Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zobaczysz jak się zadomowi , co potrafi. U mnie przez  dwa dwa tygodnie lustro musiało wisieć .

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, tomko napisał:

Fajny. Będzie królem rafy :) Pozdr., tomko

Na razie nie wchodzi w bezpośrednią konfrontację z innymi domownikami. Pewnie jak się oswoi z nowym otoczeniem to zmieni się władca.

9 minut temu, JerzyB napisał:

Witam

Zobaczysz jak się zadomowi , co potrafi. U mnie przez  dwa dwa tygodnie lustro musiało wisieć .

Pozdrawiam

Jest na to szansa. Zobaczymy jak będzie.


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, norbi2222 napisał:

Jest na to szansa. Zobaczymy jak będzie.

U mnie pływa z pół roku, z hepatusem i zebrosomą veliferum (to moje największe ryby) i bez żadnych problemów. Potrafił za to pogonić borsuka, jak borsuk go przerósł. Ale bez zaciętości czy agresji. Niestety borsuk właśnie odszedł na wieczną rafę :( - jednego dnia przestał jeść, następnego "już go nie było" - nie zauważyłem na nim żadnych zewnętrznych śladów uszkodzeń, za to był chorobliwie chudy - szok że w dwa dni tak zmizerniał.

Powiem więcej, u znajomego, gdzie akwarium prowadził pewien znany serwis, w 600l pływa trzy białobrode - "bo tak mu sprzedali" - zanim jeszcze serwis zamówił, pływają od 5 cm szkrabów już ponad rok. 

Ale swoją drogą, akwarium - powód do dumy, gratuluję.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, dale napisał:

Ale swoją drogą, akwarium - powód do dumy, gratuluję.

Dzięki Marek.

2 minuty temu, dale napisał:

Powiem więcej, u znajomego, gdzie akwarium prowadził pewien znany serwis, w 600l pływa trzy białobrode - "bo tak mu sprzedali" - zanim jeszcze serwis zamówił, pływają od 5 cm szkrabów już ponad rok. 

Znaczy się można. Na to wygląda, że nie jest tak do końca jak wszyscy piszą o tej rybie. Chyba, że jak dojrzeją to zaczną się mocować.


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, norbi2222 napisał:

Chyba, że jak dojrzeją to zaczną się mocować.

Jest to prawdopodobne. Nawet bardzo.

10 godzin temu, norbi2222 napisał:

Znaczy się można. Na to wygląda, że nie jest tak do końca jak wszyscy piszą o tej rybie

Dokładnie. Ale traktował bym to raczej w kategorii przypadków jednostkowych i nie namawiam oczywiście do powtarzania eksperymentu.  To dokładnie tak, jak z moimi hexateniami. Kupiłem jedną z myślą o walce z wirkami, wpuściłem i tyle ją widziałem po dwóch tygodniach, byłem tak zdesperowany że kupiłem drugą. Nie zdążyła jeszcze wypłynąć z worka, już się pierwsza znalazła...

A weź ją złap...

Ale nie było takiej potrzeby,  pływają zwykle razem, nie zauważyłem żadnych niepokojących oznak.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Białobrody piękna ryba, miałam i wiem że jest cudowna, ale ma też wadę juz nie jednemu położyła zbiornik jak dostała ospy, bardzo podatna ryba na ospę. 

Byle nie było nerwowo w zbiorniku to będzie super :)

 


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Beti napisał:

Białobrody piękna ryba, miałam i wiem że jest cudowna, ale ma też wadę juz nie jednemu położyła zbiornik jak dostała ospy, bardzo podatna ryba na ospę. 

Byle nie było nerwowo w zbiorniku to będzie super :)

 

Czytałem takie opinie. Akurat ta sztuka pływała dwa lata w innym zbiorniku i nigdy nie była obsypana - zbiornik i rybę znam. Liczę, że tak będzie w moim zbiorniku, a jak  będzie to czas pokaże. Na obecną chwilę jest to najbardziej ruchliwa ryba, wszędzie jej pełno. Zastanawiam się, czy jest to jej naturalne zachowanie, czy nerwowość wynikająca z nowego miejsca?


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, norbi2222 napisał:

Zastanawiam się, czy jest to jej naturalne zachowanie, czy nerwowość wynikająca z nowego miejsca?

Trudno stwierdzić nie widząc ryby jak plywa, ale one zawsze były takie dość ruchliwe z tego co pamiętam u siebie :)

 


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oby ci tylko korali nie łamała mi naso łamie cienkie odrosty . Ze sie nie po kaleczył to dziwne . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, norbi2222 napisał:

Czytałem takie opinie. Akurat ta sztuka pływała dwa lata w innym zbiorniku i nigdy nie była obsypana - zbiornik i rybę znam. Liczę, że tak będzie w moim zbiorniku, a jak  będzie to czas pokaże. Na obecną chwilę jest to najbardziej ruchliwa ryba, wszędzie jej pełno. Zastanawiam się, czy jest to jej naturalne zachowanie, czy nerwowość wynikająca z nowego miejsca?

Naturalne. Pozdr., tomko


Nowe 400L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Hoom napisał:

Oby ci tylko korali nie łamała mi naso łamie cienkie odrosty . Ze sie nie po kaleczył to dziwne . 

Przesadziłem ze strontem i są tak twarde, że trudno mi je przeciąć dużymi cęgami. Myślę, że ryba nie da im rady.

3 godziny temu, Beti napisał:

Trudno stwierdzić nie widząc ryby jak plywa, ale one zawsze były takie dość ruchliwe z tego co pamiętam u siebie :)

 

Nie obserwuję nerwowości, tylko takie ADHD - wszędzie jej pełno:D. Ponadto jest znacznie bardziej kontaktowa od pozostałych ryb np. podążą za mną, zatrzymuje się kiedy ja się zatrzymuje itp.

1 godzinę temu, tomko napisał:

Naturalne. Pozdr., tomko

Dzięki.

Edytowane przez norbi2222 (wyświetl historię edycji)

Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 27.11.2020 o 13:49, montymick napisał:

Cudeńko od Piotrka?

Tak.

Dzisiaj dołożyłem dwa Orphek OR3 120 Blue Plus. Dla oka nie ma zmiany...zobaczymy, czy dla koralowców będzie zmiana.


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Firmowe" mocowania czekają :) 

Ale po odpaleniu lampek nie widać niebieskowości??


Solarium V3

 

fc489c49e03bec218befb7372bfc324fu723a639

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, montymick napisał:

"Firmowe" mocowania czekają :) 

Ale po odpaleniu lampek nie widać niebieskowości??

Dzięki za mocowani, we wtorek podjadę do Ciebie.

Jest lekka  poświata dodatkowego niebieskiego. Jednak nie jest ona intensywna jak się obawiałem. W odbiorze mojego wzroku  światło emitowane przez Orpheka jest znacznie ciemniejsze od chinek, które maja diody z zakresu 470. Przyjdziesz to zobaczysz.


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj przyszły wyniki z ICP i znowu się okazało, że zasolenie mam wyższe niż wskazuje moja Hanna 98319. ICP wskazało 37 ppt a hanaka 35. Najciekawsze jest to, że jak sprawdziłem hankę w płynie 35 ppt to przekłamywała o jeden stopień, czyli wskazywała 36 ppt. I teraz komu wierzyć, hance po kalibracji pokazującej, że w zbiorniku woda ma 36 ppt, czy ICP mówiącym, że jest 37.  Bądź tu mądry. Na pewno wiem, że hankę trzeba często kalibrować bo potrafi zaniżać wynik zasolenia.

 

 

 


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Mówio że ICP to ostateczność :P więc wypadałoby wierzyć w ICP hehe 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, norbi2222 napisał:

Wczoraj przyszły wyniki z ICP i znowu się okazało, że zasolenie mam wyższe niż wskazuje moja Hanna 98319. ICP wskazało 37 ppt a hanaka 35. Najciekawsze jest to, że jak sprawdziłem hankę w płynie 35 ppt to przekłamywała o jeden stopień, czyli wskazywała 36 ppt. I teraz komu wierzyć, hance po kalibracji pokazującej, że w zbiorniku woda ma 36 ppt, czy ICP mówiącym, że jest 37.  Bądź tu mądry. Na pewno wiem, że hankę trzeba często kalibrować bo potrafi zaniżać wynik zasolenia.

 

 

 

Ja miernik zasolenia używam raz na 6 tyg i zawsze kalibruję bo to są zabawki za te pieniądze. 

Wierzę swojej soli i wyrównaniu zasolenia po podmianie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
9 minut temu, FajnyRadziu napisał:

Wierzę swojej soli i wyrównaniu zasolenia po podmianie ;)

Warzysz sól do podmiany? czy mierzysz niepewnym miernikiem? ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, FajnyRadziu napisał:

Wierzę swojej soli i wyrównaniu zasolenia po podmianie ;)

Ja soli nie wierzę i miernikom coraz mniej.


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale wiecie, że to zasolenie z icp to też jakimś miernikiem zamierzone, a nie z analizy icp? Tak samo jest z kh - też wynik nie jest z analizy icp, tylko jakimś testem czy miernikiem zamierzone. Pewnie laboratorium powinno zmierzyć dokładniej, ale wcale nie musi, w końcu niczego nie gwarantuje.

Bym tylko sprawdził wszystko 3x i trzymał się refraktometru jednak. W końcu 35 czy 37 w sumie mało istotne, grunt żeby stabilne było.

PS. Ja ważę i soli (RSS) wierzę. 38.2g na litr wody, i zawsze jest 35ppt.

Edytowane przez Słony leszcz (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Słony leszcz napisał:

PS. Ja ważę i soli (RSS) wierzę. 38.2g na litr wody, i zawsze jest 35ppt.

Potwierdzam. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Słony leszcz napisał:

PS. Ja ważę i soli (RSS) wierzę. 38.2g na litr wody, i zawsze jest 35ppt.

 

32 minuty temu, FajnyRadziu napisał:

Potwierdzam. 

Chłopaki, problem polega na tym, że zasolenie w zbiorniku nie bierze się z samej soli na podmianki...i mierzenie tylko poprzez ważenie (nawet 100% suchej soli)  nie pozwala na stałe utrzymanie zasolenia w zbiorniku.

Ponadto dzięki za Wasze rady...jednak to banały:P

Mój wpis jest tylko po to, aby osoby, które posiadają  Hanna 98319 mieli bardzo ograniczoną wiarę w jej nieomylność.

Edytowane przez norbi2222 (wyświetl historię edycji)

Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.