Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

10 minut temu, sith114 napisał:

Zalej wpakuj się do środka i powiedz żonce żeby fotki Ci strzeliła bo jesteś nemo albo zrobi fotki albo wylecisz razem z akwarium 

hihi. 

 

21 minut temu, dla syna napisał:

@norbi2222 to dzisiaj parapetówka :) Nie zapomnij fotek dodać z imprezy :D

Jakieś fotki będą, nie wiem, czy z imprezy:D


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
46 minut temu, norbi2222 napisał:

Koleżanki Małżonki - nie spodziewała się, że jest tak duże. 

 

46 minut temu, norbi2222 napisał:

Mnie też się podoba, jednak jak już baniak stoi, to mam poczucie, że przesadziłem z wielkością. Mogłem zrobić długie na 120-140 cm. Może żona by się mniej wściekła.

Ja jak postawiłem swoje to też miałem takie wrażenie. Dalej nieco mam, bo ciut mniejsze by mniej salon przygniatało.

O małżonce nie wspomnę ;]]]  Moja jak zobaczyła, jak w praktyce wygląda 120x70x65 też mi w żołnierskich słowach powiedziała, co myśli o mnie i moim akwarium ;]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]

 

PS. Teraz to już na serio muszę przyjechać i zobaczyć.

Edytowane przez katani (wyświetl historię edycji)

Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, norbi2222 napisał:

hihi. 

 

Jakieś fotki będą, nie wiem, czy z imprezy:D

A tak na serio to zrób więcej fotek pustego ciekawi mnie proporcja szerokości to długości ;) 

 

wszyscy mówią ze żona taka fajna inwestycja. A z forum wynika co innego jak młody człowiek ma żyć przez was... :ph34r:

Edytowane przez sith114 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, sith114 napisał:

wszyscy mówią ze żona taka fajna inwestycja.

Dobra żona, to nie jest fajna inwestycja. Dobra żona to najlepsza inwestycja ;] A foch to tylko part of the game... Trzeba się nauczyć grać hehe


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, katani napisał:

PS. Teraz to już na serio muszę przyjechać i zobaczyć.

Zapraszam.

 

7 minut temu, katani napisał:

A foch to tylko part of the game... Trzeba się nauczyć grać hehe

Strategię w tej grze rozwijam od 18 lat. Trzeba się pokajać...

 

24 minuty temu, sith114 napisał:

A tak na serio to zrób więcej fotek pustego ciekawi mnie proporcja szerokości to długości

Na razie jedno. Mały remont, wymiana drzwi (obecnie zdjęte), i odbija się światło i słabe zdjęcia. Jak będzie ogarnięty remont to wrzucę więcej.

20190809_104337.jpg


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, norbi2222 napisał:

Zapraszam.

 

Strategię w tej grze rozwijam od 18 lat. Trzeba się pokajać...

 

Na razie jedno. Mały remont, wymiana drzwi (obecnie zdjęte), i odbija się światło i słabe zdjęcia. Jak będzie ogarnięty remont to wrzucę więcej.

20190809_104337.jpg

Szykuje się niezłe akwarium ;) podobają mi się te 3 widoczne strony przy takiej szerokości. 

 

A co do tych 18 lat xD 

ludzie za poważne przestępstwa mniej dostają. Pozdro dla kumatych :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 9.08.2019 o 10:59, sith114 napisał:

 podobają mi się te 3 widoczne strony przy takiej szerokości. 

 

Ja też lobię akwaria widoczne z trzech stron.

W końcu będę miał część suchą na elektrykę. Część elektryki zrobiona, pozostała zostanie przeniesiona z obecnego akwarium. Jest szansa, że nie będzie przebicia jak w obecnym akwarium i gilgotania palców jak włożę rękę do akwarium.

20190810_171114.thumb.jpg.39e26955f93ae6a6a282b89164ffcb44.jpg

Akwarium zalewa się od wczoraj od 9.00. Pewnie dzisiaj wieczorem będzie połowa. Jutro solenie.

20190810_171128.thumb.jpg.fe50819de0568fed353fa2afa932f97b.jpg


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no elektryka bardzo ładna:) lubię takie  "centra dowodzenia"

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, norbi2222 napisał:

Ja też lobię akwaria widoczne z trzech stron.

W końcu będę miał część suchą na elektrykę. Część elektryki zrobiona, pozostała zostanie przeniesiona z obecnego akwarium. Jest szansa, że nie będzie przebicia jak w obecnym akwarium i gilgotania palców jak włożę rękę do akwarium.

20190810_171114.thumb.jpg.39e26955f93ae6a6a282b89164ffcb44.jpg

Akwarium zalewa się od wczoraj od 9.00. Pewnie dzisiaj wieczorem będzie połowa. Jutro solenie.

20190810_171128.thumb.jpg.fe50819de0568fed353fa2afa932f97b.jpg

No no fajne oceanarium ;P
Jakie bajery w elektryce masz głównie chodzi mi o skrzynkę i te nie zidentyfikowane urządzenia ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, sith114 napisał:

Jakie bajery w elektryce masz głównie chodzi mi o skrzynkę i te nie zidentyfikowane urządzenia ;P

Nie ma jakiś szczególnych bajerów. W rozdzielnicy jest różnicówka i wyłączniki nadprądowe (bezpieczniki), trzy obwody. Po prawej kontroler do reaktora Pacific Sun, obok znajduje się wyświetlacz i czujnik przepływu wraz z elektrozaworem. Chcę to wykorzystać do zautomatyzowania podmian. Odkręcam zawór, pompa wypompowuje 50 litów wody, a czujnik pilnuje, żeby było 50 l i elektrozawór powinien zamknąć odpływ. Następnie włączam inną pompę, a ona wpompuje 50 l świeżej solanki. Tak w teorii ma to wyglądać.

50 minut temu, NAP napisał:

no elektryka bardzo ładna:) lubię takie  "centra dowodzenia"

 

Dzięki.


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, norbi2222 napisał:

Nie ma jakiś szczególnych bajerów. W rozdzielnicy jest różnicówka i wyłączniki nadprądowe (bezpieczniki), trzy obwody. Po prawej kontroler do reaktora Pacific Sun, obok znajduje się wyświetlacz i czujnik przepływu wraz z elektrozaworem. Chcę to wykorzystać do zautomatyzowania podmian. Odkręcam zawór, pompa wypompowuje 50 litów wody, a czujnik pilnuje, żeby było 50 l i elektrozawór powinien zamknąć odpływ. Następnie włączam inną pompę, a ona wpompuje 50 l świeżej solanki. Tak w teorii ma to wyglądać.

Fajny pomysł czujnik co prawda nie bedzie miał kontaktu typowo ze słoną wodą trafiajaca do akwarium. Ale czy jest zabezpieczony przed solanka? Nie trafi go cholera?

Edytowane przez sith114 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, sith114 napisał:

Fajny pomysł czujnik co prawda nie bedzie miał kontaktu typowo ze słoną wodą. Ale jest zabezpieczony przed solanka? Nie trafi go cholera?

Wszystko jest plastikowe, to myślę, że go szlak nie trafi. A jak trafi, to zostaną wiaderka;)


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, norbi2222 napisał:

Wszystko jest plastikowe, to myślę, że go szlak nie trafi. A jak trafi, to zostaną wiaderka;)

Miejmy nadzieje bo nada się taki patent. Jak zrealizowałeś pomiar ilości wody? Jakieś arduino? ;)

Edytowane przez sith114 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, sith114 napisał:

Miejmy nadzieje bo nada się taki patent. Jak zrealizowałeś pomiar ilości wody? Jakieś arduino? ;)

Do pomiaru i sterowania używam takiego ustrojstwa:https://pl.aliexpress.com/item/32742557480.html?spm=a2g0o.detail.1000060.2.5d365529X8SOsa&gps-id=pcDetailBottomMoreThisSeller&scm=1007.13339.139618.0&scm_id=1007.13339.139618.0&scm-url=1007.13339.139618.0&pvid=abd31de6-aed3-4a35-8c52-5812cb0298eb 


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, sith114 napisał:

a elektrozawór tez z ali? ;P

Cały komplet - sterownik, licznik przepływu i elektrozawór. 


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie mam umiejętności opowiadania tak jak Jacek - Ironista :( Jacek, ostatnio budzę się wcześnie rano, dokładnie tak jak dzisiaj, otwieram kompa, żeby nie przeszkadzać innym domownikom w przekręcaniu się na drugi bok, czytam wpisy na forum i widzę opowieść Jacka. Nie śmiałbym nie przeczytać, więc czytam i dobrze się bawię  o 6 rano :bow To tyle pokłonów dla Jacka, teraz kilka słów z odpalania zbiornika.

Zbiornik zalany, weszło coś około 1000 l netto, a 270 l to woda z podmianek, którą  zbierałem do beczki. Woda w beczce była  24/h napowietrzana, a bakterie zrobiły swoje, wyprały ją do cna. Pozostała część to świeża i zasolona solą AF RS, której wsypałem około 36 kg. Notabene ubawiłem się z napisów na kartonie, które sugerują, że z kartonu (25 kg), można zrobić 200 galonów wody, które przekładają się na 870 l. Ciekawe co to za galony, więc pogrzebałem i odkryłem, że prawdopodobnie wzięli miarę galona amerykańskiego dla ciał sypkich (4,40488377086), ah ten marketing.

Po zasoleniu woda zrobiła się biała, nie było widać nic. I takie mleko utrzymywało się przez dwa dni, już zacząłem zastanawiać się ile to potrwa. Ale we wtorek zacząłem dostrzegać światełko w tunelu, zmętnienie malało. Obieg uruchomiłem dopiero wczoraj i to wieczorem, poniedziałek odpadł bo wybraliśmy się na wycieczkę do Energylandi - tłum ludzi, ale zabawa przednia. Przyszedł wtorek rano - wrzuciłem skałę do głównego zbiornika, która grzecznie czekała w sumpie w wodzie z podmian (skała moczyła się wcześniej prze 6 miesięcy w solance), więcej o skale trochę później. Teraz przyszedł moment  na  włączenie  pompy obiegowej, a co, niech się kręci i  ku mojemu zaskoczeniu z hydrauliki zaczęło kapać gdzie się dało. W kostce nie miałem takiego problemu, bo nie rozmawiałem z nikim o klejeniu, więc  dowaliłem kleju ile wlezie, a tym razem dostałem sugestię, że należy oszczędnie aplikować klej, tak też zrobiłem, co dało mi fontannę. Na szczęście prawie cała hydraulika wisi nad sumpem i kapiąca woda wracała do obiegu, a nie na podłogę. Postanowiłem połatać dziury, wziołem klej i pozalewałem ile wlezie. Przyniosło to oczekiwane rezultaty, kapie tylko w jednym miejscu:P, na razie tak zostawiam, zobaczymy co będzie się działo. Po zabawie z klejem, późnym popołudniem, obieg ruszył. I tu kolejne moje zaskoczenie, pompa robi taki wir, że brakuje wody w komorze pompy, a nawet w całym obiegu i znowu obieg zostaje zatrzymany. No co tu robić...trzeba zrobić podmiankę w kostce, to uruchamiam RO i czekam. Czas biegnie nieubłaganie, w końcu jest, robię podmianę, wodę dolewam do nowego akwarium. Teraz powinno wystarczyć. Uruchamiam pompę, przez godzinę bawię się ustawieniami...i udało się, jest...odczekałem godzinę zaznaczyłem kreskę z poziomem  wody w komorze pompy, żeby móc sprawdzać ilość odparowanej wody. Nie mam dolewki, jest kreska...dolewkę przeniosę z obecnego akwarium jak będę robił przesiadkę. Przez noc odparowało około 2 l wody.

Zaskoczony jestem cichą pracą pomp Jebao DCP i SOW. DCP - 20000 działa na 35%, czyli na trochę więcej niż minimum, co daje bezszelestną pracę i wir w  komorze pompy. Natomiast SOW -15 chodzą na maksa i słychać je jak przyłoży się ucho do szyby. Jestem w szoku jaki postęp zrobili Chińczycy. Oczywiście przez pierwsze dwa dni cyrkulatory na noc ustawiałem na minimum, a tej nocy nie było takiej potrzeby.

Teraz skała. Plan był taki, żeby całość skały z kostki przenieść do obecnego akwarium, jednak zaczynam się zastanawiać na dołożeniem tylko część tej skały, a pozostałą wrzucić do sumpa. Zaczęła podobać mi się przestronność, która jest teraz w zbiorniku...tylko gdzie ja będę upychał szczepki...zobaczymy co zrobię.

Kilka zdjęć:

FiOYFki.jpg

d6ZNXgN.jpg

ROp0fq2.jpg

dvCpdYF.jpg

Na razie bez sztucznego światła, tylko poranne słoneczko. Bez światła,  bo muszę zrobić dodatkowe chłodzenie do lampy PS Diuna, poza tym na czas dojrzewanie nie planuję oświetlać zbiornika.

Jeszcze tak długiego posta nie napisałem. Ale rano trzeba było coś ze sobą zrobić, tak, żeby być cicho.

 


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znając twoje upodobanie do upychania szczepek to będziesz dokładać tej skały w podskokach ;]

Będziesz dawać piasek? Na razie tak trochę sterylnie i syntetycznie.

Pompę DCP ustawiłeś na 35% tylko na czas dojrzewania czy docelowo? Taki smok to może też robić za niezłą cyrkulację.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, katani napisał:

Znając twoje upodobanie do upychania szczepek to będziesz dokładać tej skały w podskokach ;]

Będziesz dawać piasek? Na razie tak trochę sterylnie i syntetycznie.

Pompę DCP ustawiłeś na 35% tylko na czas dojrzewania czy docelowo? Taki smok to może też robić za niezłą cyrkulację.

Też tak podejrzewam, że jak nawet włożę ją do sumpa to szybko znajdzie się na górze. Może nie będę się oszukiwał tylko od razu  wrzucę ja na górę:D. Piasku nie będzie, ewentualnie zastanawiam się nad małą ilością po środku pod skałami. Tak, żeby pokolce miały do wspomagania trawienia.

Pompa jest ustawiona tymczasowo, nie miałem już sił do dalszego ustawiania. Jak dojrzeje do zwiększę do 50-60%.

 

Dzisiaj jak pisałem poprzedni post, to naszła mnie myśl...Jebao są ciche, a mój maxpect wyzionął ducha, to zamiast dokupować drugą pompę Gyre, dokupię dodatkowo dwie Jebao, a obecnego Gyre sprzedam.


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wysłałeś go do naprawy?

Jakby co to mam pół puszki AF stone fix. Mogę ci oddać, bo ja już nie będę używał. Nawet poszedłem sprawdzić czy się nie zbrylił, ale jest szczelnie zamknięty i sypki więc jak najbardziej można użyć. A to klej, który mogę z czystym sumieniem polecić.

Z Jebao niestety trzeba trzymać zapas ich, bo z tego co piszą ludzie to psują się na potęgę. Chociaż może te nowsze modele poprawili. Kto wie?

DCP jest ultra cicha. U mnie chodzi już ponad 1,5 roku i nic się nie zmieniło. Najcichszy ruchomy element akwarium ( no może poza malutką Tunze w sumpie, ale ta już w ogóle nie wydaje żadnych dźwięków).


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, katani napisał:

Wysłałeś go do naprawy?

Jakby co to mam pół puszki AF stone fix. Mogę ci oddać, bo ja już nie będę używał. Nawet poszedłem sprawdzić czy się nie zbrylił, ale jest szczelnie zamknięty i sypki więc jak najbardziej można użyć. A to klej, który mogę z czystym sumieniem polecić.

Z Jebao niestety trzeba trzymać zapas ich, bo z tego co piszą ludzie to psują się na potęgę. Chociaż może te nowsze modele poprawili. Kto wie?

DCP jest ultra cicha. U mnie chodzi już ponad 1,5 roku i nic się nie zmieniło. Najcichszy ruchomy element akwarium ( no może poza malutką Tunze w sumpie, ale ta już w ogóle nie wydaje żadnych dźwięków).

Chętnie Michał przyjmę, bo mi noga złamała się  w jednej ze skał i muszę ją skleić. 

Sam jestem ciekaw, jak wygląda wytrzymałość w nowych Jebao, bo stare padały jak muchy. W kostce mam stary model i po roku z kawałkiem padły i poszły na gwarancji. Poza tym Gyre wytrzymał tylko 7 miesięcy i poszedł do serwisu - czekam na info. W nowej Jebao ponoć przenieśli całą elektronikę do sterownika, co ma zwiększyć ich trwałość. Jak poprawili kulturę pracy, to może i trwałość będzie lepsza. Zobaczymy w praniu.


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, xEndriu napisał:

mam ow od pazdziernika jest ok

Andrzej, jeszcze nie miną rok, a tyle zazwyczaj wytrzymują. Od OW przenieśli elektronikę do kontrolera, to liczę, że będą działać długo, a jak już chcą padać to lepiej na gwarancji:P Na pewno poprawili kulturę pracy, moje SOW nawet na falowaniu są niesłyszalne. Myślałem, że ja jestem głuchy, ale moja koleżanka małżonka ma wyczulony słuch i nic nie mówi, a akwarium stoi przy drzwiach do sypialni.   


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem dzisiaj zrobić chłodzenie do lampy i ją w końcu uruchomić ale się nie udało, może jutro. Za to zrobiłem postęp z zabudową stelaża, połowa zrobiona. Wcześniej wykorzystywałem MDF lub inny materiał meblowy, teraz zrobiłem zabudowę ze sklejki, którą pomalowałem farbą do mebli. Jestem zadowolony z efektu estetycznego  i co ważne nie będzie  puchło i rozwarstwiało się, zawsze miałem z tym problem.  Zmontowałem ala Orphek i włączyłem nad zbiornikiem, żeby zobaczyć jaką dają barwę, barwa może być. Zobaczymy jak współgra to światło z T5 - 6x Blue Plus i 4x Coral Plus.

LxsfvNo.jpg

Zastanawiam się jeszcze, czy uruchomię odpieniacz, jest w sumie...wczoraj go na chwile włączyłem i tak szybko wyłączyłem, zaburzył błogą ciszę. Jak skończę zabudowę to ponownie go włączę, jeżeli będzie mocno słyszalny to będzie bez odpieniacza:D

Edytowane przez norbi2222 (wyświetl historię edycji)

Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, norbi2222 napisał:

 

 to będzie bez odpieniacza:D

Brawo


Akwarium od WRZEŚNIA 2006, DIY reaktor a'la dastaco2.

https://drive.google.com/drive/folders/183aOu0N6pyqhFT6OfeNn0e6RBBvPDdJc

SPS = Stability Promotes Success, BEZ=bez zbędnych kosztów

Be wary of advice coming from those who will not show you the fruits of their success!

It’s not complicated, unless you choose to make it that way 

Pozdrawiam HAPPY REEFING!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.