Skocz do zawartości
laper321

MaxSpect Gyre 350 + opis problemów poprzednich serii

Rekomendowane odpowiedzi

@FREY wiem, że mało poświęcasz czasu na forum, ale mógłbyś się jakoś odnieść do powyższych postów???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja je dzisiaj jeszcze raz dobrze wyczyszcze, ale jak będą mi dalej wyly to je reklamuje. Bez jaj, zaplacilem 2k za upgrade, do gyre które miałem, właśnie dlatego że reklamowane sa jako ciche i jako nowe takie sa. Nie może być tak ze sa ciche przez pierwsze 3m a potem to to samo co stary model...

Pomijam już strate mocy... powiedzmy że, trzeba je często czyścić i będą działały (chociaz i tak uważam że, coś tu jest nie tak, ale to ciężko reklamowac)

Edytowane przez mem_phis (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje Tunze 6105 jak są 10 mies w akwarium jeszcze je nie czyściłam i nie widać spadku mocy i pracują jak pracowały,  natomiast Gyre 350 nawet po czyszczeniu pracują może podobnie jak były nowe, ale po kolejnym miesiącu znów czyszczenie i spadek mocy...

Ogólnie powiem, nie jest to na co liczyłam za prawie 2k ,

Porozmawiam z @Luft zobaczymy co powie.

 


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Widzę że większość osób ma podobne problemy które ja również miałem na początku używania Gyre 330 czyli spadek mocy po zabrudzeniu. U siebie rozwiązałem problem poprzez ustawienie 2 razy dziennie "przedmuchiwania" pomp. Polega to na tym że ustawiam na 15 minut pompy w tryb alternating +-100% jak na załączonym screenshocie. Powoduje to wydmuchanie wszystkich nazbieranych syfów z pompy. Gdy pierwszy raz to ustawiłem to w akwarium zrobiło się gęsto ale z czasem ustąpiło. W tej chwili pompy czyszczę raz na kilka miesięcy razem z innym sprzętem, nie ze względu na spadek mocy ale raczej profilaktycznie. Wiem że nie każdy może sobie pozwolić na odpalanie pompy na 100% ale może komuś się to przyda. Można też pokombinować z mniejszymi wartościami, może efekt będzie podobny.

 spacer.png 

Edytowane przez Lg4 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo z pompą Gyre z pierwszej serii. Najgłośniejsza z wszystkich pomp w akwarium. A tani chińczyk JVP cichy od lat i prawie nie czyszczony.


Pozdrawiam,

Artur :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, ZielonyAmator napisał:

Mam to samo z pompą Gyre z pierwszej serii. Najgłośniejsza z wszystkich pomp w akwarium. A tani chińczyk JVP cichy od lat i prawie nie czyszczony.

Kurcze ja mam Gyre XF 330 x 2 , obie praktycznie na 100% mocy i są właściwie bezgłośne. Czyściłem może 1x, utrata mocy stosunkowo niewielka. Ja w sumie nie mam zastrzeżeń i jestem zadowolony. Więc albo miałem szczęście, albo seria XF jest nieco poprawiona. Dmuchają tylko z jednej strony wzdłuż akwarium, i nawet przed czyszczeniem 0 martwych stref i piękne falowanie wody. Pozdr., tomko

Edytowane przez tomko (wyświetl historię edycji)

Nowe 400L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem kupować i po ostatnich komentarzach mocno się zastanawiam czy rzeczywiście jest to warte wydania ponad 2K za pakiet ze sterownikiem wifi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też planuję zakup pakietu x2. To dotyczy konkretnej wersji czy każdy model ma takie problemy? 

U mnie puki co działa glamorca gp02 na 100% mocy i jest niesłyszalna pomimo że czysciłem ją tylko raz w marcu przy przwsiadce na większy zbiornik. Obecnie ma około 3 lat. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, radial napisał:

Miałem kupować i po ostatnich komentarzach mocno się zastanawiam czy rzeczywiście jest to warte wydania ponad 2K za pakiet ze sterownikiem wifi

O ile się orientuję to Gyre XF to seria po poprawkach. A może to jednak kwestia konkretnych egzemplarzy pomp ? Chyba nie do końca wiadomo. Pozdr., tomko

Edytowane przez tomko (wyświetl historię edycji)

Nowe 400L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ gonzo Coś więcej? 

Użytkuje 350 i bardzo sobie chwalę. Akwarium długie na 180 cm i cyrkulacja śmiga aż miło. Są niesłyszalnie. 

Ale faktycznie nieczyszczone przez 5 m-cy sporo tracą na wydajności

Edytowane przez joopa (wyświetl historię edycji)

akwarium 100x55x45; lampa Ati sunpower 6x39; obieg Tunze Silence 1073.020; cyrkulacja 2x6055, odpieniacz DYI BK160

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 5.11.2020 o 14:55, joopa napisał:

@ gonzo Coś więcej? 

Użytkuje 350 i bardzo sobie chwalę. Akwarium długie na 180 cm i cyrkulacja śmiga aż miło. Są niesłyszalnie. 

Ale faktycznie nieczyszczone przez 5 m-cy sporo tracą na wydajności

To możesz być zadowolony. Moje po prostu wyją. Raz wymieniałem tulejki, ale na długo to nie pomogło. jak chodzą na 20-30 % mam spokój w domu, gdy jest ustawione na 50 dostaje opieprz, że tv nie można oglądać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem użytkownikiem dwóch sztuk Maxspect Gyre XF-350 od lutego 2019r. O te pompy trzeba po prostu dbać ze względu na ich konstrukcję.

Czyszczę je co 1-2 miesiące. Posiadają w zestawie te charakterystyczne daszki i warto ich używać ponieważ zacieniają wirniki i dzięki temu nie porastają one szybko glonami. Siateczki zakładane na wirniki chronią przed małymi ślimakami a jak zbierze się na nich syf to łatwo je ściągnąć nad kubkiem, przepłukać i ponownie założyć. Wydłuża to okres niezbędnego czyszczenia całych pomp. Samo czyszczenie wykonuje szczotką do naczyń i szczoteczką do zębów pod kranem. Nie używam octu czy kwasku. Tak w zupełności wystarcza.

Pompy są bardzo ciche i nie zmieniło to się od początku. Pracują u mnie na prawie pełnej mocy. Jedyne co zauważyłem po jakimś czasie to spadek mocy co świadczy o potrzebie wyczyszczenia ale nawet wtedy nie wzrasta hałas. Po wyczyszczeniu znowu chcą wodę z baniaka wylewać.

Ja osobiście mogę je polecić każdemu akwaryście.

Edytowane przez biesiu (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiec w koncu sie zebralem zeby je wyczyscic. Wyczyscilem wszystko ladnie szczoteczka do zebow, lacznie z obudowami i ich wnetrzem. Zlozylem wszystko do kupy i jedna jest całkiem cicha a druga zaczela wyc bardziej niz przed czyszczeniem. Rozebralem ja kilka razy nie pomoglo. Zauwazylem ze nawet bez wirnikow zalozonych i tak wyje.

Jutro odzywam się w sprawie odeslania ich na gwarancji. Aktualnie nie da się w salonie wieczorem oglądać filmu :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc tak,

ekspertem nie jestem, syn rozebrał Gyre 350 x 2 cały magnes i stojan wyczyścił papierem ściernym 1000

Reszta klocków pod ciśnieniem,  wróciło na tory, jest cicho i pcha jak nowa,  teraz widać że to pomogło, pytanie na jak długo,  widocznie te pompy tak mają że trzeba to czyścić często :)

 


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Więc tak,
ekspertem nie jestem, syn rozebrał Gyre 350 x 2 cały magnes i stojan wyczyścił papierem ściernym 1000
Reszta klocków pod ciśnieniem,  wróciło na tory, jest cicho i pcha jak nowa,  teraz widać że to pomogło, pytanie na jak długo,  widocznie te pompy tak mają że trzeba to czyścić często [emoji4]
 
Tak trzeba je dość często czyścił. Z tym papierem to bym uważał, aby wirnik nie zaczął oddawać czegoś do wody.
Proponuję kupić perhydrol i moczyć wirniki i obudowę. Wyglądają jak nówki
Po włożeniu wirnika sprawdź czy nie ma luzu, powinien wchodzić ciasno i sztywno siedzieć. Jak ma luz, to tulejki do wymiany u mnie średnio co 5 miesięcy się luzują... Pompa zaczyna głośniej chodzić.

Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej

W serii 300 jesli pompa staje się głośna/wpadająca w wibracje to dzieje się tak za sprawą dekli silnika. Seria Gyre 200 była głośniejsza ponieważ dekle/łożyskowanie wirnika pompy było mocowane w twardym materiale tworzywa. W serii 300 dekle są z bardziej elastycznego komponentu. Jeśli ktoś nie stosuje siatek ochronnych (tak da się je założyć razem z daszkami/strumienicami przepływu), a wpadają do pompy ciała obce (slimaki, asteriny) to elastyczne dekle potrafią się wytrzeć, zmieniając swój wymiar zewnętrznych. Stąd moze pojawić sie problem, że dekle nie trzymają wirnika w korpusie silnika. Na szczęście posiadamy takie części i żeby było miło podciągamy to pod nieodpłatne wymiany gwarancyjne - prosząc jednocześnie o używanie siatek ochronnych. 

pozdro

luft


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, elespero napisał:

Proponuję kupić perhydrol i moczyć wirniki i obudowę.

Na jaki czas


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, Beti napisał:

Na jaki czas

około 15 minut moczę, nie raz dłużej. Jak zapomnę o nich :ph34r:

42 minuty temu, luft napisał:

Hej

W serii 300 jesli pompa staje się głośna/wpadająca w wibracje to dzieje się tak za sprawą dekli silnika. Seria Gyre 200 była głośniejsza ponieważ dekle/łożyskowanie wirnika pompy było mocowane w twardym materiale tworzywa. W serii 300 dekle są z bardziej elastycznego komponentu. Jeśli ktoś nie stosuje siatek ochronnych (tak da się je założyć razem z daszkami/strumienicami przepływu), a wpadają do pompy ciała obce (slimaki, asteriny) to elastyczne dekle potrafią się wytrzeć, zmieniając swój wymiar zewnętrznych. Stąd moze pojawić sie problem, że dekle nie trzymają wirnika w korpusie silnika. Na szczęście posiadamy takie części i żeby było miło podciągamy to pod nieodpłatne wymiany gwarancyjne - prosząc jednocześnie o używanie siatek ochronnych. 

pozdro

luft

Nawet z siatkami wpadają ślimaki więc nie pomagają za wiele. A te "dekle" nie mają jak się wytrzeć, fizycznie jest to nie możliwe. jest po prostu słaby materiał, który się kurczy z czasem. To jest problem.

Niestety niemiecki serwis twierdzi że to nie wada i nie wymieniają na gwarancji tego. Ja znalazłem swój sposób aby pompy pozostały ciche, owijam te "dekle" teflonem i siedzą sztywno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, elespero napisał:

Niestety niemiecki serwis twierdzi że to nie wada i nie wymieniają na gwarancji tego. Ja znalazłem swój sposób aby pompy pozostały ciche, owijam te "dekle" teflonem i siedzą sztywno.

Jarek daj fotę jak to robisz?

Ciszej jest?

3 godziny temu, luft napisał:

prosząc jednocześnie o używanie siatek ochronnych

Problem z siatkami jest taki, że się zapychają syfem z wody i je trzeba ciągle ściągać i czyścić.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, katani napisał:

Problem z siatkami jest taki, że się zapychają syfem z wody i je trzeba ciągle ściągać i czyścić.

I dodam do tego co napisał Michał, że przed ślimakami nie chronią. A jak nie chronią to nie widzę sensu ich używania.

W dniu 12.11.2020 o 22:06, mem_phis napisał:

No wiec w koncu sie zebralem zeby je wyczyscic.

Ja również wyczyściłem kratki i wirniki, co poskutkowało cichszą pracą pompy.


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zamiast tych śmiesznych siatek ,które faktycznie nic nie dają ,tylko tak jak piszecie syf się zbiera ,wydrukowałem sobie takie osłonki przeciwko ślimakom .

Minus tych osłon to spadek na wydajności pompy o około 10%,ale wreszcie mam spokój z tymi ślimorami.Niekiedy musiałem 2-3 razy na dzień, te gady z pompy wyciągać.

tyTe9yL.jpg

xdV4NIz.jpg

UtgyssV.jpg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Krzysiek K. napisał:

wydrukowałem sobie takie osłonki przeciwko ślimakom .

To ja zamawiam 4szt :D


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Beti tylko że ja mam pompy xf-250 i nie wiem ,czy by pasowały do  Gyre 350

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Krzysiek K. napisał:

@Beti tylko że ja mam pompy xf-250 i nie wiem ,czy by pasowały do  Gyre 350

Śmieje się,  spoko dzięki za pomysł,  mam znajomego co ma 3D


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.