Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Pięknie zarosło. Gratulacje.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Marecki Marek napisał:

Coś pięknego:wub::)

 

6 minut temu, pj007 napisał:

Zacnie wygląda :)

 

5 minut temu, katani napisał:

Pięknie zarosło. Gratulacje.

Dzięki chłopaki. Koralowce rosną, jednak w ostatnich kilku miesiącach straciły kolory. Pracuję nad poprawą...


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, norbi2222 napisał:

 

8JhUkcW.jpg

999YK6J.jpg

 

 

 

Te dwie to co to za akry, pink tip hiacintus a druga ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Sagerrak1 napisał:

Te dwie to co to za akry, pink tip hiacintus a druga ?

Pierwsza to nie jest hyacinthus. Hyacinthus  ma znacznie grubsze gałęzie, ta ma bardzo delikatne. Niestety nie znam jej nazwy, tej drugiej też nie. Obydwie były kupione jako sp. Na zdjęciu tego nie widać, ta druga ma super kolor, pomarańczowo złoty


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@norbi2222tylko pozazdrościć acropor mega to wyglada  .  Ja już nie wiem co jest u mnie znów zaczęły mi bielec acropory  . Jeszcze chwila i chyba zrobię restart na nowej skale 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Hoom napisał:

@norbi2222tylko pozazdrościć acropor mega to wyglada  .  Ja już nie wiem co jest u mnie znów zaczęły mi bielec acropory  . Jeszcze chwila i chyba zrobię restart na nowej skale 

Mi też dwie acropory wyzionęły ducha i nie znam powodu. Mam przynajmniej kilka hipotez i żadna nie potwierdza się w 100%. Koralowce tak mają i chyba trzeba z tym żyć...

10 godzin temu, Starazolin napisał:

WOW super to wygląda i jak szybko zarosło, gratulacje ! 

Dzięki. Już trochę zwolniły z tempem wzrostu. Wymieniłem świetlówki głownie na niebieskie (teraz świeci 8 x B+ i 2 x C+) i nie zaobserwowałem zwiększenia konsumpcji jak to jest po każdej wymianie świetlówek


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Norbert pięknie... Troszkę brakuje zdjęcia całości, ale widać że korale porosły i mają się dobrze. A co do zmiany świetlówek. Skoro nie wzrosła kalcyfikacja to można by sądzić, że mogły jeszcze poświecić trochę... Chyba że gra toczy się tylko o kolory teraz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, dadario napisał:

Norbert pięknie... Troszkę brakuje zdjęcia całości, ale widać że korale porosły i mają się dobrze. A co do zmiany świetlówek. Skoro nie wzrosła kalcyfikacja to można by sądzić, że mogły jeszcze poświecić trochę... Chyba że gra toczy się tylko o kolory teraz...

Świeciły 9 miesięcy, pewnie jeszcze z miesiąc spokojnie mogły świecić. Jednak kolory acropor trochę podupadły. Ja mam jeszcze inny wniosek, na wzrost głownie białe światło...


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawno nic nie pisałem. Z nowinek to ostatnie dwa tygodnie nad akwarium świeciły tylko dwie belki Orpheka i dwie belki chinek, czyli jakieś 200 W - padła moja lama T5. O dziwo wszystkie koralowce przeżyły, kolory pewnie padły na pysk. Jednak tego się dowiem dopiero jutro jak odpalę nowe słoneczko. 

Tak ono wygląda

 

1642282984718.jpg


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, norbi2222 napisał:

Dawno nic nie pisałem. Z nowinek to ostatnie dwa tygodnie nad akwarium świeciły tylko dwie belki Orpheka i dwie belki chinek, czyli jakieś 200 W

Ciekaw jestem tych orpheków. Daj znać, czy warto w nie inwestować, czy może szukać czegoś innego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@norbi2222 a cóż to za Nowe Słońce zawitało nad Twoim baniakiem??? 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, dadario napisał:

@norbi2222 a cóż to za Nowe Słońce zawitało nad Twoim baniakiem??? 

 

Reef Flare S Pro x 8, dwie belki orphek OR3 120 i dwie belki chinki. Teoretycznie jakieś 860W.


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... Dziwny wybór... Są na tyle blisko, że wyższy model zapewnił by bardzo podobne pokrycie światłem. Nie krytykuję, ale raczej z finansowego punktu widzenia 4x pro M też wydawało by się logiczniejszym wyborem, tak samo jak łatwiej było by schować kable... Ale jestem ciekawy jak będzie się to światło sprawowało. Efekt WOW będzie na pewno, raczej ciekawi mnie co powiedzą koralowce... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, dadario napisał:

Hmmm... Dziwny wybór... Są na tyle blisko, że wyższy model zapewnił by bardzo podobne pokrycie światłem. Nie krytykuję, ale raczej z finansowego punktu widzenia 4x pro M też wydawało by się logiczniejszym wyborem, tak samo jak łatwiej było by schować kable... Ale jestem ciekawy jak będzie się to światło sprawowało. Efekt WOW będzie na pewno, raczej ciekawi mnie co powiedzą koralowce... 

Zastanawiałem się nad czterema M, jednak jak porównywałem rozkład światła to wersja 8 x S dawała znacznie lepsze rozproszenie światła w moim układzie skały i wielkości zbiornika.

Sam jestem ciekawy jaki będzie efekt. W sklepie mamy jedną S zawieszoną nad zbiornikiem 50x50x50 i daje radę. To mnie skłoniło do zastosowania tych lamp.

Jak będzie w moim zbiorniku to się okaże za kilka miesięcy. Z pierwszych obserwacji to mam wrażenie, że obecne jest więcej światła niż przy poprzedniej lampie i mimo tego, że obecnie lampy są skręcone do 50% ich mocy (aklimatyzacja).

Poziom konsumpcji i wybarwienia koralowców da obraz tych lamp. 

Edytowane przez norbi2222 (wyświetl historię edycji)

Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po konsumpcji poznasz raz dwa, jak koralowce zareagowały.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, katani napisał:

Po konsumpcji poznasz raz dwa, jak koralowce zareagowały.

Tak Michał, konsumpcja prawdę ci powie:D. Myślę, że za trzy, cztery tygodnie będę miał obraz jak jest. I czy wydana kasa miała sens.


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, norbi2222 napisał:

Tak Michał, konsumpcja prawdę ci powie:D. Myślę, że za trzy, cztery tygodnie będę miał obraz jak jest. I czy wydana kasa miała sens.

Ja popieram pomysł z mniejszymi lampami w celu równomierniejszego rozłożenia światła. Szczególnie u ciebie, przy takim ustawieniu skału i szerokości akwarium. Podejrzewam, że ci reaktor zada pytanie: Panie, cóż żeś uczynił, że mnie tak podkręcasz!


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@norbi2222widzisz jakaś różnice pomiędzy belkami orphek a reef flare . Ja mam 4 belki orpheka i zastanawiam sie nad zakupem jeszcze 4 ale niewiem które wybrać 

Oczywiście chodzi mi o światło a nie wygląd itp 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, Hoom napisał:

@norbi2222widzisz jakaś różnice pomiędzy belkami orphek a reef flare . Ja mam 4 belki orpheka i zastanawiam sie nad zakupem jeszcze 4 ale niewiem które wybrać 

Oczywiście chodzi mi o światło a nie wygląd itp 

Światło jest bardzo podobne. W odbiorze na oko to nie widzę znacznej różnicy, Orpheki mają więcej UV. Natomiast Reef bary mają trochę więcej W i sterowanie. 


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś, po wielu tygodniach postanowiłem zmierzyć PO4 i ku mojemu zaskoczeniu, bo wiedziałem, że jest podwyższony, ale że  aż tak,  to się nie spodziewałem. Hanka ukazała moim oczom cyferki w wysokości 0,47. Takiego wyniku nigdy nie miałem w żadnym moim zbiorniku. Poza brakiem światła przez dwa tygodnie to drugi puzzel  w obrazku brązów w moim akwarium.

 

1642423922650.jpg

Edytowane przez norbi2222 (wyświetl historię edycji)

Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyżby acropory „ leciały od dołu”? 


Akwarium od WRZEŚNIA 2006, DIY reaktor a'la dastaco2.

https://drive.google.com/drive/folders/183aOu0N6pyqhFT6OfeNn0e6RBBvPDdJc

SPS = Stability Promotes Success, BEZ=bez zbędnych kosztów

Be wary of advice coming from those who will not show you the fruits of their success!

It’s not complicated, unless you choose to make it that way 

Pozdrawiam HAPPY REEFING!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Jacek56 napisał:

Czyżby acropory „ leciały od dołu”? 

Dwie sztuki poleciały...


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.