Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

21 minut temu, fal napisał:

 

Rozumiem , że nie masz w domu aparatu ? Czy może nie chce się Tobie wyciągnąć z szafy ? 

Nie mam.

6 minut temu, Hoom napisał:

Nie stać go wydał na korale 

Ha..ha...:P


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień 425.

Po zmianie zasolenia korale trochę pojaśniały, aczkolwiek większy wpływ na pojaśnienie korali miało zaprzestanie podawania jodu, bo żółta acropora zaczęła łapać mocny zielony. Od półtora tygodnia w ogóle nie podawałem jodu, teraz zmniejszyłem do 1/3 dawki i będę obserwował. Dodatkowym zaskoczeniem jest potas, który zjechał z 400 na 320 - rozpocząłem dawkowanie.

Dzisiaj zrobiłem kilka zdjęć z góry i porównałem cześć koralowców do zdjęć z przed miesiąca i widzę ładny wzrost.

Zdjęcia z dzisiaj:

pGaGJvz.jpg

w3IKrmT.jpg

JBqy7Dk.jpg

pjWNdnB.jpg

JdH8NmY.jpg

3lpyGa0.jpg

z62nZr2.jpg

QJZsCIG.jpg

fUm9M65.jpg

uiLZXJN.jpg

QleMaQq.jpg

k1GrRmj.jpg

Ex1x4QA.jpg

ANzunXc.jpg

DvXJ8BB.jpg

YlZsWJ8.jpg

GduX1EK.jpg

O73LHOo.jpg

 


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cukierkowo :clapping

Ładne to masz, szykuj większy zbiornik ;)

 


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Beti napisał:

Cukierkowo :clapping

Ładnie to masz, szykuj większy zbiornik ;)

 

Dzięki Beti:).

Większy nie wchodzi w grę, bo bym musiał wyprowadzić się razem z akwarium.


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Super zaczyna wyglądać ;)

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Elegancko poproszę   o  zdjęcie  całego  zbiornika     zbiornik   zanim  zaskoczy    to   ok   roku     po   przesiadce   Pozd. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, =Fresz= napisał:

Super zaczyna wyglądać ;)

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
 

Dzięki - idzie do przodu:D

8 minut temu, rako1 napisał:

Elegancko poproszę   o  zdjęcie  całego  zbiornika     zbiornik   zanim  zaskoczy    to   ok   roku     po   przesiadce   Pozd. 

Dzięki. Zdjęcia całości są na poprzedniej stronie. Mimo, że miałem całą żywą skałę, to akwarium potrzebowało rok na zaskoczenie.


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porównanie wzrostu kilku koralowców na przestrzeni niecałych dwóch miesięcy. Zdjęcie nie są jeden do jeden ale widać zmianę wielkości koralowców.

Zdjęcie z 11 sierpnia.

VVAVn71.jpg

Zdjęcie z 7 października.

YlZsWJ8.jpg

Zdjęcie z 11 sierpnia.

MEW2CFJ.jpg

Zdjęcie z 7 października.

DvXJ8BB.jpg

Zdjęcie z 11 sierpnia.

g8pA2VQ.jpg

Zdjęcie z 7 października.

3lpyGa0.jpg

Zdjęcie z 11 sierpnia.

b2gaAsz.jpg

Zdjęcie z 7 października.

k1GrRmj.jpg

Zdjęcie z 11 sierpnia.

MO0v0q6.jpg

Zdjęcie z 7 października.

O73LHOo.jpg

Zdjęcie z 11 sierpnia.

bNecmAD.jpg

Zdjęcie z 7 października.

w3IKrmT.jpg


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładnie rosną. I kolorki eleganckie.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Niskie No3 Po4 i dobre światło robią swoje.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, =Fresz= napisał:

Niskie No3 Po4 i dobre światło robią swoje.

Nie jestem przekonany, że to główny czynnik. Światło jest dokładnie takie samo jak pół roku temu, nutrienty również. Jedyna zmiana to czas i dojrzałość zbiornika oraz inna metoda prowadzenia, aczkolwiek również probiotyczna.

29 minut temu, katani napisał:

Ładnie rosną. I kolorki eleganckie.

Rosną, aczkolwiek nie jest to super tempo, jednak jak na Australię całkiem nieźle. 

18 minut temu, Tester napisał:

U  mnie microclados też bardzo wolno rośnie

Ja  miałem wrażenie, że stoi w miejscu, a porównanie zdjęć wykazało, że coś się dzieje. Większość moich acropor to Australia i nie są to demony prędkości wzrostu, a microclados to ten najwolniejszy.  

Edytowane przez norbi2222 (wyświetl historię edycji)

Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Each :( a ja sie cieszę ze mi millepora rośnie ze o seriatopora nie wspomnę . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Hoom napisał:

Each :( a ja sie cieszę ze mi millepora rośnie ze o seriatopora nie wspomnę . 

Będzie wszystko rosło, tylko trzeba czasu. Jeszcze pół roku temu parametry były wzorowe, bez większych wpadek i korale stały, a kolor był fatalny. Teraz jak zbiornik dojrzał, to nawet moje ostatnie wpadki nie zrobiły większego wrażenia na większości koralowców.


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładnie to wygląda. Kolory są niesamowite. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, norbi2222 napisał:

Będzie wszystko rosło, tylko trzeba czasu. Jeszcze pół roku temu parametry były wzorowe, bez większych wpadek i korale stały, a kolor był fatalny. Teraz jak zbiornik dojrzał, to nawet moje ostatnie wpadki nie zrobiły większego wrażenia na większości koralowców.

Podpisuję się pod tym obiema rencema, rencyma i rękoma, a i rękami też. Bywało że parametry wzorcowe, a w świeżym zbiorniku nie tylko nie rosły, ale potrafiły padać. Jak u mnie chetoniki zaczęły je jeszcze szarpać to już w ogóle koniec. Zbiornik skończył rok i zupełnie inaczej. Tak zwane chwasty, czyli montipory digitaty czy capricornis to nawet własne szkielety potrafią teraz zarastać. A parametry o wiele gorsze, zwłaszcza nutrienty (nie podam, co by niektórzy na zawał nie zeszli).

Super to wygląda. Teraz to już z górki, żeby nie zapeszyć.


I znowu zalewamy, i znowu i tak do usranej śmierci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Także potwierdzam:-) Przychodzi taki moment, że nagle wszystko zaczyna magicznie działać, niby są problemy nadal jakieś tam, ale wszystko rośnie, wygląda ładnie, a akwarium zaczyna wybaczać o wiele więcej błędów niż dotychczas.

@norbi2222 pięknie to wygląda, szczególnie że "nie umiesz robić zdjęć", więc tym bardziej są one wiarygodne;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, dla syna napisał:

Ładnie to wygląda. Kolory są niesamowite. 

Dzięki. Kolory się poprawiły i z miesiąca na miesiąc stają się coraz lepsze:D.

15 godzin temu, Ironista napisał:

Super to wygląda. Teraz to już z górki, żeby nie zapeszyć.

Dzięki. Na to liczę, że będzie z górki i jak najmniej pod górkę.

15 godzin temu, Słony leszcz napisał:

pięknie to wygląda, szczególnie że "nie umiesz robić zdjęć", więc tym bardziej są one wiarygodne;-)

Kiedyś się nauczę!

15 godzin temu, Ironista napisał:

Podpisuję się pod tym obiema rencema, rencyma i rękoma, a i rękami też. Bywało że parametry wzorcowe, a w świeżym zbiorniku nie tylko nie rosły, ale potrafiły padać. Jak u mnie chetoniki zaczęły je jeszcze szarpać to już w ogóle koniec. Zbiornik skończył rok i zupełnie inaczej. Tak zwane chwasty, czyli montipory digitaty czy capricornis to nawet własne szkielety potrafią teraz zarastać. A parametry o wiele gorsze, zwłaszcza nutrienty (nie podam, co by niektórzy na zawał nie zeszli).

 

15 godzin temu, Słony leszcz napisał:

Także potwierdzam:-) Przychodzi taki moment, że nagle wszystko zaczyna magicznie działać, niby są problemy nadal jakieś tam, ale wszystko rośnie, wygląda ładnie, a akwarium zaczyna wybaczać o wiele więcej błędów niż dotychczas.

To tylko nam pokazuje, że biologia jest najważniejsza. Niestety nie da się przyspieszyć jej rozwoju. 

Edytowane przez norbi2222 (wyświetl historię edycji)

Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień 428.

Od miesiąca przy podmianach usuwam "cudowne" kulki Maxspecta. W systemie było ich 4 kg, obecnie został ostatni niecały kilogram. Moje obserwacje potwierdzają obserwacje, które miałem w poprzednim akwarium - brak jakiejkolwiek zmiany w poziomach nutrientów w zbiorniku. W przyszłym tygodniu usunę pozostałą część tego cudu.


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, norbi2222 napisał:

Dzień 428.

Od miesiąca przy podmianach usuwam "cudowne" kulki Maxspecta. W systemie było ich 4 kg, obecnie został ostatni niecały kilogram. Moje obserwacje potwierdzają obserwacje, które miałem w poprzednim akwarium - brak jakiejkolwiek zmiany w poziomach nutrientów w zbiorniku. W przyszłym tygodniu usunę pozostałą część tego cudu.

O, dzięki. Cenne info bo w drugim akwa w panelu myślałem nad połączeniem af life bio fill (które jest bdb) z kulkami. 

A yak dorzucę jeszcze jedną łopatę af :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 10.10.2020 o 12:53, norbi2222 napisał:

Dzień 428.

Od miesiąca przy podmianach usuwam "cudowne" kulki Maxspecta. W systemie było ich 4 kg, obecnie został ostatni niecały kilogram. Moje obserwacje potwierdzają obserwacje, które miałem w poprzednim akwarium - brak jakiejkolwiek zmiany w poziomach nutrientów w zbiorniku. W przyszłym tygodniu usunę pozostałą część tego cudu.

Rozumiem że nie zbijają u Ciebie NO3, a jakie są ich minusy że postanowiłeś usunąć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 10.10.2020 o 11:53, norbi2222 napisał:

Dzień 428.

Od miesiąca przy podmianach usuwam "cudowne" kulki Maxspecta. W systemie było ich 4 kg, obecnie został ostatni niecały kilogram. Moje obserwacje potwierdzają obserwacje, które miałem w poprzednim akwarium - brak jakiejkolwiek zmiany w poziomach nutrientów w zbiorniku. W przyszłym tygodniu usunę pozostałą część tego cudu.

Norbert a oczekiwałeś jakiś zmian mając ZEOvit ?  . Wiem co pisałeś kiedyś na temat tego co powinno być w sumpie przy metodzie zeo , ja jednak natchnąłem sie na fajny post . W którym koleś opisywał akwarium prowadzone na ZEOvit które wystrzeliło i poszły mu wszystkie korale . Wypowiadali sie tam ludzie którzy mimo rad kz na temat braku medi je stosowali a było to spowodowane bezpieczeństwem systemu . Tam zrobi ci sie flora bakteryjna która będzie zawsze i jak kiedyś nagle zeo po podmianie np. nie zaskoczy kulki przejmą na jakiś czas filtrację . 

 

W dniu 10.10.2020 o 12:10, FajnyRadziu napisał:

O, dzięki. Cenne info bo w drugim akwa w panelu myślałem nad połączeniem af life bio fill (które jest bdb) z kulkami. 

A yak dorzucę jeszcze jedną łopatę af :)

Nie zrozumiałeś postu kulki są o wiele lepsze niż bio fill , Norbertowi chodzi o brak kulek przy metodzie ZEOvit 

Edytowane przez Hoom (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
58 minut temu, Marrcin napisał:

Rozumiem że nie zbijają u Ciebie NO3, a jakie są ich minusy że postanowiłeś usunąć?

Nie ma żadnej reakcji zbiornika. Aczkolwiek trzeba wziąć pod uwagę, że za każdym razem robiłem to na dojrzałym zbiorniku.

 

35 minut temu, Hoom napisał:

Norbert a oczekiwałeś jakiś zmian mając ZEOvit ?  . Wiem co pisałeś kiedyś na temat tego co powinno być w sumpie przy metodzie zeo , ja jednak natchnąłem sie na fajny post . W którym koleś opisywał akwarium prowadzone na ZEOvit które wystrzeliło i poszły mu wszystkie korale . Wypowiadali sie tam ludzie którzy mimo rad kz na temat braku medi je stosowali a było to spowodowane bezpieczeństwem systemu . Tam zrobi ci sie flora bakteryjna która będzie zawsze i jak kiedyś nagle zeo po podmianie np. nie zaskoczy kulki przejmą na jakiś czas filtrację . 

 

Nie chodzi o zeo. W kostce nie prowadziłem akwarium metodą zeovit i dokładnie był taki sam efekt, czyli brak efektu. Nie było go po włożeniu kulek i trzymaniu ich przez kilka miesięcy, i nie było po usunięciu "cudownych" kulek.

Notabene to ta teoria z wystrzelonym akwarium na zeo - to śmiem twierdzić, że wnioski były fałszywe i problemem było coś innego.

Przy zeo skała i kamyki są wystarczającym medium do rozwoju biologii. Jak ona się rozwinie to przez dwa tygodnie nie będziesz podawał nic i nic nie powinno się dziać, a nie mówiąc o wysadzeniu zbiornika. Sporo bzdur jest na różnych forach wynikających z błędnych wniosków i niewłaściwej interpretacji przyczynowo-skutkowej.

42 minuty temu, Hoom napisał:

Nie zrozumiałeś postu kulki są o wiele lepsze niż bio fill , Norbertowi chodzi o brak kulek przy metodzie ZEOvit 

Nie chodziło mi o to...

Edytowane przez norbi2222 (wyświetl historię edycji)

Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jak po czasie  oceniasz pracę reaktora, jestem na zakupie i rozważam pacyfika ,twistmana lub delteca. 

pozdr.Jarek


akwa 200*70*70 giessemann 3*150 HQI 6*80 T5,tunze mulicontroler 2*6100 +JVP+aqel circulator,calk reactor,obieg DELTEC HLP 8070,odpieniacz DELTEC AP702

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałeś ten film 

jak nie chodziło ci o to to sorry . Ja słyszałem bardzo dużo dobrych opini o kulkach . Pewnie każdy zachwala to co u niego dobrze działa 

Wyjmujesz kulki bo robisz miejsce na coś innego ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.