Skocz do zawartości
rafik73

Sól Tropical

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, Sagerrak1 napisał:

A jeśli ten temat dotyczy wyłącznie jednej partii i nawet o innej wadliwej nie można się odezwać to przepraszam

Nie że jednej, tylko jak jedna jest trefna, to inna też może. Co do skali i zamysłu, to właśnie dlatego pytam o szczegóły, bo co dla jednego zgodne, dla innego może być totalnie różne. Chyba odebrałeś moją wypowiedź jako jakiś atak, a tak nie jest. Po prostu uważam, że ten test zrobiony przez @rafik73 jest bardzo wartościowy (chciało mu się eksperymentować, bawić z testami, dał szanse producentowi wypowiedzieć się, a co najważniejsze - wypunktował grubszy "fcukup" producenta), a zaczynają się jakieś żale o "czepianie", "brak merytorycznych argumentów", czy podważanie umiejętności mierzenia zasolenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To przepraszam odebrałem jako atak. Tamat generalnie ma dużo przesady w obie strony. Ja tylko podzieliłem się info, że jedna partia BASE jest ok i w sumie dlatego, że byłem przerażony 20kg wiadrem soli, które ma szansę nadawać się do sypania chodników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, nanokaczor napisał:

Gęstość wody według ciebie to 1.03. Czyli to normalne, że masz trochę za wysokie parametry.

Nie podałeś żadnego merytorycznego argumentu. Natomiast swoimi wpisami potwierdziłeś tylko, że nie wiesz co to jest zasolenie. Twój post i cały temat odbieram jako bicie piany na siłę.

Natomiast firma zachowała się bardzo dobrze czym budzi moją sympatię. 

 

1.026 jest na zdjęciu z pomiaru . 

Ale skoro dla Ciebie 1,03 to nie będę z Tobą dyskutował . Bo przecież Ty wiesz wszytko najlepiej :) 

Aha i jeszcze jedno . Zdjęcie pomiaru zasolenia jest z mojego akwarium a nie z solanki .

Tego też nie dopatrzyłeś ?? :) 

PS. Mam natomiast dobrego okulistę. Mogę polecić . 

Edytowane przez rafik73 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy kto z Was używa tej soli ? Proszę o jakieś opinie.
Mam sentyment do tej firmy i nie ukrywam że interesuje mnie zakup tej soli - proszę podzielcie sie opiniami.

p.s. a wpadki zdarzają się każdemu....

Edytowane przez Luk (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...nikt nie chce pomóc ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z czystym sumieniem polecam zarówno Pro-reef jak i Syn-biotic.

Naciąłem się kiedyś na Pro-reef ale więcej się to nie powtórzyło ( jakiś rok temu - sól z " wielkiej promocji ")

Sól z górnej pół na pewno.

PK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, R.I.P napisał:

Z czystym sumieniem polecam zarówno Pro-reef jak i Syn-biotic.

Naciąłem się kiedyś na Pro-reef ale więcej się to nie powtórzyło ( jakiś rok temu - sól z " wielkiej promocji ")

Sól z górnej pół na pewno.

PK

@R.I.P Ty piszesz o Tropic Marin a kolega pyta o nowe sole Tropical.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, pytam o sól polskiej firmy Tropical ;)

Wysłane z mojego Moto G Play przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem użytkownikiem soli Reef Base, choć przez  relacje z firmą Tropical, moje zdanie w tym temacie sie mniej liczy.

Kończe 3cie wiadro. Nie mam z nią żadnych problemów. Parametry identyczne w każdym wiadrze, ale mam wszystkie z tej samej serii wiec jakby to normalne.

Sól sie doskonale rozpuszcza i spełnia moje wymagania. Korale nie grymaszą, ale to w większości gatunki miękkasów i LPSów

Więcej od soli nie wymagam

 


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siema

jeszcze nie poinformowałem w temacie zlotowym 

 

ale firma Tropical wesprze naszą loterię fantową m.in. kilkoma wiaderkami soli

także będziecie mogli sami potestować

pozdro


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Tester  że się wypowiedziałeś - nie sądziłem że to zrobisz, z wiadomych przyczyn. ;)

Sól Tropical Base już dziś zamówiłem - liczę że będzie oki - chcę wierzyć iż problemy z tą solą jakie miał kolega rafik73 który założył ten temat, to taki jednorazowy incydent.
Pozdrawiam hej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, Luk napisał:

Dzięki Tester  że się wypowiedziałeś - nie sądziłem że to zrobisz, z wiadomych przyczyn. ;)

Sól Tropical Base już dziś zamówiłem - liczę że będzie oki - chcę wierzyć iż problemy z tą solą jakie miał kolega rafik73 który założył ten temat, to taki jednorazowy incydent.
Pozdrawiam hej.

Jakimś cudem myślałem, że pytasz o plus a nie Base.

Base używam od zwiększenia baniaka. Dojrzewanie przeszło na niej niezauważalnie. Na samej biologii w 2 tyg nie było śladu po istniejącym na skałę bryopsis. Włosowate załatwił mitrax i od tamtej pory cisza kompletna, aż krab i salarias cierpią z głodu. 

LPS i sps nie są w 100% formie, ale tego nie oczekiwałem w ledwie 2 miesiące i nie winie za to soli. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Luk napisał:

Dzięki Tester  że się wypowiedziałeś - nie sądziłem że to zrobisz, z wiadomych przyczyn. ;)

Sól Tropical Base już dziś zamówiłem - liczę że będzie oki - chcę wierzyć iż problemy z tą solą jakie miał kolega rafik73 który założył ten temat, to taki jednorazowy incydent.
Pozdrawiam hej.

Dlatego jasno napisałem co i jak.

PS 

Z tego co czytałem kolega rafik73 nie miał zdaje się problemów ze solą tylko ze sprawdzeniem wynikow. 


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega rafik73 miał sprawdzić zasolenie hanką i cisza, więc mogła to być sprawa przesolenia wody.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
56 minut temu, Artur32 napisał:

Kolega rafik73 miał sprawdzić zasolenie hanką i cisza, więc mogła to być sprawa przesolenia wody.

Nie była to kwestia przesolenia wody . Mój refraktometr AM jest zgodny z wynikami na dużej Hance  . 

Nie ciągnąłem tematu bo nie widziałem sensu dalej tego robić . Zrezygnowałem z tej soli i już . 

PS. Kupiłem wiaderko na próbę -próba wyszła jak wyszła .  Dla mnie to budżetowa sól porównywalna do tej :

 https://www.coralhouse.pl/blue-treasure-reef-sea-salt-6-7kg~p34123

To wszystko jak dla mnie w temacie soli Tropical. 

Edytowane przez rafik73 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, rafik73 napisał:

Nie była to kwestia przesolenia wody . Mój refraktometr AM jest zgodny z wynikami na dużej Hance  . 

Nie ciągnąłem tematu bo nie widziałem sensu dalej tego robić . Zrezygnowałem z tej soli i już . 

Fakt, firma potknęła się bardzo wcześnie z kodem na opakowaniu przeprosili i tyle. Trochę słabe rozwiązanie sytuacji, też fakt. 

A na forum wzajemne oskarżenia o niekompetencję. @rafik73 niechęć do dalszych prób rozumiem, sam bym pewnie tak samo postąpił. Jest jeszcze opcja z rozwarstwieniem soli, wtedy mogą być spore 10-15% różnice między tym co na górze wiadra a tym co na dnie. 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 31.08.2019 o 01:24, Tester napisał:

Dlatego jasno napisałem co i jak.

PS 

Z tego co czytałem kolega rafik73 nie miał zdaje się problemów ze solą tylko ze sprawdzeniem wynikow. 

@Tester przepraszam, za takie wywoływanie do tablicy, ale jesteś najbliżej z tą firmą ze znanych mi użytkowników. Potrzebuję pomocy:

1. Są jakieś zalążki czegoś w rodzaju "Tropical method" dla soli Reef plus? Konkretnie to samo stwierdzenie, że podwyższone makro i mikro to niewiele mi mówi. 

Może jest coś czym kieruje się Tropical w tworzeniu Base i plus, np ta druga ma mieć więcej Fe I Sr Mo etc? Chodzi mi generalizując o założenia jakie przyjęła firma by zróżnicować te dwie sole.

2. Już bardziej do wszystkich: KH na poziomie 9,8 w założeniach, nie potrafię znaleźć odzwierciedlenia w znanych mi metodach, ktoś chciałby utrzymywać takie KH (poza Red Sea mixed gdzie jest 12) ? Czy może to założenia do uzupełniania parametrów podmianami bez balinga?

Edytowane przez Sagerrak1 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że to pytanie powinieneś zadać producentowi a nie mi. 

Tak z czysto logicznego punktu widzenie, wydaje się ze podwyższone m.in wartości ballingowe w soli RP , dodatki witamin i aminokwasów sugerują stosowanie w zbiornikach ze zwiększona kalcyfikacją czyli de facto wzrostem korali. 

 


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem dziś do działu chemicznego Tropicala, z zapytaniem czy numer partii z dna pudełka może być nadany soli BASE i PLUS. Bo tak jest w moim przypadku.

Uzyskałem odpowiedź że może się tak zdażyć jeśli tego samego dnia na dziale produkowano obie sole, czyli BASE i PLUS.

To tak gwoli wyjaśnienia...

Bo mnie to zdziwiło że mając sól BASE i wpisując na stronie Tropicala omyłkowo wybrałem sól Plus, to też mi pokazał kartę z poziomami składników choc faktycznie na obu tych kartach są różnice w mg/l

Ja osobiście nie sprawdzałem solanki przed wlaniem, a mój zbiornik dojrzewa więc na razie nie będę robił podmian. Za jakiś czas przy podmianie zrobię testy i napiszę o wynikach. Pozdrawiam.

 

Wysłane z mojego Moto G Play przy użyciu Tapatalka

 

 

... ja też posiadam sól o numerze 04HJ2119. Tą samą jak założyciel tego tematu, może kupowaliśmy ja w tym samym sklepie ;).gif' alt='default_;).gif' alt=';)'>.gif'>

 

Wysłane z mojego Moto G Play przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
55 minut temu, Luk napisał:

Ja osobiście nie sprawdzałem solanki przed wlaniem, a mój zbiornik dojrzewa więc na razie nie będę robił podmian. Za jakiś czas przy podmianie zrobię testy i napiszę o wynikach. Pozdrawiam

... ja też posiadam sól o numerze 04HJ2119. Tą samą jak założyciel tego tematu, może kupowaliśmy ja w tym samym sklepie ;).gif' alt='default_;).gif' alt=';)'>.gif'>

To tak jak na PW pisalem, mam tą samą partię Base  i sprawdzałem. W KH Ca Mg się zgadza z deklaracją producenta w karcie, żelaza zakładam, że też ma tyle lub więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IJa mam reef plus. Pocztą pantoflową uslyszalam, ze miesza ja fioletowa betoniarnia, ale prosze to traktowac, jako plotke i ewentualnie podrazyc temat samodzielnie.

Koncze pierwsze wiadro 20kg. Podmiany robie rzadko i symboliczne, od wielkiego dzwonu zrobie wieksza i nic zlego sie nie dzieje. W kazdym razie nic, o co mozna winic sol. Jak pisalam wczesniej i pozniej potwierdzil @Tester sol doskonale sie rozpuszcza. Zamieszam 3 razy reka w wiadrze i wlewam, czego nie moge powiedziec o ostatnich 2-3 kartonach z fioletowej dostawy.

Blad moze sie przytrafic zawsze i kazdemu, jednak firme trzeba oceniac po tym, jak naprawia swoje (badz podwykonawcy) bledy. Moim zdaniem zachowali sie fair, przyznali sie do pomylki, zamiast uparcie robic durnia z klienta, ze pomylil łyżke z łopatą albo nie potrafi obsluzyc refraktometru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też używam tej soli reef plus od 5tyg jedno jest pewne rozpuszcza się super,dwa Mg jest na poziomie takim jakim powinno być,stabilniejsze ustawienie ballinga.


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, Luk napisał:

Dzwoniłem dziś do działu chemicznego Tropicala, z zapytaniem czy numer partii z dna pudełka może być nadany soli BASE i PLUS. Bo tak jest w moim przypadku.

Uzyskałem odpowiedź że może się tak zdażyć jeśli tego samego dnia na dziale produkowano obie sole, czyli BASE i PLUS.

To tak gwoli wyjaśnienia...

Bo mnie to zdziwiło że mając sól BASE i wpisując na stronie Tropicala omyłkowo wybrałem sól Plus, to też mi pokazał kartę z poziomami składników choc faktycznie na obu tych kartach są różnice w mg/l

Ja osobiście nie sprawdzałem solanki przed wlaniem, a mój zbiornik dojrzewa więc na razie nie będę robił podmian. Za jakiś czas przy podmianie zrobię testy i napiszę o wynikach. Pozdrawiam.

... ja też posiadam sól o numerze 04HJ2119. Tą samą jak założyciel tego tematu, może kupowaliśmy ja w tym samym sklepie ;).gif' alt='default_;).gif' alt=';)'>.gif'>

Wysłane z mojego Moto G Play przy użyciu Tapatalka

 

:D  :D :D :D no super to napisali -czyli Chińczycy jeszcze się nie nuczyli Polskich znaków (literek i cyferek) i pakują jak leci ..............................dobrze , że objętości wiaderek nie pomieszali jest progres. 

A firma nawet się nie wysiliła żeby wycofać źle opisaną partię -bo po co ???  :D :D  Jak by to było AF to byście ich zlinczowali na forum.

Dalszy komentarz jest zbędny .

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

17 godzin temu, Luk napisał:

Uzyskałem odpowiedź że może się tak zdażyć jeśli tego samego dnia na dziale produkowano obie sole, czyli BASE i PLUS.

Ale z tego wpisu wynika tyle iż numer partii powiązany jest z datą produkcji i daną zmianą pracowników odpowiedzialnych za tę produkcję. Chyba więc nic złego z tego nie wynika jeśli były by 2 linie produkcyjne lub pół dnia leciał skład X a drugie pół skład Y. Nie odpisali iż pomylili betoniarki/mieszalniki podczas pakowania towaru...

Z ciekawości wyślecie uzyskaną solankę na testy składu ?


Edit: A jednak przeczytałem początek tematu :) @rafik73 i zwątpiłem... bo z tego co piszesz to faktycznie była jednak pomyłka. Choć patrząc po parametrach to jednak miałeś plusa... za duże zamieszanie...

Ale Rafik mam pytanie dlaczego testowałeś nową sól na swoim baniaku skoro masz zadowalające efekty na obecnej - jest sens zmieniać skoro jest dobrze?

Edytowane przez chwialek (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobra sól. Żadnego zbrylania i innych cudów w akwarium po jej zastosowaniu. Polecam.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.