Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, Hoom napisał:

A jaki masz reaktor i jakie media używasz . Podobno arm extra tak nie zamula reaktora . 

Używam ARM, znacznie mniej się muli niż wkład Knopa, czy KZ. Ponadto mam wrażenie, że sporo więcej oddaje mikro typu stront i potas. Używam reaktora PS CalcFeeder Pro AC2.


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień 339 - już nie długo pyknie rok. I dopiero teraz mam wrażenie, że akwarium dojrzało i ustabilizowało się.

Prawie przy rocznicy podjąłem decyzję, że wypróbuje niebieskie buteleczki (ZeoVit). Od soboty wróciły kamyki do sumpa, od dzisiaj leci ZeoBak wspomagany węglem z AF (NitraPhos Minus), jak się skończy to zamienię na  ZeoStart. Mam jeszcze Zeofood7, jednak na razie nie będę go podawał. Zamówiłem jeszcze Sponge Power i Bio-mate - dołączę je do harmonogramu dawkowania jak przyjdą. Mikroelementy będę używał z AF (Component A B C), bo mam. Za kilka miesięcy zastanowię się nad innymi dodatkami KZ.

Od jakiegoś czasu studiuję stronę zeovit.com, jednak osoby, które używają KZ proszę o jakieś sugestie.


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A możesz napisać jaki masz filtr i jakie kamyki używasz . Wspominałeś coś ze chcesz zastosować jakiś filtr automatyczny . Jestem ciekawy jak szybko zaskoczą ci kamyki 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Hoom napisał:

A możesz napisać jaki masz filtr i jakie kamyki używasz . Wspominałeś coś ze chcesz zastosować jakiś filtr automatyczny . Jestem ciekawy jak szybko zaskoczą ci kamyki 

Filtra jeszcze nie mam, jestem w trakcie zamawiania (Skimz-ZAR-157). Kamyki wiszą w siatce w komorze pompy powrotnej, już wcześniej tak je używałem i wypierały wodę do zera. Kamyki używam z JM. 


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień 345.

Po naprawie reaktora koralowce nabierają coraz ładniejszej barwy, co mnie cieszy. Każdy tydzień przynosi poprawę.

W dniu 6.07.2020 o 18:08, Hoom napisał:

Podobno kamyki mają problem z zaskoczeniem w działającym zbiorniku

Jest szansa, że kamyki zaskoczyły, mimo braku reaktora i zastosowania połowy zalecanej ilości. PO4 i No3 regularnie spada, dzisiaj No3 0,2-0,5 a PO4 0,02. Prawdopodobnie do końca przyszłego tygodnia nutrienty będą wyzerowane. 

Obecnie podaje ZEObak, Sponge Power, Bio-Mate. Węgiel podaje z AF - NitraPhos Minus i widzę, że dobrze współpracuje z bakteriami KZ. Prawdopodobnie będę używał węgiel AF zamiast ZEOstart, bo dużo osób pisze o problemach z cyjano, gdzie głównym podejrzanym  jest właśnie ZEOstart. Przy węglu AF nigdy nie miałem problemu z cyjano, a działa dobrze.

Edytowane przez norbi2222 (wyświetl historię edycji)

Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A używasz coral snow plus pomaga na cyjano i dodatkowo obniża fosforany i pomaga utrzymać je na niskim poziomie bez żadnych skoków.l

1ml reduce 8mg/Po4

when you have 1000L and 0,1mg PO4 = Total 100mg : 8 = 12,5ml CS Plus

With that Product you can reduce to 0,06-0,04mg. This is the best

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Hoom napisał:

A używasz coral snow plus pomaga na cyjano i dodatkowo obniża fosforany i pomaga utrzymać je na niskim poziomie bez żadnych skoków.l

1ml reduce 8mg/Po4

when you have 1000L and 0,1mg PO4 = Total 100mg : 8 = 12,5ml CS Plus

With that Product you can reduce to 0,06-0,04mg. This is the best

 

Nie mam cyjano i nie widzę potrzeby używania tego produktu. Jedynie napisałem, że często wskazują na cyjano w systemach zeovit, a podejrzanym jest ZEOstart. Stąd ja będę używał węgla AF tak jak dotąd używam. Ponadto nie mam problemu z fosforanami, same bakterie dobrze sobie radzą z praniem wody i dodatkowo CS plus jest dosyć agresywny w swoim działaniu tak jak lantan  i inne pochłaniacze fosforanów.


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień 356

Filmik pokazujący jak obecnie wygląda akwarium.

 


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie się podział drugi snowflake?


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, katani napisał:

Gdzie się podział drugi snowflake?

Niestety w czasie ospy w zbiorniku jego też dorwało. Od lutego zastąpił go cały czarny. Czarny jak węgiel.


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, norbi2222 napisał:

Niestety w czasie ospy w zbiorniku jego też dorwało. Od lutego zastąpił go cały czarny. Czarny jak węgiel.

A przeoczyłem go. Rzeczywiście jest.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień 368

Po roku koralowce nabierają wyrazu, kolory zaczynają być coraz lepsze. Jak dalej to będzie szło w tym kierunku to będę zadowolony.

Kilka zdjęć robionych z góry. Wybrałem te koralowce co zaczynają wyglądać dobrze.

5KNU4qR.jpg

VVAVn71.jpg

 

BGfgK7n.jpg

MEW2CFJ.jpg

cX8NVGD.jpg

g8pA2VQ.jpg

FlN76x9.jpg

mdrzmEL.jpg

LwZuqe5.jpg

b2gaAsz.jpg

6f23kHh.jpg

GGpsHFo.jpg

a4NlibZ.jpg

esTLOZX.jpg

ZWavh9o.jpg

HivoMEr.jpg

bNecmAD.jpg

MO0v0q6.jpg

ray2MaG.jpg

 


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, norbi2222 napisał:

Po roku koralowce nabierają wyrazu, kolory zaczynają być coraz lepsze. Jak dalej to będzie szło w tym kierunku to będę zadowolony.

Super fotki.... I korale:D. Zdjęcie robione bezpośrednio przez taflę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Arek77 napisał:

Super fotki.... I korale:D. Zdjęcie robione bezpośrednio przez taflę?

Dzięki, zdjęcia wyszły dobrze, ale najbardziej mnie cieszy, że korale zaczynają wyglądać tak jak oczekuję:D. Tak, zdjęcia robione przez wizjer z tafli wody.


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super wychodzą zdjęcia. I korale w końcu podobne do tych, co u ciebie za pierwszym razem widziałem. Niech zdrowo rosną, będzie z czego szczepić. I widzę, że euphylie ładnie się przyjęły. Widać od razu, że dodatek ledów robi swoje na wyglądzie.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, katani napisał:

Super wychodzą zdjęcia. I korale w końcu podobne do tych, co u ciebie za pierwszym razem widziałem. Niech zdrowo rosną, będzie z czego szczepić. I widzę, że euphylie ładnie się przyjęły. Widać od razu, że dodatek ledów robi swoje na wyglądzie.

Zaczynam zbliżać się do jakości i kolorów koralowców  jakie miałem w kostce. Mały dodatek ledów podbija kolor, jeszcze chciałbym, żeby tak dobrze wyglądały z boku jak wygalają z góry. Michał, jak tylko urosną to z chęcią się podzielę.


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj padł  sterownik do rollermata od Paragona. Sterownik cały czas widzi, że pływaki są uniesione i zaczyna odliczanie i przewijanie, nawet po odpięciu wtyczki łączącej pływaki i silnik ze sterownikiem. Ktoś kto używa to ustrojstwo miał taką sytuację i wie co jest? Niestety z Leszkiem kontakt jest utrudniony, co mnie nad wyraz irytuje - brak jakiejkolwiek odpowiedzialności za swój sprzęt!

Niestety w niedzielę wyjeżdżam na sześć dni i jak nie ogarnę tego dziadostwa to będę musiał się przeprosić z odpieniaczem, który dzielnie czeka w piwnicy na swoją kolej.


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szybkie rozwiązanie

Wepnij szeregowo pływak miedzy sterownik a silnik będzie działać (zakładam ze silnik jest na 12v)


Akwarium 120x60x55

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, norbi2222 napisał:

Dzisiaj padł  sterownik do rollermata od Paragona. Sterownik cały czas widzi, że pływaki są uniesione i zaczyna odliczanie i przewijanie, nawet po odpięciu wtyczki łączącej pływaki i silnik ze sterownikiem. Ktoś kto używa to ustrojstwo miał taką sytuację i wie co jest? Niestety z Leszkiem kontakt jest utrudniony, co mnie nad wyraz irytuje - brak jakiejkolwiek odpowiedzialności za swój sprzęt!

Niestety w niedzielę wyjeżdżam na sześć dni i jak nie ogarnę tego dziadostwa to będę musiał się przeprosić z odpieniaczem, który dzielnie czeka w piwnicy na swoją kolej.

Pozwolę sobie nie zgodzić się z tym, że Leszek nie bierze żadnej odpowiedzialności za sprzęt. Ostatnio umarł mi pływak, skontaktowałem się telefonicznie, wysłałem sprzęt, po dwóch dniach miałem paczkę do odbioru. Pływak wymieniony, układ sterowania zmodernizowany, wtyczki wymienione na bryzgoszczelne, opłaciłem tylko koszty transportowe. Ja tam nie narzekam.


Akwarium od WRZEŚNIA 2006, DIY reaktor a'la dastaco2.

https://drive.google.com/drive/folders/183aOu0N6pyqhFT6OfeNn0e6RBBvPDdJc

SPS = Stability Promotes Success, BEZ=bez zbędnych kosztów

Be wary of advice coming from those who will not show you the fruits of their success!

It’s not complicated, unless you choose to make it that way 

Pozdrawiam HAPPY REEFING!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Jacek56 napisał:

Pozwolę sobie nie zgodzić się z tym, że Leszek nie bierze żadnej odpowiedzialności za sprzęt. Ostatnio umarł mi pływak, skontaktowałem się telefonicznie, wysłałem sprzęt, po dwóch dniach miałem paczkę do odbioru. Pływak wymieniony, układ sterowania zmodernizowany, wtyczki wymienione na bryzgoszczelne, opłaciłem tylko koszty transportowe. Ja tam nie narzekam.

Widzisz Jacku, ja nie posiadam nr tel. do Leszka, tylko maila. Jak miałem wcześniejszy problem z tym urządzeniem i pisałem maila, niestety nie doczekałem się odpowiedzi - stąd moja irytacja. Dzisiaj postanowiłem napisać jeszcze jednego i odpowiedź od Leszka otrzymałem, liczę, że poprzednie moje maile nie trafiły w dobry czas... Jak sprzęt będzie działał poprawnie, bez ciągłych niespodzianek i Leszek naprawi, wyeliminuje usterki to odszczekam to co napisałem.


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

norbi to w przypadku np. zawieszenia się pływaka lub jak u Ciebie to przewinie Ci całą włóknine ?


---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

http://nano-reef.pl/...-tam-trojkacik/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem problemy z pływakami do czasu aż mi Lechu powiedział, żebym wlutował chyba rezystor to się nazywa. kupiłem w lokanym sklepie za 2 złote bo nei robiliśmy scen z wysyłką czegoś takiego. Od tamtej pory x miesięcy luzik. Wszystko działa jak ta lala.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
48 minut temu, junior13 napisał:

norbi to w przypadku np. zawieszenia się pływaka lub jak u Ciebie to przewinie Ci całą włóknine ?

To nie problem pływaka, oba są sprawne, nawet po odłączeniu pływaków od sterownika sytuacja jest taka sama. Pływaki wymieniam średnio co 2-3 miesiące bo padają i to już rozpoznaje.

17 minut temu, katani napisał:

Ja miałem problemy z pływakami do czasu aż mi Lechu powiedział, żebym wlutował chyba rezystor to się nazywa. kupiłem w lokanym sklepie za 2 złote bo nei robiliśmy scen z wysyłką czegoś takiego. Od tamtej pory x miesięcy luzik. Wszystko działa jak ta lala.

Może moje poprzednie problemy z pływakami to to samo co u Ciebie i nie potrzebnie wymieniałem...sztukę wymiany pływaków opanowałem do perfekcji:P.

Leszek odpisał na mojego maila i wieczorem podeśle mi schemat i powie co zrobić, żeby obejść pierwszą płytkę w sterowniku. Pozwoli to pracować tylko na jednym pływaku. Dwa tygodnie będzie musiało tak działać.


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok. rozumiem ale masz tak zrobione że np. w przypadku zawieszenia się pływaka to nie przewinie Ci całej włókniny 


---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

http://nano-reef.pl/...-tam-trojkacik/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, junior13 napisał:

ok. rozumiem ale masz tak zrobione że np. w przypadku zawieszenia się pływaka to nie przewinie Ci całej włókniny 

Tak Adam.


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.