Skocz do zawartości
laper321

MaxSpect Gyre 350 + opis problemów poprzednich serii

Rekomendowane odpowiedzi

Dadario z glupoty to ty wypisujesz ze cos z zemsty. Nic nie pisalem o tym ze chce cos od serwisu.
Czytajmy ze zrozumieniem!!!
Katani tu masz racje nie da sie nie zauwazyc az takich zanieczyszczen. Co do halasu to byl to raczej normalny dzwiek pomp niz jakby cos sie zacieralo.
Luft dziekuje za podpowiedz. (Jednak mozna cos madrego napisac)
W poscie opisalem swoja przygode z pompa. Nawet serwis chwalilem ze stanal na wysokosci zadania (sklep tez spoko ze wymienil bo mogli tego nie robic). Rysy moze moja wina moze nie. Ale jak juz pisalem to sa najgorsze pompy jakie mialem.
Problem w tym że zostały źle złożone.
Twierdzisz że nie ma filozofii, no widocznie jest.
Ostatnio rozmawiałem z Mariuszem i trochę wytłumaczył. Większość problemów bierze się że źle złożonej pompy. Przy wkladaniu łopatek często wypycha się wirnik i tworzy się nieszczelności. I dlatego ważne jest aby składać je od odpowiedniej strony.



Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
W dniu 2.08.2019 o 15:20, Panoramiks200 napisał:

Wszystkie poszły. Darek bez pomp już sytuacja opanowana. Ok 10 podmian po 13% i chyba 3 po 30% w ciągu półtora miesiąca.  Przecież nie mogłem czekać na wyniki jak akwarium leciało. Obecnie cyny brak i parametry poza jodem książkowe wg icp tritona.

Z tego co wiem to taka własna próba testów icpnie znaczy nic przy sprawie. Musi być wynik na papierku z akredytacją. To co proponujesz ma ręce i nogi, ale dla udowodnienia samemu sobie. Jeden wirnik rozwaliłem by sprawdzić o co chodzi. Dwie 250 i jedna 150 są na testach. Plują żelazem na pewno. Dziś będę tam dzwonił czy coś wiadomo.

Jak sytuacja na froncie? ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 28.11.2019 o 15:56, =Fresz= napisał:

Jak sytuacja na froncie? ;) 

A więc po długim okresie udało się dostać wyniki ekspertyzy. Nie brałem papierka z akredytacją gdyż jest to kosztowa zabawa. Na pewno bym wziął gdyby pompy okazały się faktycznie liche. Otóż okazuje się, że gyre 150 i 250 bezppośrednio z mojego akwarium oddawała Al, B, Ba, Co, Cr, Cu, Fe, Li, Mg, Mn, Ni, Pb, Sn i Sb. Po pięciokrotnym czyszczeniu i płukaniu, pompy wydzielały już tylko śladowe ilości Pb, Ni oraz Fe. Próbka była zagęszczona 50x do badania i niestety nie mam wartości jakie były. Mam za to info "śladowe ilości". Może i to szerokie pojęcie natomiast jak wspomniałem szkoda kasy na dokładnie badania w w przedziale "ppb". To tyle w sprawie gyre, nadal jest to dobra pompa jednak korozji wirnika nie da się uniknąć, więc to co mogę powiedzieć to, zaglądajcie co 3 miesiące do wirników, nie ma , że się nie chce !
Co do mnie to... dla zainteresowanych akwarium jest po restarcie, ma już 3 miesiące, hula na pompach tunze i obiegu Jebao. Jest już dobrze. Zeovit z tritonem robi robotę ;)

Edytowane przez Panoramiks200 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
A więc po długim okresie udało się dostać wyniki ekspertyzy. Nie brałem papierka z akredytacją gdyż jest to kosztowa zabawa. Na pewno bym wziął gdyby pompy okazały się faktycznie liche. Otóż okazuje się, że gyre 150 i 250 bezppośrednio z mojego akwarium oddawała Al, B, Ba, Co, Cr, Cu, Fe, Li, Mg, Mn, Ni, Pb, Sn i Sb. Po pięciokrotnym czyszczeniu i płukaniu, pompy wydzielały już tylko śladowe ilości Pb, Ni oraz Fe. Próbka była zagęszczona 50x do badania i niestety nie mam wartości jakie były. Mam za to info "śladowe ilości". Może i to szerokie pojęcie natomiast jak wspomniałem szkoda kasy na dokładnie badania w w przedziale "ppb". To tyle w sprawie gyre, nadal jest to dobra pompa jednak korozji wirnika nie da się uniknąć, więc to co mogę powiedzieć to, zaglądajcie co 3 miesiące do wirników, nie ma , że się nie chce !
Co do mnie to... dla zainteresowanych akwarium jest po restarcie, ma już 3 miesiące, hula na pompach tunze i obiegu Jebao. Jest już dobrze. Zeovit z tritonem robi robotę [emoji6]
Czekamy na aktualizację zbiornika ;) wiem że w Twoim przypadku znowu będzie bombowo.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Panoramiks200 napisał:

A więc po długim okresie udało się dostać wyniki ekspertyzy. Nie brałem papierka z akredytacją gdyż jest to kosztowa zabawa. Na pewno bym wziął gdyby pompy okazały się faktycznie liche. Otóż okazuje się, że gyre 150 i 250 bezppośrednio z mojego akwarium oddawała Al, B, Ba, Co, Cr, Cu, Fe, Li, Mg, Mn, Ni, Pb, Sn i Sb. Po pięciokrotnym czyszczeniu i płukaniu, pompy wydzielały już tylko śladowe ilości Pb, Ni oraz Fe. Próbka była zagęszczona 50x do badania i niestety nie mam wartości jakie były. Mam za to info "śladowe ilości". Może i to szerokie pojęcie natomiast jak wspomniałem szkoda kasy na dokładnie badania w w przedziale "ppb". To tyle w sprawie gyre, nadal jest to dobra pompa jednak korozji wirnika nie da się uniknąć, więc to co mogę powiedzieć to, zaglądajcie co 3 miesiące do wirników, nie ma , że się nie chce !

Zaraz, zaraz, to w końcu ta pompa wysadziła Ci zbiornik czy nie? Albo nie rozumiem Twojej wypowiedzi, albo jest w niej pewna sprzeczność. Piszesz, że brał byś akredytację gdyby pompa okazała się licha. A zaraz dalej piszesz, że oddawała Cu i Sn. Czyli jest delikatnie mówiąc licha. Później po płukaniu już nie oddawała, ale dalej piszesz, że wirnik koroduje. Ja obejrzałem ten wirnik i nawet pod lupą ciężko stwierdzić czy koroduje czy nie, bo plastik nie jest idealnie odlany i nie wiadomo co jest plastikiem a co ewentualnym metalem. Nawet dłubiąc w tym igłą (na wszelki wypadek wymieniłem wirnik i dłubałem w starym) nie idzie tego stwierdzić. Na powierzchni wirnika nie widać spękań, ani nic w tym rodzaju, więc teoretycznie powinien to być wszędzie plastik. Dodam, że również wykryło mi cynę na ICP. 

Edytowane przez ZielonyAmator (wyświetl historię edycji)

Pozdrawiam,

Artur :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
48 minut temu, ZielonyAmator napisał:

Zaraz, zaraz, to w końcu ta pompa wysadziła Ci zbiornik czy nie? Albo nie rozumiem Twojej wypowiedzi, albo jest w niej pewna sprzeczność. Piszesz, że brał byś akredytację gdyby pompa okazała się licha. A zaraz dalej piszesz, że oddawała Cu i Sn. Czyli jest delikatnie mówiąc licha. Później po płukaniu już nie oddawała, a dalej piszesz, że wirnik koroduje. Ja obejrzałem ten wirnik i nawet pod lupą ciężko stwierdzić czy koroduje czy nie, bo plastik nie jest idealnie odlany i nie wiadomo co jest plastikiem a co ewentualnym metalem. Nawet dłubiąc w tym igłą (na wszelki wypadek wymieniłem wirnik i dłubałem w starym) nie idzie tego stwierdzić. Na powierzchni wirnika nie widać spękań, ani nic w tym rodzaju, więc teoretycznie powinien to być wszędzie plastik. Dodam, że również wykryło mi cynę na ICP. 

Już Ci tłumaczę. Napisałem, że pompa po wyjęciu z akwarium uwalniała te pierwiastki prawda?  Kluczowym elementem te wypowiedzi jest "bezpośrednio z akwarium". Wcale nie jest powiedziane, że to pompa, mógłby to być osad, brud, algi i jakieś jeszcze i inne syfy, które się osadzają podczas korzystania z urządzeń w akwarium ;) Stąd dla pewności zostały pompy ( dwie 250 i jedna 150) dobrze umyte i wypłukane i to pięciokrotnie.

Co do tego co mi wysadziło zbiornk to ja nigdzie nie napisałem, że to gyre tylko cyna. Gyre był podejrzany przez zardzewiały wirnik.

Co do akredytacji, po co mi ona jak pompa jest czysta i nie mam powodów sądownie dowodzić swoich racji. Nie uwalnia cyny i finito w tej sprawie.

Co do korozji, zerknij w instrukcję.  Zobacz, że jest tam zapis, że Twoim obowiązkiem jako użytkownika jest sprawdzanie wirnika co 3 miesiące. Domniemam, że producent wie, że wirnik potrafi korodować, ale to jest tylko moja głośna myśl. Napisałem, żebyście sprswdzali. Nie napaisałem, że koroduje, a, że może korodować. Dmyślam się, że stąd nakaz sprawdzania co 3 miesiące. Myślę, że nawet są w stanie odmówić przyjęcia reklamacji udowadniając Ci np po "ilości rdzy" ;) że tam nie zaglądałeś wg zaleceń, ale to też moja głośna myśl. Jednakże w/w wirnik jest zrobiony ze stopów, które wg ekspertyz w Instytucie chemi przemysłowej nie zawierają cyny. Bo w moim przypadku ona jest tutaj meritum programu pt. "wysadziło mi zbiornik" jak to wspomniałeś. Ewidentnie instrukcja jest napisana przez osobę, która ma na czym czapkę nasić  ;)

Co do oglądania przez Ciebie wirnika...hmm... Ja też nic nie widziałem. Dopiero na powiększeniu telefonem i nagrywaniu z lampą błyskową zaczęły się świecić małe skupiska rdzy. Szukaj czegoś takiego:

https://mega.nz/#!LXpEGQjA

https://mega.nz/#!WXwEgCaR

https://mega.nz/#!XGoQDCjL

 

Edytowane przez Panoramiks200 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za precyzyjną odpowiedź. Teraz rozumiem.

 

14 minut temu, Panoramiks200 napisał:

Jednakże w/w wirnik jest zrobiony ze stopów, które wg ekspertyz w Instytucie chemi przemysłowej nie zawierają cyny.

 

Czy zostało w raporcie sprecyzowane z jakich konkretnie stopów jest wirnik? Czy są w nim pierwiastki które przy ewentualnej korozji zagrażają akwarium?

Edytowane przez ZielonyAmator (wyświetl historię edycji)

Pozdrawiam,

Artur :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, ZielonyAmator napisał:

Dziękuję za precyzyjną odpowiedź. Teraz rozumiem.

 

 

Czy zostało w raporcie sprecyzowane z jakich konkretnie stopów jest wirnik? Czy są w nim pierwiastki które przy ewentualnej korozji zagrażają akwarium?

Został, ołów, nikiel, bór i żelazo. Możemy się domyślać ;)

Te badania trwały pół roku, wiem, że nie dowiedziałem się za precyzyjnie, ale są to informacje wystarczające by zdecydować się objąć inną drogę rozwiązania tego przypadku. Raczej każdy pierwiastek zagraża akwarium. Jeśli chodzi o wyniki ppb to są koszty już z trzema zerami. Wiem, że w akwarium miałem więcej... ale jednak podziękowałem za drążenie tego dalej. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ja przy okazji bym jeszcze wrócił do Gyre 350

po zamontowaniu okazaly sie cichutkie i mocne - bylem zadowolony

po okolo 2-3m zauwazylem ze moc drastycznie spadla a poziom glosnosci sie podniosl. Wyciagnalem wyczyscilem i tak przez tydzien - dwa bylo ok. Potem moc znowu spadla i dzwiek sie zwiekszyl. Aktualnie po 6m i dodatkowym czyszczeniu, moc jest fajna tylko przez pare dni a dzwiek sie stal na tyle wkurzajacy, ze nawet poprzedni XF 280 (a to juz kawal pompy) chodzilo niewiele glosniej.

Nie wiem jaki macie u siebie setup - ale u mnie wyciagniecie calej pompy z aqa nie bardzo wchodzi w gre. Kable rura spustową schodza do sumpa. Wiec dokladne wyczyszczenie obudowy jest mega problematyczne. Poprzednie pompy czyscilem z raz - 2 razy do roku i bylo ok. Tutaj wyciagam klatki, lopatki, wirnik, czyszcze i montuje - ale efektow za bardzo nie widac.

Czy ktos sie spotkal u siebie z takim zachowaniem - czy tylko ja mam takie szczescie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam bardzo podobnie, na początku super działały, teraz jestem srednio zadowolona z tego zakupu.


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
57 minut temu, mem_phis napisał:

to ja przy okazji bym jeszcze wrócił do Gyre 350

po zamontowaniu okazaly sie cichutkie i mocne - bylem zadowolony

po okolo 2-3m zauwazylem ze moc drastycznie spadla a poziom glosnosci sie podniosl. Wyciagnalem wyczyscilem i tak przez tydzien - dwa bylo ok. Potem moc znowu spadla i dzwiek sie zwiekszyl. Aktualnie po 6m i dodatkowym czyszczeniu, moc jest fajna tylko przez pare dni a dzwiek sie stal na tyle wkurzajacy, ze nawet poprzedni XF 280 (a to juz kawal pompy) chodzilo niewiele glosniej.

Nie wiem jaki macie u siebie setup - ale u mnie wyciagniecie calej pompy z aqa nie bardzo wchodzi w gre. Kable rura spustową schodza do sumpa. Wiec dokladne wyczyszczenie obudowy jest mega problematyczne. Poprzednie pompy czyscilem z raz - 2 razy do roku i bylo ok. Tutaj wyciagam klatki, lopatki, wirnik, czyszcze i montuje - ale efektow za bardzo nie widac.

Czy ktos sie spotkal u siebie z takim zachowaniem - czy tylko ja mam takie szczescie.

Niestety te pompy mają to do siebie, że przy zabrudzeniu drastycznie spada ich wydajność. Trzeba je regularnie czyścić. To nie są pompy, którym pozwolisz zarosnąć glonem i koralami i nadal będą wydajnie działać. 6 miesięcy bez czyszczenia to abstrakcja przy tych pompach.

Co do głośności pełna zgoda. Na początku były super ciche, po kilkukrotnym rozebraniu juz tak słodko nie jest. Ale jest akceptowalnie. @FREY powinien do sprzedaży wprowadzić zestawy uszczelek, łożysk. Chociaż nie wiem czy to pomoże, bo ja wymieniłem u siebie na zapasowe z pudełka i na dlugo to nie pomogło, o ile w ogóle


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje doświadczenie z Gyre 350 jest podobne do Waszego. Moje jebao sow 15 są znacznie cichsze i mają stabilniejszą moc z upływem czasu.


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I wiecie co jest dziwne, że czyścimy to a tu efekt taki mizerny:coffee: szkoda, bo jak były nowe to było super.


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie też z tego powodu leżą w szufladzie. Dodatkowo jak wlazł jakiś ślimak, to traktor konkretny...


140x75x60,sump 240l ,obieg jecod DCP-10000,odpieniacz SKIMZ MONZTER, cyrkulacja 2x Maxpect Gyre XF 350  ,oświetlenie DIY 10x54W T5 + 9x10W LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masakra, ostatnio mam dość, co chwila coś. Dokladam kase żeby było lepiej, a jest tak samo albo gorzej. To teraz mam 4szt gyre...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie kręcą sie  trzy miesiące bez czyszczenia i jest ok gorzej z pompą obiegową maxpect duo traktor przy niej chodzi cicho 

Edytowane przez Hoom (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Beti napisał:

I wiecie co jest dziwne, że czyścimy to a tu efekt taki mizerny:coffee: szkoda, bo jak były nowe to było super.

ja jeśli długo nie czyszczę i wyczyszczę to widzę ogromną różnicę. Ale zazwyczaj czyszczę co miesiąc - dwa, bo wtedy wystarcza z reguły szczoteczka + krótkie moczenie w kwasku. Przy długiej przerwie w czyszczeniu trzeba dlużej moczyć i więcej szorować.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 29.10.2020 o 15:01, Hoom napisał:

U mnie kręcą sie  trzy miesiące bez czyszczenia i jest ok gorzej z pompą obiegową maxpect duo traktor przy niej chodzi cicho 

ale ok, mowimy o mocy czy o halasie ?

i czy to ich pierwsze 3m czy masz je moze dluzej ?

 

i pytanie do reszty - skoro gyre, wcale nie sa takie fajne - to co jest ?? (ciche mocne i nie trzeba czyscic co 5min)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardziej jestem zadowolona z tunze 6105 po upływie 10mies od kupna Gyre 350


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U siebie obserwuję to samo.


500L + sump 100L, obieg Jebao DCS 12000, odpieniacz-Vertex Omega 150, cyrkulacja- 2x Maxspect Gyre350, żywa skała 30 kg, oświetlenie ATI hybrid 6x54W +3x75W Led

Mój zbiornik: http://nano-reef.pl/topic/64326-300l-i-na-razie-musi-wystarczyc/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze no niesamowite, pompa która wygląda jak dowolne jebao, ze sterownikiem jak sprzed 10 lat - 1000zl.....

No ale niby dziala :/

hehe, a wlasnie znalazlem, ze ten watek zaczyna sie od slow "wlasnie mi padly 2 tunze 6105" :D

 

Po czym wszyscy polecają zakup gyre (ja tez to czytalem przed kupnem...)

Edytowane przez mem_phis (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, mem_phis napisał:

ale ok, mowimy o mocy czy o halasie ?

i czy to ich pierwsze 3m czy masz je moze dluzej ?

 

i pytanie do reszty - skoro gyre, wcale nie sa takie fajne - to co jest ?? (ciche mocne i nie trzeba czyscic co 5min)

I o mocy i o hałasie . Ja odrazu kupiłem przewymiarowane gyre . 2x 350 do mojego akwarium są o wiele za mocne , kupiłem je ponieważ są długie a mam dość szerokie akwarium . Gyre chodzi u mnie na 20-30% i moc nie spada nic i co do hałasu to wcale ich nie słychać jak by nie było ich . Jak dla mnie te pompy są mega, akwarium nie ma żadnej martwej strefy w żadnym miejscu nie zbiera sie detrus . Co prawda nie nam piasku ale karmie naprawdę obficie i jest czysto . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Hoom napisał:

Jak dla mnie te pompy są mega,

Są mega to prawda, ale użytkujesz je dopiero 3mies, problem pojawia się w późniejszym etapie.

Ja np wyciagam rozbieram pompę i syn mi wymyje karcherem, i jest ok

po miesiącu problem wraca, mimo że są wyczyszczone, a przez miesiąc raczej się nie zabrudzą bardzo.

Wiec pytanie o co tu chodzi, kosztowały kupę szmalu bo prawie 2k


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Beti napisał:

Są mega to prawda, ale użytkujesz je dopiero 3mies, problem pojawia się w późniejszym etapie.

Ja np wyciagam rozbieram pompę i syn mi wymyje karcherem, i jest ok

po miesiącu problem wraca, mimo że są wyczyszczone, a przez miesiąc raczej się nie zabrudzą bardzo.

Wiec pytanie o co tu chodzi, kosztowały kupę szmalu bo prawie 2k

Jeżeli to prawda i tak sie dzieje czemu tego nie reklamujesz , masz gwarancje . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, Hoom napisał:

Jeżeli to prawda i tak sie dzieje czemu tego nie reklamujesz , masz gwarancje

Ale to raczej problem który wynika zabrudzenia i tracą moc przez to, wiec ja nie wiem czy to reklamacja uzna, może ktoś zna jeszcze inny sposób czyszczenia Gyre 350, może ustawienia jakieś inne...


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.