Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Gość
20 godzin temu, norbi2222 napisał:

Kilka fotek głownie do tego, żebym mógł porównać wzrost koralowców.

Norbert te zdjęcia Twoje są przepalone i nie plastyczne :P zmień może jakieś ustawienia w aparacie albo sam aparat bo w zbiorniku jest co oglądać a my widzimy to co widzimy :P 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Hoom napisał:

Ładnie . Planujesz jakaś przycinkę ? :) 

Pewnie za jakiś czas będę musiał przycinać.

Godzinę temu, =Fresz= napisał:

Norbert te zdjęcia Twoje są przepalone i nie plastyczne :P zmień może jakieś ustawienia w aparacie albo sam aparat bo w zbiorniku jest co oglądać a my widzimy to co widzimy :P 

Nie bardzo wiem co mam zrobić.


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
50 minut temu, norbi2222 napisał:

Nie bardzo wiem co mam zrobić.

Fresz sugeruje zakup lustrzanki na minimum 3k PLN :) 


Solarium V3

 

fc489c49e03bec218befb7372bfc324fu723a639

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
53 minuty temu, norbi2222 napisał:

Nie bardzo wiem co mam zrobić.

Czym robisz zdjęcia?

2 minuty temu, montymick napisał:

Fresz sugeruje zakup lustrzanki na minimum 3k PLN :) 

Eee ja robię zdjęcia telefonem za 800zł :P

A zdjęcia można robić jakąś starą lustrzanką i obiektywami radzieckimi za śmieszne pieniądze tak że szczena opada ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
57 minut temu, =Fresz= napisał:

Czym robisz zdjęcia?

Telefonem S8.

Lustrzanki raczej nie będę kupował. To nie moja bajka...

59 minut temu, =Fresz= napisał:

Eee ja robię zdjęcia telefonem za 800zł :P

I d*py też nie urywają:P.

Godzinę temu, montymick napisał:

Fresz sugeruje zakup lustrzanki na minimum 3k PLN :) 

3 koła to mało...:D.


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
38 minut temu, norbi2222 napisał:

Telefonem S8.

Żony Samsung S6 też tak tragicznie robi zdjęcia więc rzeczywiście lepiej nie będzie hehe

38 minut temu, norbi2222 napisał:

I d*py też nie urywają:P.

No nie urywają ale są dużo czytelniejsze od Twoich :P

38 minut temu, norbi2222 napisał:

3 koła to mało...:D.

Szkoda kasy. Stare body np Canon do tego adapter i radzieckie obiektywy za grosze robią też robotę ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

S8 jest chyba IP68 ? to możesz spokojnie spod wody robić

 


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, norbi2222 napisał:

Telefonem S8.

Ja też robię S8, może kwestia ostawień..obecnie mam S20+5G i ten aparat w tel w ogóle nie radzi sobie z niebieskim światłem,

do bani jeśli chodzi o zdjęcia zbiornika.

Swego czasu miałam lustrzankę,  ale ją sprzedałam,  czy warto tak i nie..temat do dyskusji ;)

 

ps. I tak czy siak, zbiornik wymiata :clapping tylko obsadzić 3 strony zbiornika koralami to już coś, zazwyczaj te przyścienne mają korale to co widać, a u Ciebie jednak 1/3 więcej, no ale coś za coś  ;)

 

 


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Beti, S20 ma świetny aparat - w aparacie wejdź w więcej, wybierz PRO, następnie WB i tu ustaw na 10000K 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
51 minut temu, jarecki.g napisał:

Beti, S20 ma świetny aparat - w aparacie wejdź w więcej, wybierz PRO, następnie WB i tu ustaw na 10000K 

Ej no dzięki nie zwróciłam na to uwagi,

znalazłam jutro zrobię focie :wub: Czyli

Edit, jednak S20 chyba będzie git ;)

 


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ej no dzięki nie zwróciłam na to uwagi,
znalazłam jutro zrobię focie :wub: Czyli
Edit, jednak S20 chyba będzie git [emoji6]
 
Powiedzenie że to fotograf robi zdjęcia a nie aparat pasuje jak ulał [emoji14]

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, katani napisał:

S8 jest chyba IP68 ? to możesz spokojnie spod wody robić

Mój już nie jest - uszkodzony ekran.

16 godzin temu, jarecki.g napisał:

Beti, S20 ma świetny aparat - w aparacie wejdź w więcej, wybierz PRO, następnie WB i tu ustaw na 10000K 

W S8 używam pro z różnymi ustawieniami i efekt jest słaby, pewnie to fotograf kiepski. Właśnie planuję zmianę telefonu i może będzie to S20 co trochę poprawi jakość moich zdjęć.

4 godziny temu, =Fresz= napisał:

Powiedzenie że to fotograf robi zdjęcia a nie aparat pasuje jak ulał emoji14.png

 Fotograf ze mnie kiepski, ale za to mam ładne akwarium:P. A będzie jeszcze lepsze...

17 godzin temu, Beti napisał:

Ja też robię S8, może kwestia ostawień..obecnie mam S20+5G i ten aparat w tel w ogóle nie radzi sobie z niebieskim światłem,

do bani jeśli chodzi o zdjęcia zbiornika.

Swego czasu miałam lustrzankę,  ale ją sprzedałam,  czy warto tak i nie..temat do dyskusji ;)

 

ps. I tak czy siak, zbiornik wymiata :clapping tylko obsadzić 3 strony zbiornika koralami to już coś, zazwyczaj te przyścienne mają korale to co widać, a u Ciebie jednak 1/3 więcej, no ale coś za coś  ;)

Dzięki. Obsadzenie zbiornika zajęło mi ponad rok. Teraz oczekuję  aż zarośnie. Jak już osiągnie stan super gęstości to zacznę usuwać koralowce, z których nie jestem zadowolony (nie podobają mi się), co pozwoli zrobić miejsce tym, które chcę zostawić. Pewnie kolejny rok oczekiwania. 


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z telefonów najlepiej radziła sobie motorola. Efekt taki jakby ktoś filtry założył bo pod ledami nie było żadnych kłopotów. A sony z tym radzi sobie najgorzej. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fotka z kanapy, wieczorową porą. 

99jZaOb.jpg

2PlB3uR.jpg

 


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę ale muszę :wine:  ;)

:clap: świetnie 

 

Ps.@norbi2222 jak ta centropga spokojna w stosunku korali


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Beti napisał:

Nie chcę ale muszę :wine:  ;)

:clap: świetnie 

 

Ps.@norbi2222 jak ta centropga spokojna w stosunku korali

Mam ją jakieś 4 lata. Skubie  korale jak zaczynają się ślinić, na przykład jak któregoś wyjmę z wody. Pewnie lubi śluz, a tak nie obserwuję aby skubała polipy.

Lubię wieczorny widok  akwarium jak jest ciemno w pomieszczeniu.


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym chciał centropygę, ale boję się o LPSy i zoasy.

Bispinosa albo loricula mi się marzy.

Edytowane przez katani (wyświetl historię edycji)

Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, katani napisał:

Bispinosa albo loricula mi się marzy.

A najlepiej dwie na raz:P. Loricula ponoć jest bezpieczna i nie żre koralowców. Chyba, że się jej odwidzi.


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zamówiłem z Orphca  dwa OR3 120 Blue Plus. Jak przyjdą to dołożę do obecnego oświetlenia. Będzie łącznie ponad 1 kilowat światła. Już mnie energetyka lubi, a polubi jeszcze bardziej:P. Zobaczę jaki będzie efekt...jedyne  co, to obawiam się, że zrobi się zbyt niebiesko, a tego nie lubię.

 


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, norbi2222 napisał:

Dzisiaj zamówiłem z Orphca  dwa OR3 120 Blue Plus. Jak przyjdą to dołożę do obecnego oświetlenia. Będzie łącznie ponad 1 kilowat światła. Już mnie energetyka lubi, a polubi jeszcze bardziej:P. Zobaczę jaki będzie efekt...jedyne  co, to obawiam się, że zrobi się zbyt niebiesko, a tego nie lubię.

 

Trzeba było zamówić day plus


Akwarium od WRZEŚNIA 2006, DIY reaktor a'la dastaco2.

https://drive.google.com/drive/folders/183aOu0N6pyqhFT6OfeNn0e6RBBvPDdJc

SPS = Stability Promotes Success, BEZ=bez zbędnych kosztów

Be wary of advice coming from those who will not show you the fruits of their success!

It’s not complicated, unless you choose to make it that way 

Pozdrawiam HAPPY REEFING!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 14.11.2020 o 17:15, katani napisał:

Ja bym chciał centropygę, ale boję się o LPSy i zoasy.

Bispinosa albo loricula mi się marzy.

Jako posiadacz najgrubszej Bispinosy na świecie chętnie się z nią rozstanę. Nie żre SPS-ów, LPS-y mam tylko dwie acany i jedną euphylię, nigdy jej nawet w pobliżu nie widziałem. Generalnie nie interesowała się w ogóle koralami to momentu kiedy kilka tygodni temu wespół z borsukiem zaczęli męczyć sarco. Ryb żadnych nie gania. Jak chcesz zaryzykować, to się możemy machnąć na jakieś szczepki.


I znowu zalewamy, i znowu i tak do usranej śmierci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, Ironista napisał:

Jako posiadacz najgrubszej Bispinosy na świecie chętnie się z nią rozstanę. Nie żre SPS-ów, LPS-y mam tylko dwie acany i jedną euphylię, nigdy jej nawet w pobliżu nie widziałem. Generalnie nie interesowała się w ogóle koralami to momentu kiedy kilka tygodni temu wespół z borsukiem zaczęli męczyć sarco. Ryb żadnych nie gania. Jak chcesz zaryzykować, to się możemy machnąć na jakieś szczepki.

Jacek a zoasy młóci? bo centropygi sa z teog znane, a ja mam całkiem nienajgorszą kolekcję. I to tyle jeśli chodzi o miękasy.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ba, żebym to wiedział. Nigdy nie miałem zoa w tym zbiorniku, więc po prostu jest to jedna wielka niewiadoma.


I znowu zalewamy, i znowu i tak do usranej śmierci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Norbit śledzę twój projekt od samego początku, gdyż miałem podobny zamysł na swój którego realizację rozpocząłem w marcu. Na chwilę obecną nad baniakiem świeci u mnie Diuna 10x54W z racji swej wagi uciążliwe jest jej ciągle podnoszenie ręcznie na linkach. Pamiętam, że zastosowałeś u siebie patent z silnikiem od rolet. Jestem ciekawy jak Ci służy i czy wymyśliłeś jakaś zabudowę? Czy te koła na których nawija się linka oraz mocowania całej rolki również zamówiłeś z tej samej firmy co silnik? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień 475.

Dzisiaj do zbiornika trafił kolejny lokator, tym razem jest to Acanthurus leucosternon. Ryba pochodzi ze zbiornika kolegi, jest wypasiona i wypływana. Obawiałem się jak zareaguje Zebrasoma xanthurum i  Zebrasoma flavescens. Zaraz po wpuszczeniu nie zareagowały na siebie, po godzinie poopływały się, poprzyglądały się sobie i jest spokój. Tylko od czasu do czasu xanthurum pogoni nowego, jednak bez zaciekłości. Najbardziej mnie zdziwiła Centropyge acanthops, jest trzy razy mniejsza od białobrodego i pozwala sobie na ganianie go.

Oto nowy mieszkaniec.

AOOWiW5.jpg

 

Edytowane przez norbi2222 (wyświetl historię edycji)

Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.