Skocz do zawartości
Blues

Złocieniecka kosteczka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,po roku czytania i ja postanowiłem zalać swoją kosteczkę,przez ten rok urosła z planowanych 30L do 45x45x45 + panel z tyłu łącznie 93 litry w obiegu

Sprzęt to :jako obiegówka Aquael 1000

falownik aqua-nowa NWM 2000

lampa chinka używka 120 W od jednego z użytkowników forum

7,5 kg suchej skały(erybka)

około 4 kg aragonitu(1-3mm) 

w panelu 1L Sera siporax obiegówka grzałka termometr i mocno mnie kusi zrobienie refugium w środkowej komorze

Dodaję bakterie AF Bio S sól to równiesz AF Reef Salt przez miesiąc nic się nie działo,parametry wysokie NO2  -2 ;NO3-100;PO4-1;Kh 7,4-7,5 zasolenie 33 ppt ,po miesiącu pokazały się okrzemki i dinoi powoli parametry zaczęły spadać obecnie to :

No2 niewykrywalne 

NO3 pomiędzy 25 a 10 bliżej 25

PO4 0,03

KH 7,4

zasolenie 33 ppt

Całe akwarium brązowo zielone a ja przebieram nogami żebym mógł coś wreszcie  coś żywego tam wpuścić :bow 

Zdjęcie z przed 4 dni

 https://imgur.com/aQmPpoK

 

Edytowane przez Blues (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zalałem 1 maja a odpieniacza nie planuję choć chcę mieć jakiś tak na wszelki wypadek :) właśnie zacząłem robić taki  DIY na kostkę lipową

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za tydzień będę w Szczecinie to pomyślę nad tym oblatywaczem :)

Silwia moje zdjęcia mają po 5M i nie mogę ich wstawić do galeri a tak na szybko nie umiem ich zmniejszyć a linki nie wiem czemu nie działają ,coś zchrzaniłem:(

aQmPpoK.jpg

72GLVjj.jpg

Edytowane przez Blues (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No raczej dokarmiania nie będzie wymagał :D ,myślę o kilku turbo i  do tego ze 2 strombusy te ostatnie podobają się synowi co o tym myślicie?Czy może jakieś inne były by u mnie lepsze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej jak będziesz miał kilka rodzajów ślimaków. Świetnie wyglądają - Astralium 

Edytowane przez Jointela (wyświetl historię edycji)

Obecny zbiornik 142,5 + PANEL 

http://nano-reef.pl/forums/topic/107060-142-5-panel

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem je w Erybce chyba,rzeczywiście wyglądają fajnie a jak z ich "wydajnością"?I czy żerują w piachu czy raczej na skale,szybach? 

Edytowane przez Blues (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Astralium są wolne ale jak już zjedzą ze skały to do białego


127c352cab2572c10ffbc4835c2962b7u1937a17

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki panowie za podpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Parametry na dzisiaj :  

Akwarium nadal zielono-brązowe i tu mam do was pytanie czy powinienem coś z tym zrobić czy czekać bo z tego co czytałem to mam zły współczynnik Redfielda,za mało fosforanów albo jeszcze za dużo azotanów,dodać trochę fosforanów?Wyszorować skałę ?Czy jeszcze nic nie robić,czekać?

Przepraszam ale coś ten zapis strasznie mi się rozwalił po edycji i nie mogę go poskładać cały czas wraca do takiej rozwalonej formy:banghead

NO2 =0

NO3 =5

PO4 0

KH +7,3

Edytowane przez Blues (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. no to czekamy ...czekamy ...czekamy:coffee:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do Szczecina jadę w przyszłym tygodniu ale tak się zastanawiam czy nie zamówić w JM ,teraz ta promocja urodzinowa jest,chyba tak zrobię a ze Szczecina najwyżej coś jeszcze dowiozę a propo zna ktoś może jakiś fajny sklep z morszczyzną w Szczecinie?Bo jedyny mi znany Reef Guard jakoś mi się wydaje że podupadł sądząc po ofercie internetowej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Często oferta na stronie nie pokrywa się ze stanem w sklepie więc napewno coś znajdziesz.

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka


Obecny zbiornik 142,5 + PANEL 

http://nano-reef.pl/forums/topic/107060-142-5-panel

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie,nigdy się nie układa tak jak sobie człowiek zaplanuje ale wreszcie mam pierwsze zwierzaki:D!Właśnie dotarł kurier od Jadwigi z 2 strombusami,6 turbo i Xenią, zaczynam aklimatyzację Xenia bidula skurczona 1 strombus buszuje po woreczku,drugi się nie rusza a turbo ganiają po woreczku jak by były po litrze kawy  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RBJ5oHl.jpg

W akwarium nadal zielono chociaż na szczęście bruzdnice już odpuściły ,parametry bez zmian 

NO2 - 0

NO3 - 5

PO4 - nie wykrywalne

KH - 7,4

Nasariusy ruszają się niewiele ale żyją i widzę że coś tam wcinają ,Turbo w nocy zasuwają po skałkach aż miło ,w dzień trudno je znaleźć ale zaczyna  mnie martwić Xenia wydaje mi się że pompuje się za mało no i nie pulsuje ,piszę że mi się wydaje bo na własne oczy nigdy żadnego korala nie widziałem.Co może z nią być?Jeszcze się nie zaaklimatyzowała,za szybki przepływ wody,za mało(za dużo?) światła(lampa chinka 120W kanał niebieski ustawiony na około 60% ,biały 20%)?

MZa5QTy.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Xenia bez zmian ,dzisiaj dodałem 1 kroplę płynu Lugola akwarium od 2,5 miesiąca ciągnie bez podmian ze względu na plagi a jod się ulatnia więc pomyślałem że to może jego niedobór. Według tego co czytałem na forum powinienem podawać 1 kroplę w tygodniu , zobaczymy. Zwierza nowego na razie nie mam może coś w tym tygodniu dodam z miękkasów,powinienem zacząć robić podmianki czy jeszcze się wstrzymać?Bo w akwa nadal mocno zielono.

Edytowane przez Blues (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z xenia to różnie bywa u mnie rok nie rosła a nagle wystrzeliła z dnia na dzień. Nic nie lej do akwarium poczekaj jak dojrzeje . Wrzuć więcej korali niech nie ma na co czekać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A oświetlenie będzie ok?Przypomnę 120 W  niebieskie na około 60-70% ,białe 20% planuję miękasy i trochę LPS ,bardzo mi się akany podobają

Aha i co z podmianami?Zrobić już czy jeszcze poczekać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.