Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 31.10.2020 o 14:07, katani napisał:

Niech rosną. U mnie pacman bardzo szybko rośnie, będzie można ciachnąć za jakiś czas.

Pacmana chętnie przytulę i tą Twoją trzecią euphilie, główkę też bym chętnie widział w swoim zbiorniku.

W dniu 31.10.2020 o 14:13, tomko napisał:

Ładne cukierki ;)

Dzięki Tomko - staram się;).

Edytowane przez norbi2222 (wyświetl historię edycji)

Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Całość zbiornika. Niestety nie potrafię na zdjęciach oddać tego co widzi oko.

1iGQTMI.jpg

2XBX6OD.jpg

pcH9OVh.jpg

 


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetnie się prezentuje zbiornik, ile masz tych Anthias dodają ładnie czerwieni.


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Beti napisał:

Świetnie się prezentuje zbiornik, ile masz tych Anthias dodają ładnie czerwieni.

Dzięki. Mam trzy  Anthiasy, nie mam do nich szczęścia albo umiejętności. Z ostatnich dwóch zakupów po 5 szt. przeżyło po 1 szt. Chciałbym aby było ich z 8 szt. dodają ruch i kolor do zbiornika.


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, norbi2222 napisał:

Dzięki. Mam trzy  Anthiasy, nie mam do nich szczęścia albo umiejętności. Z ostatnich dwóch zakupów po 5 szt. przeżyło po 1 szt. Chciałbym aby było ich z 8 szt. dodają ruch i kolor do zbiornika.

Czyli widzą podobnie jak ja, też w puszczałam 3 x po 6szt, ani 1szt nie została,  kwestia 5-6dni i trupy.


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Beti napisał:

Czyli widzą podobnie jak ja, też w puszczałam 3 x po 6szt, ani 1szt nie została,  kwestia 5-6dni i trupy.

Ja już nawet kupowałem z trzech różnych źródeł, przeprowadziłem pełną aklimatyzację i efekt zawsze jest taki sam - zostaje jedna sztuka, reszta pada w ciągu 48 godzin. Mimo, że te ryby nie są drogie, to jak na razie kosztowały mnie najwięcej. Podejmę jeszcze jedną próbę, jak nadal efekt będzie taki sam jak poprzednie to rezygnuję z tych ryb, szkoda zwierząt i kasy. 


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładny zbiorniczek. Na żywo musi robić piorunujące wrażenie... Sam fakt możliwości oglądania go z 3stron to już dla mnie miodzio. 

Jedynie co to gołe dno do mnie nie przemawia. Wiem, że jest łatwiej... Ale piasek dla mnie wygląda lepiej. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, dadario napisał:

Ładny zbiorniczek. Na żywo musi robić piorunujące wrażenie... Sam fakt możliwości oglądania go z 3stron to już dla mnie miodzio. 

Jedynie co to gołe dno do mnie nie przemawia. Wiem, że jest łatwiej... Ale piasek dla mnie wygląda lepiej. 

Dzięki Szymon. Na żywo wygląda znacznie lepiej, niestety nie potrafię zrobić dobrych zdjęć. Przy planowaniu zbiornika, możliwość oglądania go z dwóch dłuższych stron to był priorytet. Dna za jakiś czas nie będzie widać, a łatwość serwisowania zbiornika i ustawienia pralki jest nie do przecenienia. Mimo, że podoba mi się piasek, ja nigdy go nie użyję. 


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękny zbiornik Norbert... Czym klarujesz wodę i czy będziesz coś jeszcze na dno puszczał oprócz echinophyllii (tej czerwonej jak dobrze widzę)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, sumka33 napisał:

Piękny zbiornik Norbert... Czym klarujesz wodę i czy będziesz coś jeszcze na dno puszczał oprócz echinophyllii (tej czerwonej jak dobrze widzę)?

Dzięki Marek. Jako filtrację mechaniczną używam lorellmata i to jest jedyna mechaniczna filtracja - odpieniacza nie mam. Pozostały efekt klarowności wody to węgiel aktywowany i biologia. Ta czerwona to montipora, na zdjęciach nie widać dobrze dna. Na dnie są różne kolory montipor płożących i jak rozrosną się to dno będzie nimi pokryte. 


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, norbi2222 napisał:

Pozostały efekt klarowności wody to węgiel aktywowany i biologia

Jeszcze zapytam, węgiel przed włożeniem do sumpa, płuczesz wrzątkiem czy tylko zimna Ro, pytam z ciekawości...bo ja płuczę wrzątkiem.


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Beti napisał:

Jeszcze zapytam, węgiel przed włożeniem do sumpa, płuczesz wrzątkiem czy tylko zimna Ro, pytam z ciekawości...bo ja płuczę wrzątkiem.

Dwa razy zalewam wrzątkiem, czekam aż ostygnie i pakuję do zbiornika. Daję go około 600 ml na 1000 l netto w obiegu i wymieniam co 4 tygodnie.


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, norbi2222 napisał:

Dwa razy zalewam wrzątkiem, czekam aż ostygnie i pakuję do zbiornika. Daję go około 600 ml na 1000 l netto w obiegu i wymieniam co 4 tygodnie.

Wzorowo ;)


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, norbi2222 napisał:

Dwa razy zalewam wrzątkiem, czekam aż ostygnie i pakuję do zbiornika. Daję go około 600 ml na 1000 l netto w obiegu i wymieniam co 4 tygodnie.

A tak sie spytam czemu zalewacie wrzątkiem , po za tym bajka trochę jeszcze wody upłynie za nim u mnie będą takie akry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Hoom napisał:

A tak sie spytam czemu zalewacie wrzątkiem , po za tym bajka trochę jeszcze wody upłynie za nim u mnie będą takie akry

Wypłukuję kurz z węgla i dodatkowo go aktywuję.

Będą i u Ciebie, kwestia czasu...ja czekam na to, aby w większości były kolonie.


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, norbi2222 napisał:

Dzięki. Mam trzy  Anthiasy, nie mam do nich szczęścia albo umiejętności. Z ostatnich dwóch zakupów po 5 szt. przeżyło po 1 szt. Chciałbym aby było ich z 8 szt. dodają ruch i kolor do zbiornika.

Z Anthiasami tak jest niestety. Są strachliwe. I nie tolerują transportu - ja z dostawy kurierem z 10 mam 1. Jak pojechałem do sklepu stacjonarnego z 5 padł tylko jeden a 4 pływają zdrowe i szczęśliwe.  Karmie 1x dziennie i uważam, że nie ma potrzeby więcej patrząc jakie są grube. Nie poddawaj się bo to piękne ryby. W następnym akwa będę miał wyłącznie takie cukierkowe korale jak Twoje i z 20 anthiasów.

55 minut temu, Beti napisał:

Wzorowo ;)

Ja nie zalewam wrzątkiem. Jadę na zimno, płucze tylko RODI kilka razy. Aczkolwiek mam drobny węgiel Reef Flowers, któy jak zaleje wodą to aż wyskakuje z naczynia, więc chyba nie potrzebuje dodatkowej aktywacji  :) . Pelety rzeczywiście zalewałem wrzątkiem.

Edytowane przez tomko (wyświetl historię edycji)

Nowe 400L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, tomko napisał:

Z Anthiasami tak jest niestety. Są strachliwe. I nie tolerują transportu - ja z dostawy kurierem z 10 mam 1. Jak pojechałem do sklepu stacjonarnego z 5 padł tylko jeden a 4 pływają zdrowe i szczęśliwe.  Karmie 1x dziennie i uważam, że nie ma potrzeby więcej patrząc jakie są grube.

Coś w tym może być co piszesz. Jak je obserwowałem po wpuszczeniu to miałem wrażenie, że na zawał padały...


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, norbi2222 napisał:

Coś w tym może być co piszesz. Jak je obserwowałem po wpuszczeniu to miałem wrażenie, że na zawał padały...

Raczej na udar :) widziałem jak 2 pływały w kółko, jakby bezładnie w nocy, a na to tylko czekał percon. Transport kurierem  to dla nich wyrok, jak nie padną w trakcie to niedługo po. Spróbuj kupić stacjonarnie, myślę że powinno być lepiej. Ponadto chyba trzeba ich wpuścić naraz dużo, przynajmniej 5-6 sztuk nigdy pojedynczo.


Nowe 400L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, Hoom napisał:

A tak sie spytam czemu zalewacie wrzątkiem ,

1.wyplukujesz ewentualne po4

2. z węgla ucieka całe powietrze i jest bardziej wydajny. 

3.jak wspomniał norbi2222 wypłukuje się świetnie kurz.


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, Hoom napisał:

A tak sie spytam czemu zalewacie wrzątkiem , po za tym bajka trochę jeszcze wody upłynie za nim u mnie będą takie akry

Polecam zerknąć tu:

https://reefhub.pl/wegiel-aktywny-a-fosforany-wyniki-testu/


Solarium V3

 

fc489c49e03bec218befb7372bfc324fu723a639

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Norbercie możesz wrzucić aktualne zdjęcia SUMPA  i rozmieszczenia gniazd elektryki ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 2.11.2020 o 14:51, Hoom napisał:

A tak sie spytam czemu zalewacie wrzątkiem , po za tym bajka trochę jeszcze wody upłynie za nim u mnie będą takie akry

Zalewanie węgla wrzątkiem to błąd, niszczy jego strukturę. Takie mam info od Pana z firmy Aces. Ja tylko przepłukuję w ro już od kilku lat i węgiel działa.  


Akwarium od WRZEŚNIA 2006, DIY reaktor a'la dastaco2.

https://drive.google.com/drive/folders/183aOu0N6pyqhFT6OfeNn0e6RBBvPDdJc

SPS = Stability Promotes Success, BEZ=bez zbędnych kosztów

Be wary of advice coming from those who will not show you the fruits of their success!

It’s not complicated, unless you choose to make it that way 

Pozdrawiam HAPPY REEFING!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
13 minut temu, Jacek56 napisał:

Zalewanie węgla wrzątkiem to błąd, niszczy jego strukturę. Takie mam info od Pana z firmy Aces. Ja tylko przepłukuję w ro już od kilku lat i węgiel działa.

Ja bardziej hardcorowo zimną kranówką żeby tego pyłu na nim nie było jak wkładam do akwarium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, sycowek napisał:

Norbercie możesz wrzucić aktualne zdjęcia SUMPA  i rozmieszczenia gniazd elektryki ?

Nie jestem w stanie zrobić zdjęcia całości  sumpa. Sump podzielony jest na cztery elementy: dolewka wraz z przygotowaniem wody na podmianę, przegroda do zrzutu wody, w której jest rollermat i reaktor dla zeolitów, przegroda na skałę i ostatnia na pompę powrotu. 

Godzinę temu, Jacek56 napisał:

Zalewanie węgla wrzątkiem to błąd, niszczy jego strukturę. Takie mam info od Pana z firmy Aces. Ja tylko przepłukuję w ro już od kilku lat i węgiel działa.

Coś w tym może być co piszesz. Sprawdzę, czy zalewanie zimną wodą zwiększy efektywność działania węgla. 

Kilka fotek głownie do tego, żebym mógł porównać wzrost koralowców.

Przód akwarium.

QoygqFI.jpg

Lewy bok od przodu do tyłu.

enO9NsK.jpg

QoriETa.jpg

OYFCtq6.jpg

Prawy bok od przodu do tyłu.

VFIxjwX.jpg

V9cgKUU.jpg

pMbHLak.jpg

 


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładnie . Planujesz jakaś przycinkę ? :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.