Skocz do zawartości
laper321

MaxSpect Gyre 350 + opis problemów poprzednich serii

Rekomendowane odpowiedzi

Nie rozumiem czym sie dziwicie . Producent robi to tak by nie zbankrutować . Gdyby robił pompy które by sie nie psuły poszedł by z torbami . A tak po gwarancji strwierdzisz ze masz rdzę i kupisz nową pompę . A ile osób robi test na zawartość cyny może z 2%.  Nie pamiętacie afery z wiginajacymi się iphonami  . Zaoszczędzili pare gram na obudowie a zarobili na tym pewnie worek kasy 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby te pompy tylko wysiadały to pal licho tu chodzi o straty w akwarium a nie o pompę za kilka stówek...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Gdyby te pompy tylko wysiadały to pal licho tu chodzi o straty w akwarium a nie o pompę za kilka stówek...
Otóż to. Pal licho pompa ale nie cały zbiornik za kilkaset tysi.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Była mowa o Akrze walt Disney, malutka szczepka u wroga za Odry w granicach 250 euro, a to pewnie krzak był ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Była mowa o Akrze walt Disney, malutka szczepka u wroga za Odry w granicach 250 euro, a to pewnie krzak był [emoji6] 
Mnie bu ..uj strzelił na pewno bym nie odpuścił. Już taki charakter heh

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle, że cyna a rdza to dwa jakby odbiegłe bieguny. A rdza sama w sobie ? Czym jest GFO stosowane w filtrach do pochłaniania PO4 ?  Poczekajcie cierpliwie może na to co ustali Rafał - podejrzenia padły na Maxpecta ale do wyroku IMHO daleko wiec lincz na tym etapie IMHO jest przedwczesny.


110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam podam przyklad z zycia i moze to miec jakies powiazanie z tematem, swoje pierwsze auto kupilem po zderzeniu czolowym z wloch do remontu jak sie okazalo padla decyzja o lakierowaniu calosci w trakcie przygotowan blacharskich okazalo sie ze jest wstawiona przednia cwiartka wiadomo ktos musial to pospawac i uwaga wszystkie spawy byly cynowane zeby nie wychodzila rdza z laczen. Jest mozliwosc ze jakas madra glowa poleciala tym tokiem myslenia i jakis element jest w ten sposob zabezpieczony przed rdza ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie prowadzę akwarium ok. 1300L od ponad 2 lat, w środku 2x maxpect XF-280 oraz 1x maxpect XF-250.

W tym roku woda u Tritona była 3 razy, zawsze bez niespodzianek.

Jestem mocno zdziwiony całą dyskusją, jednak bardzo chętnie poczekam na rozwiązanie sytuacji.

 

PS:

W najnowszym projekcie bez wahania skorzystałem z XF-350, prawdę mówiąc pracuje 2 tyg. Zobaczymy co czas pokaże.

 

Pozdrawiam!


PhospHATE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie odnośnie sterowania. Aby sterować z telefony potrzebny jest dodatkowy gadżet?

Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak. Sterownik ICV6. Koszt ok 250zł. Moim zdaniem warto dokupić.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tą chwile to serio, czekam nadal na wyniki i jedyne co mogę Wam dać to tekst piosenki Eminema bo trochę pasuje do mojej sytuacji  :) Eminem - Lose yourself :) Nie spawam ćwiartek aut, nie rozbijam ich też :) Pomp nie psuje umyślnie  :) Jedyne co to sprzątam akwaria tych co ich nerwy sięgają wyżyn wkur...nia. :) Jak wytrwam to będzie pierdolnięcie, jak nie dam rady to koledzy pociągną temat ;)

Edytowane przez Panoramiks200 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
5 godzin temu, Panoramiks200 napisał:

Jak wytrwam to będzie pierdolnięcie

I ja na to liczę ;) wytrwasz - ja wytrwałem mój problem ze zbiornikiem i dzisiaj znowu cieszę się jak zaczynają rosnąć szczepki spsów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 3.07.2019 o 03:22, Panoramiks200 napisał:

Na tą chwile to serio, czekam nadal na wyniki i jedyne co mogę Wam dać to tekst piosenki Eminema bo trochę pasuje do mojej sytuacji  :) Eminem - Lose yourself :) Nie spawam ćwiartek aut, nie rozbijam ich też :) Pomp nie psuje umyślnie  :) Jedyne co to sprzątam akwaria tych co ich nerwy sięgają wyżyn wkur...nia. :) Jak wytrwam to będzie pierdolnięcie, jak nie dam rady to koledzy pociągną temat ;)

Jakieś wyniki i wnioski?

Miesiąc minął a temat był gorący ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety wyników nie ma. Pompy plują żelazem. Jest potwierdzenie, że to uwalniają. W jakiś tam sposób podobno zakłóca to badanie pod kątem cyny. Ja nie mam pojęcia jak to się odbywa, ale Pan, który się tym zajmuje cały czas mówi to samo "trwa procedura"i tyle  :( Kontakt jest co piątek. Natomiast po wyjęciu pompek wsadzeniu kilku tunze 6095 i 6105, 8 podmianach po 13% i 3 po 30% w półtora miesiąca Icp Tritona pokazało wynik cyny już zerowy. Także pod tym względem jest na plus. Akwarium z Lps radzi sobie. Patyków 90% zdechło. Dokładnie chyba 86szt mateczników i ok 200szczepek. Tak czy siak wyniki na bank opublikuję. Sam jestem zniecierpliwiony już.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Gyre pierwszej generacji, a dzisiaj przyszły wyniki z Tritona z cyną na poziomie 8.95 ug/. 

https://www.triton-lab.de/en/showroom/aquarium/auswertung-b/icp-oes/87810/

Ale winna u mnie jest chyba miedziana rurka którą znalazłem w rekatorze DIY którego używałem. W teście wyszła również miedź, więc  zakładam, że przyczyną jest u mnie mosiądz który uwalniał miedź i cynę. Reaktor dzisiaj odłączyłem.

Od razu po przeczytaniu tego wątku sprawdzałem wirnik Gyre i jest cały. Więc ta cyna to pewnie zbieg okoliczności? Mam taką nadzieję, bo jak Gyre nadal mi uwalnia tą cynę to może być problem? Czy skoro wirnik jest optycznie w porządku to mam się czego bać?


Pozdrawiam,

Artur :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz...U mnie dopiero przy powiększeniu telefonem zobaczyłem odstający lekko plastik ochronny. Sam jestem niecierpliwy bo tunze dobry sprzęt, lecz pod względem ruchu wody to stoi za gyre hen hen :(

Co do rurek miedzianych...to musisz uważać na takie rzeczy. Na forum już był I kilku takich co drucikami miedzianymi acropory rozjaśniali. Ty poszedłeś widzę krok dalej  ;) na szczęście nieumyślnie. Poszukaj jednak jeszcze, nie spoczywaj na laurach. Może coś jeszcze wzbudzi Twoje zaniepokojenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sytuacja wygląda tak, że w ciągu ostatniego pół roku dwa razy po testach Tritona usuwałem miedź z akwarium Detoxem. Nie mogłem zlokalizować źródła. Teraz prawdopodobnie je usunąłem. Jednak na tych testach nigdy nie było cyny. Rurka miedziana została ta sama i miedź tym razem wróciła dodatkowo z cyną. I teraz nie wiem czy ta rurka nagle zaczęła oddawać cynę czy to może pompa? Na wszelki wypadek ruszam z podmianami co 3-4 dni. 

Plan był taki aby pod koniec miesiąca powtórzyć test aby zobaczyć w jakim kierunku to zmierza. Teraz to się boję, że ta cyna się uwalnia i mi wysadzi zbiornik po drodze. 


Pozdrawiam,

Artur :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, ZielonyAmator napisał:

Sytuacja wygląda tak, że w ciągu ostatniego pół roku dwa razy po testach Tritona usuwałem miedź z akwarium Detoxem. Nie mogłem zlokalizować źródła. Teraz prawdopodobnie je usunąłem. Jednak na tych testach nigdy nie było cyny. Rurka miedziana została ta sama i miedź tym razem wróciła dodatkowo z cyną. I teraz nie wiem czy ta rurka nagle zaczęła oddawać cynę czy to może pompa? Na wszelki wypadek ruszam z podmianami co 3-4 dni. 

Plan był taki aby pod koniec miesiąca powtórzyć test aby zobaczyć w jakim kierunku to zmierza. Teraz to się boję, że ta cyna się uwalnia i mi wysadzi zbiornik po drodze. 

Więc ja będę mógł Ci dac odpowiedź czy to gyre jak dostanę wyniki. Na prawdę, tęsknię za tymi pompami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Arturro napisał:

Syndrom sztokholmski :strutin

Nie, te pompy robią szał w zbiorniku.

Mam je od około miesiąca, bomba :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
53 minuty temu, Arturro napisał:

Syndrom sztokholmski

Bo jest za czym.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rafał - weź wodę z podmiany do beczki czy innego szkła, jak masz jakaś pompe to do wody i po miesiącu na icp. Bo z biegłym to jeszcze może potrwać. Chyba ze wszystkie pompy poszły do biegłego.


110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie poszły. Darek bez pomp już sytuacja opanowana. Ok 10 podmian po 13% i chyba 3 po 30% w ciągu półtora miesiąca.  Przecież nie mogłem czekać na wyniki jak akwarium leciało. Obecnie cyny brak i parametry poza jodem książkowe wg icp tritona.

Z tego co wiem to taka własna próba testów icpnie znaczy nic przy sprawie. Musi być wynik na papierku z akredytacją. To co proponujesz ma ręce i nogi, ale dla udowodnienia samemu sobie. Jeden wirnik rozwaliłem by sprawdzić o co chodzi. Dwie 250 i jedna 150 są na testach. Plują żelazem na pewno. Dziś będę tam dzwonił czy coś wiadomo.

Edytowane przez Panoramiks200 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jako mały offtopic w temacie z cyną - na problem powinni uważać akwaryści czyszczący szybę... żyletką (zwłaszcza tacy jak ja którzy potrafią żyletkę zgubić). na R2R jest wątek w którym kolega zza wielkiej wody opisuje właśnie upuszczoną do zbiornika żyletkę: https://www.reef2reef.com/threads/icp-analysis-results-high-tin.467947/#post-5197675

informacja praktyczna

- szukamy metalowych rzeczy upuszczonych do akwarium przez akwarystę

 

U niego wzrost cyny objawiał się utratą kilu kolonii acropor oraz zmianą koloru montipor na jasno brązowy przy stężeniu 15,91 ug/L (15 ppb) 

 

W tym samym wątku inny akwarysta opisuje zardzewiałe filtry węglowe w filtrze RO spowodowały wzrost cyny (swoją drogą ciekawe ile ich nie zmieniał). Po wymianie prefiltrów problem znikł. Z drugiej strony z wyliczeń tamtejszego Guru (RHF) do samego uzupełniania odparowanej wody trzeba by było rok czasu aby osiągnąć takie stężenie. Więc tę opowieść chyba trzeba traktować z dużą ostrożnością przy poszukiwaniu źródeł cyny.

 

Ponadto z tej samej wypowiedzi RHF:

Tin may come from the glass itself (the float side is floated on molten tin) or PVC (it is sometimes added as a heat stabilizer).

 

Nie chcę robić niepotrzebnego zamieszania w temacie, ale może komuś te informacje w przyszłości pomogą. Czy ktoś ma z was jakieś dane dotyczące skuteczności absorberów? Czy pozostaje tylko podmiana wody?

Pozdrawiam


Aktualny baniak [209 x 60 x 60 cm]

Poprzednie zbiorniki:

http://nano-reef.pl/...l-yogher-vol-2/

http://nano-reef.pl/...zko-w-glowie-;/

akwarium morskie od 03.IV.2010

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Yogher napisał:

Nie chcę robić niepotrzebnego zamieszania w temacie, ale może komuś te informacje w przyszłości pomogą. Czy ktoś ma z was jakieś dane dotyczące skuteczności absorberów? Czy pozostaje tylko podmiana wody?

Na cynę i inne metale niepożądane polecam pantalith. Super preparat.

A ja z kolei mam pytanie do użytkowników pomp gyre 300; jak macie zaprogramowane swoje pompy? Używacie gotowych presetów czy jednak swoje programy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.