Skocz do zawartości

Historia edycji

norbi2222

norbi2222

W dniu 16.11.2019 o 19:46, Raffy14 napisał:

I kto ospę przyniósł? Diacanthus?

Na samym początku ospę przyniósł xanthurum. Jednak nie było ofiar. Ryby lekko obsypało i dobre karmienie pozwalało rybą walczyć z pasożytem. Po pewnym czasie ryby wyglądały na zdrowe i miałem wrażenie, że sprawa jest opanowana. Po dołożeniu Diacanthusa, zaczęła się jazda. Problemem było to, że miałem sporo wyjazdów i nie mogłem dopilnować leczenia i efekt jest taki jaki jest. Kilka ryb przeszło na wieczną rafę. 

Do tego kilka koralowców poleciało. Co jest ciekawe, to tylko te, które były przeniesione z kostki. Żadna z nowych szczepek  nie padła.

Ponadto akwarium przechodzi okres dojrzewania, był moment rzucenia się glona, teraz jest w odwrocie, lekkie ogniska cjano- bez plagi.

W dniu 16.11.2019 o 19:25, katani napisał:

Aj waj. Przykro czytać :/

Mam nadzieję, że jakoś pójdzie do przodu i nie będzie więcej ofiar.

Zobaczymy Michał. Też liczę, że pójdzie do przodu.

norbi2222

norbi2222

W dniu 16.11.2019 o 19:46, Raffy14 napisał:

I kto ospę przyniósł? Diacanthus?

Na samym początku ospę przyniósł xanthurum. Jednak nie było ofiar. Ryby lekko obsypało i dobre karmienie pozwalało rybą walczyć z pasożytem. Po pewnym czasie ryby wyglądały na zdrowe i miałem wrażenie, że sprawa jest opanowana. Po dołożeniu Diacanthusa, zaczęła się jazda. Problemem było to, że miałem sporo wyjazdów i nie mogłem dopilnować leczenia i efekt jest taki jaki jest. Kilka ryb przeszło na wieczną rafę. 

Do tego kilka koralowców poleciało. Co jest ciekawe to tylko te, które były przeniesione z kostki. Żadna z nowych szczepek  nie padła.

Ponadto akwarium przechodzi okres dojrzewania, był moment rzucenia się glona, teraz jest w odwrocie, lekkie ogniska cjano- bez plagi.

W dniu 16.11.2019 o 19:25, katani napisał:

Aj waj. Przykro czytać :/

Mam nadzieję, że jakoś pójdzie do przodu i nie będzie więcej ofiar.

Zobaczymy Michał. Też liczę, że pójdzie do przodu.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.