Skocz do zawartości
laper321

MaxSpect Gyre 350 + opis problemów poprzednich serii

Rekomendowane odpowiedzi

Ja zamiast tych śmiesznych siatek ,które faktycznie nic nie dają ,tylko tak jak piszecie syf się zbiera ,wydrukowałem sobie takie osłonki przeciwko ślimakom .
Minus tych osłon to spadek na wydajności pompy o około 10%,ale wreszcie mam spokój z tymi ślimorami.Niekiedy musiałem 2-3 razy na dzień, te gady z pompy wyciągać.
tyTe9yL.jpg
xdV4NIz.jpg
UtgyssV.jpg
 
Udostępniasz gdzies STL ?

110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, VDR napisał:

Udostępniasz gdzies STL ?

PW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 20.11.2020 o 17:49, katani napisał:

Jarek daj fotę jak to robisz?

Ciszej jest?

Problem z siatkami jest taki, że się zapychają syfem z wody i je trzeba ciągle ściągać i czyścić.w

W serii 300 nie trzeba rozbierać pompy by dostać się do siatek. Operacja włącznie z myciem pod kranem trwa chwilę. W serii 200 to bardziej upierdliwe... 

W dniu 20.11.2020 o 14:36, elespero napisał:

 

Niestety niemiecki serwis twierdzi że to nie wada i nie wymieniają na gwarancji tego. Ja znalazłem swój sposób aby pompy pozostały ciche, owijam te "dekle" teflonem i siedzą sztywno.

Cieszę się, że nasza praca polskiego serwisu robi różnicę. Jestem czynnym hobbystą totez zawsze staram się wczuwać w rolę użytkownika. Bo przecież chodzi o satysfakcje z użytkowania sprzętu, w który się zainwestowało. Dużo testuje sprzętu pod kątem wychwycenia co może się wydarzyć i z jakiego powodu. Dzięki temu mamy sporo  dekli silnika na stanie - by móc szybko zareagować. Im dłuższe instrukcje obsługi tym mniej osób je przeczyta. Co zwiększa ryzyko jakiejś usterki. Wtedy trzeba pomóc by było miło, a użytkownik czuł, że dobrze wybrał i nie jest sam... 

W dniu 20.11.2020 o 22:16, Krzysiek K. napisał:

 

tyTe9yL.jpg

xdV4NIz.jpg

UtgyssV.jpg

 

Mega szacunek za ten pomysł. Jak z przepustowością? 


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, luft napisał:

Mega szacunek za ten pomysł. Jak z przepustowością? 

Przepustowość  pompy na pewno spadła ,ale nie mam urządzeń pomiarowych ,aby to dokładnie sprawdzić .Spadek wydajności szacuje na poziomie  10%,może ciut więcej.

Cisza i spokój ,jaki teraz mam jest wart tej ceny.Szczególnie zadowolona jest moja Żona ,bo podczas mojej nieobecności(praca ,wyjazdy) to Ona musiała wyciągać z pompy te ślimaczki.

Te moje osłonki nie uchronią pomp w 100%,bo wiadomo, że ślimaki są różnej wielkości,ale z tymi małymi pompa daje sobie radę.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może nie do końca ten sam model ale posiadam od kilku dni 

Maxspect gyre xf 330

Kupiona jako używka - roczna. 

Po uruchomieniu warczała że nie dało to spokoju ale Mariusz z Maxspect wiedział jak temu zaradzić i trafił w punkt.

Wymiana dekla ( gumowa osłona na wirniku) i jak ręką odjął.

Do 40% niesłyszalna dopiero przy 50% jak ucho da się do magnesu to słychać pracę silnika;).

Przy 100% jest lekko słyszalna ale wtedy obciążona na maksa i wirnik nie w zamkniętej szafce jak obiegowki a moc musi przenieść.

Do mojego zbiornika 100*50*50 narazie starcza spokojnie jedna. Zobaczy się za jakiś czas jak będzie dużo więcej patyków.

 

Ps. Czas pokaże jak często te dekle będzie trzeba wymieniać 

 

 

Edytowane przez pj007 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w obu maxspect 350 zużyły się gumowe dekle osadzające wirnik w stojanie. Dekle zrobiły się za luźne , wirnik ocierał o stojan. Przyczyną pewnie mieszanka gumy, która skurczyła się w słonej wodzie. Może niewłasciwa wulkanizacja.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


~900l SPS LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Dr@co napisał:

.... zużyły się gumowe dekle osadzające wirnik w stojanie.....

o których deklach mówisz?


Solniczka a w niej: obieg Jebao, cyrkulacja Maxspect, odpieniacz BK, lampa Maxspect, dolewka Levelautomatic Milestone.

5ec28973961f7244464f928796a3fc08u1399a12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dekle to te dwa okrągłe elementy osadzone na ośce najbliżej magnetycznej części wirnika. Jeden dekiel ma większą średnicę zewnętrzną, drugi mniejszą. Wykonane są z gumy a w otworzę środkowym mają jakąś tulejkę, wygląda jak grafit. Problemem jest nie luz na wirniku (między deklem a wirnikiem) tylko luz między deklem a stojanem (z powodu zmniejszenia średnicy zewnętrznej dekla). Pan z Salariasa wysłał mi na gwarancji nowy dekiel w komplecie z wirnikiem ale po 3 miesiącach stało się to samo co z poprzednimi. Ale w międzyczasie wysłał mi również nowe dekle, założyłem je na obu pompach zobaczymy co się stanie. Problem mu dokładnie opisałem, wysłałem filmy, miał się kontaktować z producentem. Według mnie wyraźnie producent ma problem z gumą - albo składem mieszanki albo procesem wulkanizacji. 


~900l SPS LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i moja jedna z pomp Gyre 350 dziś zakończyła żywotność po 38 miesiącach, pęknął stojan i cały magnes tez się rozkruszył, mam tez Tunze cisza ,Jebao cisza a szlak trafił Maxapecta!:bow Wszystkie pompy maja po równo 38 miesięcy 
 

raczej nie kupę już tego syfu, jakieś jaja nie pompy czyszczone dbane i masz…2300zeta nie warte na taki okres czasu


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Beti napisał:

No i moja jedna z pomp Gyre 350 dziś zakończyła żywotność po 38 miesiącach, pęknął stojan i cały magnes tez się rozkruszył, mam tez Tunze cisza ,Jebao cisza a szlak trafił Maxapecta!:bow Wszystkie pompy maja po równo 38 miesięcy 
 

raczej nie kupę już tego syfu, jakieś jaja nie pompy czyszczone dbane i masz…2300zeta nie warte na taki okres czasu

Witam

@Beti  Masz racje , ja do swoich Tunze nie zaglądałem , już dwa lata.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 28.01.2023 o 18:07, Beti napisał:

No i moja jedna z pomp Gyre 350 dziś zakończyła żywotność po 38 miesiącach, pęknął stojan i cały magnes tez się rozkruszył, mam tez Tunze cisza ,Jebao cisza a szlak trafił Maxapecta!:bow Wszystkie pompy maja po równo 38 miesięcy 
 

raczej nie kupę już tego syfu, jakieś jaja nie pompy czyszczone dbane i masz…2300zeta nie warte na taki okres czasu

Odgrzebie kotleta. Czy producent nie przewiduje wymiany stojana? No nie wiem, po 2 czy 3 latach? 
@luftmozesz się odnieść do tego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, elespero napisał:

Odgrzebie kotleta. Czy producent nie przewiduje wymiany stojana? No nie wiem, po 2 czy 3 latach? 
@luftmozesz się odnieść do tego?

Lufcik mi naprawił stojan ale niestety producent nie przewidział tego po 3 latach, koszt niewielki ale jednak 


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Beti możesz opisać na czym polegało uszkodzenie stojana i jego naprawa? 


~900l SPS LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, Beti napisał:

Lufcik mi naprawił stojan ale niestety producent nie przewidział tego po 3 latach, koszt niewielki ale jednak 

Szkoda że nie wrzuciłaś zdjęcia. 
A to rozpadł się stojan czy wirnik? 

W instrukcji z tego co pamiętam jest aby kontrolować czy nie ma rys. 
Według mnie są to najlepsze pompy na rynku. Robią idealny młyn w akwarium. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, elespero napisał:

Według mnie są to najlepsze pompy na rynku. Robią idealny młyn w akwarium. 

Ale mają swoje wady... ślimaki, czyszczenie co rusz, zapychanie się siatek ochronnych. Hałas przy jeździe na 100%.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, katani napisał:

Ale mają swoje wady... ślimaki, czyszczenie co rusz, zapychanie się siatek ochronnych. Hałas przy jeździe na 100%.

Można ogarnąć tak że są cichutkie. Ślimaki to przekleństwo w tych pompach.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, elespero napisał:

Można ogarnąć tak że są cichutkie. Ślimaki to przekleństwo w tych pompach.  

To jak jesteśmy przy ślimakach. Co stosujecie ? Gąbki ? Siatki ? Jakieś DIY ? Szlag mnie trafia bo co dwa dni wyciągam ślimaka..... :/

Edytowane przez VDR (wyświetl historię edycji)

110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, VDR napisał:

To jak jesteśmy przy ślimakach. Co stosujecie ? Gąbki ? Siatki ? Jakieś DIY ? Szlag mnie trafia bo co dwa dni wyciągam ślimaka..... :/

Wstaje nawet w nocy i wyciągam ślimaka heh 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi ślimaki nie włażą, ale ważny warunek - pompa pracuje w zakresie +10% do +100%, nie włączam "wstecznego" i nie wyłączam pompy. Ślimaki wtedy nie wchodzą.


~900l SPS LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Dr@co napisał:

@Beti możesz opisać na czym polegało uszkodzenie stojana i jego naprawa? 

Naprawił w sensie wymiany, rozerwało go pękł i niestety nic już nie dało się zrobić jak wymiana 


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, VDR napisał:

co dwa dni wyciągam ślimaka

 u mnie to samo.

Problem jest taki, że jak dasz siatki ochronne - stosowałem kilka miesięcy - to niestety szybko się zapychają i znacząco zmniejszają przepływ wody.

Godzinę temu, Dr@co napisał:

Mi ślimaki nie włażą, ale ważny warunek - pompa pracuje w zakresie +10% do +100%, nie włączam "wstecznego" i nie wyłączam pompy. Ślimaki wtedy nie wchodzą.

One same nie wchodzą, tylko są wciągane. u mnie pompy chodzą obydwie na raz 100% mocy.

2 godziny temu, elespero napisał:

Wstaje nawet w nocy i wyciągam ślimaka heh 

Polać mu, bo dobrze gada !


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam 2x gyre 330 od roku, raz były czyszczone w tym czasie, 2 razy wyciągałem ślimaka, a ustawione są +30, -90, chodzą naprzemiennie 

kupiłem jako używki, w jednej wymieniłem wirnik, sprzedający za to zapłacił a w drugiej łożyska, 

Są delikatnie słyszalne ale nie ma tragedii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, mazmaciek napisał:

ja mam 2x gyre 330 od roku, raz były czyszczone w tym czasie, 2 razy wyciągałem ślimaka, a ustawione są +30, -90, chodzą naprzemiennie 

kupiłem jako używki, w jednej wymieniłem wirnik, sprzedający za to zapłacił a w drugiej łożyska, 

Są delikatnie słyszalne ale nie ma tragedii

Jak ty je raz czyściłeś to one prawie nie dmuchają. Użytkowałem je 2 lata w poprzednim akwarium i teraz też dmuchają. I czyścić je minimum raz w miesiącu trzeba. Wtedy dmuchają jak należy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Nigdy nie miałem tych pomp , ale jak czytam o kłopotach z nimi , to nigdy bym ich nie kupił. Mam Tunze i mogę śmiało napisać , że nie marzę o innych.

Pozdrawiam 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, elespero napisał:

Jak ty je raz czyściłeś to one prawie nie dmuchają. Użytkowałem je 2 lata w poprzednim akwarium i teraz też dmuchają. I czyścić je minimum raz w miesiącu trzeba. Wtedy dmuchają jak należy. 

Karmie ryby suchym więc widać jak dmuchają. Raz w tym czasie zwiększałem ustawienia bo było widać spadek mocy 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.