  Nie wiem jak można ustawić moc większa niż 30-40% mając piasek. Jest ta pompa tak mocna że włączając ją pierwszy raz ma włączona moc 50% zrzuciło mi większość korali. 
Osobiście uważam że jedna wystarczy w zupełności . Mam program księżycowy z przypływami i odpływami ustawiony na 10-20% w nocy 30-40%

jedyny minus grye jest taki że działa kierunkowo. poprzecznie dając jak masz skałę to masz martwą strefę. Choć obieg wody jest tak mocny że jak na razie nie widać żeby nie było przepływu i syf mi się nie zbiera nigdzie. 

pompa fajna, sterownik moim zdaniem skomplikowany do ustawienia.

ja dałem pompę na prawy bok poziomo koło komina. Pompa robi taki wir że woda do komina mi nie wpadała i różnica poziomu wody miedzy lewym bokiem a prawym różnił sie o 1cm ;D
myślałem że mi akwa siadło z poziomem, jednak w trybie karmienia się wyrównał.
 

Jest to na prawdę potwór i uważam że na 600l za mocna. Chyba że sps Only  i bez piasku i szczepki wszystkie przyklejone to może chodzić na full.

 

Edytowane przez piotrs (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy jak ustawisz pompy, czyli tryb oraz siłę.

Mam 350 , moc 10-50 % ustawione synchronicznie, czyli jak lewa daje 10 to prawa także , jak lewa 50 to prawa także i tak sobie działają 10-20-10-30-10-40-10-50% , wszystko się buja, nic nie chlupie, słychać jedynie lekkie buczenie pomp albo wody przepompowywanej.

Jak ustawisz jedną na 10% a drugą na 80 i później odwrotnie to nie ma opcji, żeby nie chlapało albo w opcji, że lewa dmucha 50% na prawo a prawa nie daje jej odpowiedzi w przeciwnym kierunku, tylko ciągnie jeszcze wodę w swoją stronę, bo tak też można.

Edytowane przez pdz (wyświetl historię edycji)

.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie tak jak napisał @pdz kwestia ustawień, a możliwości jest na serio bardzo wiele jak się człowiek zagłębi w szczegóły:) Pompy są świetne w mojej opinii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak z serią 300, ale seria 250 i 150  niestety troche mnie zawiodła. Miałem na razie nic nie publikować gdyż jestem w trakcie zgłaszania szkody do firmy maxspect, ale chyba trzeba o takich rzeczach pisać. Mam 4 pompy - 2szt xf-150 i dwie sztuki dołożyłem xf-250 w lutym. W czerwcu wynik z tritona pokazał mi 11um/l cyny. Moje akwarium niestety powoli przestaje istnieć. Nie chcę na razie oskarżać nikogo dopóki nie dostanę jednoznacznych wyników z Instytutu chemii przemysłowej na ul.Rydygiera, które bada teraz wały z trzepieniami. Na wszystkich jest rdza. Na dwóch to zaczęło rozsadzać obudowę plastikową.

https://imgupload.pl/images/2019/06/21/20190618_172148.jpg
https://imgupload.pl/images/2019/06/21/20190618_150546.jpg
https://imgupload.pl/images/2019/06/21/20190618_150535.jpg
https://imgupload.pl/images/2019/06/21/20190618_135923.jpg
https://imgupload.pl/images/2019/06/21/20190618_135348.jpg
https://imgupload.pl/images/2019/06/21/20190618_135339.jpg

Edytowane przez Panoramiks200 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisałeś akwarium przestaje istnieć korale poleciały? 

Moze opisz coś więcej, zawsze zostanie dla potomnych ;/

Nawet nie chodzi mi o sama sprawę cyrkulatorow a ogólnie co się zadziało w baniaku.

Edytowane przez sith114 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, sith114 napisał:

Napisałeś akwarium przestaje istnieć korale poleciały? 

Moze opisz coś więcej, zawsze zostanie dla potomnych ;/

Nawet nie chodzi mi o sama sprawę cyrkulatorow a ogólnie co się zadziało w baniaku.

Nie chcę się wtrącać gdyż sprawa jest GRUBA .

Rafałowi zanim doszedł co może być powodem poleciało 3/4 korali :(Akwarium już tak nie wygląda :no

Szkoda pracy człowieka bo wiem , że żyje tym akwarium na 100% i wiem jak desperacko szukał powodu obumierania kolonii Acoropor. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc od marca coś się zaczęło dziać. Marinlab pokazał wyniki nawet dobre. Metali brak. Nic co by mogło powodować ubumieranie koralowców. Sytuacja w czerwcu zaczęła mnie pogrążać coraz mocniej. Zaczęły lecieć koralowce typu WD, Orange Passion, Homewrecker. Chyba już skończyła się koralom energia  ;) Tutaj już moja energia cierpliwość i się wyczerpała ;) Niestety nie miałem pomysłu jak mam pomóc zbiornikowi. Podmiany jedynie mi przychodziły do głowy. Ale robiłem je na wodzie ATI by wykluczyć potencjalnie "trefne sole". Chyba tylko to mogłem robić. 7 czerwca nastąpił przełom, została woda wysłana do tritona i... wyniki były w "normie" aż... nagle moim oczom po przesunięciu suwaka w dół ukazał się wynik cyny, który spowodował ugięcie się kolan bo aż 11um/l  :( oraz aluminium, nikiel, wanad oraz lit. Używam ballinga gotowego z tritona Core 7 więc też raczej wykluczam zanieczyszczenia, którymi jest narażony akwarysta kupując pseudo cz.d.a. Nie chce się nakręcać na tą chwilę, ale gdy przez telefon zgłaszając sprawę usłyszałem "spokojnie ta rdza to tylko tlenek żelaza" to trochę mnie zmroziło. Zacząłem szukać rdzy, korozji, czegokolwiek. Przeszukałem cały sprzęt jaki mam w akwarium z lupą i telefonem bo ten na nagrywaniu z lampą i powiększeniu sprawdza się lepiej w takich poszukiwaniach. Niestety tylko lokówki nosiły ślady korozji. Niestety w starszym modelu już zaczęło wszystko puchnąć. Na dzień dzisiejszy do akwarium wjechało tunze 6095. Oczywiście mniej zadowolony jestem z tej cyrkulacji, ale chyba już śpię spokojniej. Całą sytuację na pewno nagłośnię jak będę miał wyniki na papierku bo wtedy będę się czuł pewnie, na tą chwilę trochę gdybam, ale tak czy siak od pomp za tą cenę oczekiwałem... np na pewno nie rdzewienia. Pan Mariusz poprosił bym się kontaktował bezpośrednio z producentem bo po kilku zgłoszeniach problemu przez innych użytkowników firma podobno zapewniała go, że nie ma tam cyny w tych wałach z trzpieniami. Myślę, że w razie co to spokojnie zbiorę te osoby bo mamy kontakt lecz jak pisałem najpierw wyniki na papierku.

Edytowane przez Panoramiks200 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm przerażajace mam 2szt


Pozdrawiam

Manti

Uwaga: To co pisze na forum, jest moim prywatnym zdaniem, wynikającym z własnego doświadczenia. Czasem się mylę lub po prostu się z wami nie zgadzam. Przepraszam jak kogoś uraziłem.

"Moja jest tylko racja i to święta racja, bo nawet jak jest twoja, to moja jest mojsza niż twojsza, ze właśnie moja racja jest racja najmojsza"

www.invoi.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to są za części na zdjęciach?


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ooo czyli gp02 też tak ma, jeśli jest na licencji maxpect? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, katani napisał:

Co to są za części na zdjęciach?

To są te tzw "shaft" wałki z trzpieniami, na które się nakłada wirniki. ten srebrny to jest jeden wirnik rozebrany z tej plastikowej obudowy, która została rozsadzona, chciałem zajrzeć do środka by mieć pewność czy to aby nie jakiś brud czy coś.

7 minut temu, dla syna napisał:

Ooo czyli gp02 też tak ma, jeśli jest na licencji maxpect? 

Nie mam pojęcia Panie Igorze :( Posiadam 2 sztuki xf-150 i 2 szt xf-250. 

Zaczęło się tak niewinnie ledwo co widać korozję :(


 

 

Edytowane przez Panoramiks200 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Panoramiks200 ja nie pan :) poprostu Igor. Puki co gp02 mam od roku. Co 6 tygodni robię icp, ale jak narazie w metalach mam same zera. Natomiast jeśli się coś pojawi, to będę wiedział gdzie szukać. Zobaczymy jak się będzie zachowywał baniak w pechowym drugim roku użytkowania tego typu pomp. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja swoją 1 sztukę xf-150 zamieniam na jebao. Jak ktoś jest chętny to zapraszam pod koniec lipca, dobra cena gwarantowana :) 


Akwarium od WRZEŚNIA 2006, DIY reaktor a'la dastaco2.

https://drive.google.com/drive/folders/183aOu0N6pyqhFT6OfeNn0e6RBBvPDdJc

SPS = Stability Promotes Success, BEZ=bez zbędnych kosztów

Be wary of advice coming from those who will not show you the fruits of their success!

It’s not complicated, unless you choose to make it that way 

Pozdrawiam HAPPY REEFING!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.