Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, Jacek56 napisał:

Musi być jak oszczędzasz na grubości szkła. Poźniej podczas eksploatacji, przynajmniej mnie, to wzmocnienie przeszkadzało i fatalnie się je czyści.Chcesz coś przestawić, zawsze na drodze stoi wzmocnienie.  

Z jakiej szyby Jacku masz akwarium jak nie tego wzmocnienia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Jacek56 napisał:

Musi być jak oszczędzasz na grubości szkła. Poźniej podczas eksploatacji, przynajmniej mnie, to wzmocnienie przeszkadzało i fatalnie się je czyści.Chcesz coś przestawić, zawsze na drodze stoi wzmocnienie.  

Szkło to 12 mm.


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, sith114 napisał:

Z jakiej szyby Jacku masz akwarium jak nie tego wzmocnienia?

Sam sobie odpowiem :D

z tematu Jacka:

Zdjęć z operacji wnoszenia, przenoszenia i wynoszenia nie mam bo to była prawdziwa masakra, wielka improwizacja i szybkie decyzje. Masa akwarium prawie 400kg, dno dzielone 19mm, boki OW 15mm, szyba oddzielająca panel od akwarium 19mm+3mm czarne tło i do tego wzmocnienia wzdłużne 15mm, 70mm szerokie. Wymiary całkowite 230x150x60, z czego część dla rybek i korali to 170x150 reszta to panel filtracyjny.”

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy takich wymiarach zbiornika i  dwunastce to musi być poprzeczne wzmocnienie, nie ma bata, ale i tak " piękne cacko" jak mawiał Maksiu.


I znowu zalewamy, i znowu i tak do usranej śmierci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na to wygląda, że przyoszczędziłem na grubości szkła i będę się męczył z tym wzmocnieniem. Rzadko przestawiam w akwarium, to możne nie będzie to takie upierdliwe. Ponadto myślałem, że  12 mm to wystarczająco grube szkło. 


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak będziesz je wnosił? Bo taki wymiar to chyba na stojąco ?


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, katani napisał:

Jak będziesz je wnosił? Bo taki wymiar to chyba na stojąco ?

Plan jest taki, żeby akwarium w pionie wsadzić na wózek i wózkiem wciągnąć po schodach. 

Resized_20190709_144833001.jpg


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie piękny kawałek rafy.Trzymam kciuki i powodzenia z wnoszeniem :)


125l cube+81sump|10kgLR+4,5kgLS|ATI Sunpower 6x24w t5|deltec ap600|2x6015|nj2300|.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są takie wózki z trzema kołkami niby specjalne do wjeżdżania po schodach - widziałem w bricomanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, norbi2222 napisał:

Plan jest taki, żeby akwarium w pionie wsadzić na wózek i wózkiem wciągnąć po schodach. 

Resized_20190709_144833001.jpg

Trochę małe kolka jak na schody większe lepiej się sprawdzają. Miałem okazje wnosić pare ciężkich szaf na piętro. Te wózki co @Kapsel1981podał podobno tez się sprawdzają. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, norbi2222 napisał:

Na to wygląda, że przyoszczędziłem na grubości szkła i będę się męczył z tym wzmocnieniem. Rzadko przestawiam w akwarium, to możne nie będzie to takie upierdliwe. Ponadto myślałem, że  12 mm to wystarczająco grube szkło. 

Daj spokój, nic nie przyoszczędziłeś. Za szkło 15mm zapłaciłbyś drugie tyle. 12 mm jest rozsądne. Spinka często się przydaje przy pracach, aby coś odłożyć, a czyszczenie nie jest wcale męczące ;) 

Podobny wymiar ma snocho 150x100x75h i szkło 15mm na bokach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, sith114 napisał:

Trochę małe kolka

Większe koła byłby lepsze ale sprawdziliśmy jak radzi sobie ten wózek i nie było źle. Jak będzie problem to chłopaki z Trzmiela pożyczą swój wózek, taki z trzema kołami.


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Pablo120288 napisał:

Będzie piękny kawałek rafy.Trzymam kciuki i powodzenia z wnoszeniem :)

Dzięki za kciuki, trochę przeraża mnie wnoszenie tego akwarium.

2 godziny temu, @Pawel napisał:

Daj spokój, nic nie przyoszczędziłeś. Za szkło 15mm zapłaciłbyś drugie tyle. 12 mm jest rozsądne. Spinka często się przydaje przy pracach, aby coś odłożyć, a czyszczenie nie jest wcale męczące ;)

To nawet nie chodziło o cenę, a o ciężar. Przy tej grubości szkła jest około 150 kg i myślę, że wniesienie go do mieszkania będzie wyzwaniem, a przy grubszym szkle to kolejne dziesiątki kilogramów.


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, norbi2222 napisał:

Dzięki za kciuki, trochę przeraża mnie wnoszenie tego akwarium.

To nawet nie chodziło o cenę, a o ciężar. Przy tej grubości szkła jest około 150 kg i myślę, że wniesienie go do mieszkania będzie wyzwaniem, a przy grubszym szkle to kolejne dziesiątki kilogramów.

Moje waży ok 110 kg i w czwórkę na drugie piętro wnosilismy.

Łatwo nie było, a większe się szykuje ^_^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, @Pawel napisał:

Moje waży ok 110 kg i w czwórkę na drugie piętro wnosilismy.

Łatwo nie było, a większe się szykuje ^_^

Waga waga najgorzej przy wnoszeniu wąskie klatki kiedyś z pracownikiem targalem szafę na 3 piętro. Szafa metalowa na jakieś akta. Wielka Lora niby ważyła tylko 40kg, ale co z tego jak zakręty to pokonywane na cm...

Edytowane przez sith114 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak szkiełko?


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 6.08.2019 o 21:20, katani napisał:

Jak szkiełko?

Szkło stoi  w wyznaczonym miejscu - dzięki Michał (montymick), Piotr i Łukasz, pomoc chłopaków była bezcenna. Hydraulika poklejona, dzisiaj rozpocznę zalewanie.

 

20190809_090723.jpg


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie najprzyjemniejsza robota przed Tobą, zawsze sprawiało mi przyjemność aranżowanie zbiornika.

A z drugiej strony chyba najgorsza za Tobą - baniak wniesiony na górę:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super wygląda.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, NAP napisał:

Jak dla mnie najprzyjemniejsza robota przed Tobą, zawsze sprawiało mi przyjemność aranżowanie zbiornika.

A z drugiej strony chyba najgorsza za Tobą - baniak wniesiony na górę:)

Tak, najgorsze już poza mną:D, nie licząc  Koleżanki Małżonki - nie spodziewała się, że jest tak duże.  Została jeszcze do zrobienia cała elektryka (na razie będzie prowizorka, żeby uruchomić baniak), czekam na kolegę, który podepnie mi kabel do rozdzielnicy, chcę oddzielny obwód. Później zabudowa i będzie finisz technicznych prac. Za półtora miesiąca przesiadka, a dopiero później ta najprzyjemniejsza część, czyli aranżacja.

 

14 minut temu, katani napisał:

Super wygląda.

Mnie też się podoba, jednak jak już baniak stoi, to mam poczucie, że przesadziłem z wielkością. Mogłem zrobić długie na 120-140 cm. Może żona by się mniej wściekła.


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, norbi2222 napisał:

mam poczucie, że przesadziłem z wielkością

eee tam, stałą cechą każdego baniaka jest to, że jest za mały:) Kwestia czasu i każdy dochodzi do podobnego wniosku:)

Edytowane przez NAP (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, NAP napisał:

eee tam, stałą cechą każdego baniak jest to, że jest za mały:) Kwestia czasu i każdy dochodzi do podobnego wniosku:)

Tu masz Jarek rację. Jak stawiałem kostkę to wydawało mi się, że będzie wystarczająca. A teraz ma w domu oceanarium, jak mówi moja Małżonka.


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, norbi2222 napisał:

Tak, najgorsze już poza mną:D, nie licząc  Koleżanki Małżonki - nie spodziewała się, że jest tak duże.  Została jeszcze do zrobienia cała elektryka (na razie będzie prowizorka, żeby uruchomić baniak), czekam na kolegę, który podepnie mi kabel do rozdzielnicy, chcę oddzielny obwód. Później zabudowa i będzie finisz technicznych prac. Za półtora miesiąca przesiadka, a dopiero później ta najprzyjemniejsza część, czyli aranżacja.

 

Mnie też się podoba, jednak jak już baniak stoi, to mam poczucie, że przesadziłem z wielkością. Mogłem zrobić długie na 120-140 cm. Może żona by się mniej wściekła.

Zalej wpakuj się do środka i powiedz żonce żeby fotki Ci strzeliła bo jesteś nemo albo zrobi fotki albo wylecisz razem z akwarium :clowning

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@norbi2222 to dzisiaj parapetówka :) Nie zapomnij fotek dodać z imprezy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, dla syna napisał:

 to dzisiaj parapetówka

aaa to o takie "zalewanie" chodziło:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.