Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Kilka fotek aby sprawdzić jaka zajdzie zmiana po dozowaniu Pohl's Xtra Special. Tylko problem  polega na tym, że główną zmianą będą kolory a je trudno uchwycić  moim telefonem.

tI2xKDf.jpg

IhShFDv.jpg

Fo3RggQ.jpg

MctYYTN.jpg

nxyFkYP.jpg

3PbKKYt.jpg

h0ZmUyf.jpg

mIdWgNo.jpg

0sPkSrz.jpg

vpm2uKH.jpg

0PJFDbo.jpg

 

uDAbCx3.jpg

HtYSDXk.jpg

stBnF5D.jpg

WFROReG.jpg

h5OkBI9.jpg

N7N5shQ.jpg

Y54k4YQ.jpg

5u7IE7o.jpg

ZGJGnPb.jpg

 


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak będę następnym razem jechał w okolice to wezmę GoPro i może lepiej wyjdzie niż telefonem spod wody.

Fajnie zarasta. i świetnie wygląda.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, katani napisał:

jak będę następnym razem jechał w okolice to wezmę GoPro i może lepiej wyjdzie niż telefonem spod wody.

Ok, zapraszam. Próbowałem swoją kamerką, jednak ona nie ogarnia niebieskiego światła i jest jeszcze gorzej niż z telefonu.


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień 626 - Już za chwileczkę, już za momencik...stuknie dwa lata od zalania.

Jak w każdą sobotę serwis zbiornika i pomiary nutrientów. Oczywiście jak za każdym razem NO3 i PO4 niewykrywalne. Powinienem panikować, a może coś wleję do zbiornika bo mi koralowce zdechną...jutro muszę zamówić NO3 i PO4 bo...:P

Popatrzcie na "tłuste" acropory (grubą i mięsistą tkankę), czy im coś dolega, że nutrienty są niewykrywalne...nie, mają się świetnie. NO3 i PO4 niewykrywalne a koralowce  "tłuste" jak tak może się dziać...to bardzo proste. Mocny import jedzenia (nutrientów organicznych) i mocny eksport, by pozbyć się odpadu (NO3 i PO4). PO4 i NO3 uważam za odpad, ponieważ koralowce korzystają z tego w sposób ograniczony.

Kilka fotek "tłustych" acropor.

B09MUZP.jpg

cBqXMhY.jpg

b2PmhRX.jpg

hUX9fXE.jpg

MD8EZFJ.jpg

j5xZhNB.jpg

eb8TqWw.jpg

xMcEjOq.jpg

Wo6XvKU.jpg

dXz1L1V.jpg

BouF48c.jpg

j1BUm58.jpg

 

Edytowane przez norbi2222 (wyświetl historię edycji)

Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, RobinPL napisał:

Piękne koralowce Norbi!

Dzięki:D. Jestem coraz bardziej zadowolony z efektów mojej pracy.

11 minut temu, sith114 napisał:

@norbi2222 Dobrze pamiętam i widzę piasku nie masz? ;)

Nie ma Krzysiek piasku i w żadnym następnym zbiorniku SPS-owym nie będzie.


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Krzysiu napisał:

Jak się sprawdza? :

Nie potrafię odpowiedzieć na Twoje pytanie ponieważ ani razu nie użyłem tego licznika. Moje teoretyczne założenie było błędne, bo założyłem, że całą wodę będę wypompowywał i dolewał świeżej. Jak się okazało w praktyce tak się nie da. Zbiera się tyle syfu w zbiorniku, że zużywam tyle wody do odessania go co mam przeznaczone na podmianę. Jak zwykle skończyło się na wiaderkach. Na szczęście mam blisko łazienkę:P

Edytowane przez norbi2222 (wyświetl historię edycji)

Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, norbi2222 napisał:

Nie potrafię odpowiedzieć na Twoje pytanie ponieważ ani razu nie użyłem tego licznika. Moje teoretyczne założenie było błędne, bo założyłem, że całą wodę będę wypompowywał i dolewał świeżej. Jak się okazało w praktyce tak się nie da. Zbiera się tyle syfu w zbiorniku, że zużywam tyle wody do odessania go co mam przeznaczone na podmianę. Jak zwykle skończyło się na wiaderkach. Na szczęście mam blisko łazienkę:P

Co używasz do odessania syfu z Sumpa ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, sycowek napisał:

Co używasz do odessania syfu z Sumpa ?

Cześć Paweł. Najprostsze urządzenie jakie można użyć, czyli wąż i płuca...:D


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka . nie sprawdzałem grawitacyjnie czy z tak niskiego poziomu pociągnie syf  , ale sprawdzę . Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień 633.

Kolejna sobota i kolejny serwis. W parametrach nie ma istotnych zmian, w tygodniu trochę podkręciłem odciek z reaktora bo kh i Ca spadało. Nutrienty w tym samym miejscu jak zawsze...

Kilka fotek:

ATSBgZv.jpg

7kbBk9a.jpg

LcoXhFx.jpg

0M2FbzN.jpg

GT47MVB.jpg

OAWWROW.jpg


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niesamowicie zarasta. Zastanawiam się nad favią - jakiś ciekawy kolorek może znajdę. Zauważyłeś, czy ona wypuszcza parzydełka na znaczną odległość?

Jak acany i diacanthus?

Edytowane przez katani (wyświetl historię edycji)

Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@norbi2222

Górna półka,  wiem że się nie znasz na morskim ale Ci to wygląda :clapping

Oczywiście mały żarcik 

Petarda ;)

 


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, katani napisał:

Niesamowicie zarasta. Zastanawiam się nad favią - jakiś ciekawy kolorek może znajdę. Zauważyłeś, czy ona wypuszcza parzydełka na znaczną odległość?

Jak acany i diacanthus?

Nie zaobserwowałem, żeby wysuwała parzydełka.

A z acanami nic się nie zmieniło, cały czas za kratkami.

Koralowce rosną dobrze. Nawet z tygodnia na tydzień widać wzrost.

1 godzinę temu, Beti napisał:

@norbi2222

Górna półka,  wiem że się nie znasz na morskim ale Ci to wygląda :clapping

Oczywiście mały żarcik 

Petarda ;)

 

Dzięki.

Edytowane przez norbi2222 (wyświetl historię edycji)

Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyjątkowy zbiornik[emoji7]

Wysłane z mojego SM-A715F przy użyciu Tapatalka


Zbiornik 150x50x60 450l sump 211l.obieg maxspect 10000 l/h, cyrkulacja 2x sow8 8000l/h, maxspect mjk4 15000l/h. Lampa 300w led 2x t5 54w 2x orphek blue sky. Filtracja: 40kg mixu suchych skał, 10kg żywej w sumpie, 4kg Kulek maxspect i 3l life bio fil w reaktorze, buble King 250. Balling ati pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Rezus napisał:

Wyjątkowy zbiornikemoji7.png

Wysłane z mojego SM-A715F przy użyciu Tapatalka
 

Dzięki:D.


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, norbi2222 napisał:

Dzięki:D.

Chciałbym kiedyś osiągnąć taką jakość i taki zbiornik .   PETARDA  Norbert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
53 minuty temu, sycowek napisał:

Chciałbym kiedyś osiągnąć taką jakość i taki zbiornik .   PETARDA  Norbert

Tu Paweł nie ma żadnej filozofii. Jedynie dobre i mocne światło (tu niestety nie da się zaoszczędzić jak niektórzy forumowicze próbują), dobre karmienie i mocna filtracja, najlepiej biologiczna. Oczywiście również ważna jest rozbujana biologia (jak trzeba codziennie czyścić szyby z filmu bakteryjnego to jest ok:D) i stabilne parametry wody. To wszystko można osiągnąć regularnością i systematycznością działań akwarysty. Niestety akwarysta jest tu kluczowym czynnikiem - niestety tym pomagającym lub utrudniającym. 


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, norbi2222 napisał:

Tu Paweł nie ma żadnej filozofii. Jedynie dobre i mocne światło (tu niestety nie da się zaoszczędzić jak niektórzy forumowicze próbują), dobre karmienie i mocna filtracja, najlepiej biologiczna. Oczywiście również ważna jest rozbujana biologia (jak trzeba codziennie czyścić szyby z filmu bakteryjnego to jest ok:D) i stabilne parametry wody. To wszystko można osiągnąć regularnością i systematycznością działań akwarysty. Niestety akwarysta jest tu kluczowym czynnikiem - niestety tym pomagającym lub utrudniającym. 

Co rozumiesz przez te oszczędności od razu wskazuj palcem niech się tłumaczą :ph34r::D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, sith114 napisał:

Co rozumiesz przez te oszczędności od razu wskazuj palcem niech się tłumaczą :ph34r::D

Nie będę wskazywał. Na myśli mam to, że powinno być minimum 1W/l, a najlepiej więcej:o. Dotyczy to też LED, tylko przy ledach dochodzi jeszcze właściwe spektrum, dobre pokrycie światłem i brak machania suwakami...


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, norbi2222 napisał:

Nie będę wskazywał. Na myśli mam to, że powinno być minimum 1W/l, a najlepiej więcej:o. Dotyczy to też LED, tylko przy ledach dochodzi jeszcze właściwe spektrum, dobre pokrycie światłem i brak machania suwakami...

Z tym wskazywaniem to takie prowo. Z tym 1W/L to nie wiem, mi przy takim współczynniku kolarowce rosły ale kolory szły w mega pastele ;P Spektrum to przy markowych lampach zakładam, że producenci maja swoją świadomość. Pokrycie światłem to fakt to kosztowna sprawa przy większości markowych lamp. Przez Machanie suwakami rozumiesz, zmianę ustawień co tydzień? Czy wschody zachody?

Edytowane przez sith114 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, sith114 napisał:

zmianę ustawień co tydzień

Zdecydowanie to zapewne. Ustawić, zostawić i czekać aż korale zareagują.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.