Skocz do zawartości
rafik73

Sól Tropical

Rekomendowane odpowiedzi

13 minut temu, chwialek napisał:


Ale Rafik mam pytanie dlaczego testowałeś nową sól na swoim baniaku skoro masz zadowalające efekty na obecnej - jest sens zmieniać skoro jest dobrze?

Hej . 

Względy ekonomiczne .......... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Czy ktoś może mi powiedzieć gdzie dokładnie powinien znajdować się numer partii ww. soli ?

Za żadne skarby nie mogę sie doszukać .

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, mario 84 napisał:

Na dole opakowania ( wiaderka ) masz nr partii :)

Ale to jest w formie naklejki, nadruku, czy jakieś wytłoczone, na dnie od środka czy od zewnątrz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

To jest ciąg cyfr i liter (w moim przypadku )  na dnie opakowania na zewnętrznej stronie ,powiedzmy jest to napis :P 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, mario 84 napisał:

To jest ciąg cyfr i liter (w moim przypadku )  na dnie opakowania na zewnętrznej stronie ,powiedzmy jest to napis :P 

U mnie nic nie ma na dnie wiaderka, jest tylko jakieś logo firmy, robiącej chyba wiaderka i adres strony. Nic więcej nie ma, a jest możliwość usunięcia tego numeru ?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Wiesz co , jeśli dno wiaderka jest porysowane to jest szansa że napis został starty , jest tam też kod QR ale nie sprawdzałem czy tak idzie sprawdzić parametry soli w wiaderku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, mario 84 napisał:

Wiesz co , jeśli dno wiaderka jest porysowane to jest szansa że napis został starty , jest tam też kod QR ale nie sprawdzałem czy tak idzie sprawdzić parametry soli w wiaderku.

No fakt, wiadro jest wytarte od spodu.

Ale dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak u innych ale ja po 3 wiadrach musiałem szybko zmienić - mówię o REEF PLUS :

1. trzeba używać więcej niż podaje producent aby otrzymać wymagane zasolenie

2. i tu najważniejsze : w tej soli nie ma jodu - nigdy nie musiałem dozować ale już pod koniec drugiego wiadra korale zaczęły tracić niebieski kolor - a niektóre SPS wręcz zrobiły się białe - lekkie dozowanie jodu z butelki i zmiana soli do pierwotnej i po 3 miesiącach  jest w miarę OK

3. już nawet nie chce myśleć czego jeszcze w niej jest brak i co się nie zgadza z tym co podaje producent

u mnie to 3 wiadra były więc to okres około 9 miesięcy więc to nie jedna partia i nie przypadek ... 


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 lata używam tej soli i nigdy nie było problemów, a idzie wiadrami, wiec to co piszesz aż mi się wierzyć nie chce, jeszcze z tym jodem.

Jakiś koszmar tu czytam:shocking

3 wiadra na 9 miesięcy,  to warto taką sól mieszać, przesypywac z wiadra do wiadra.


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja również używam z półtora roku i kilka wiader poszło bez jakichkolwiek zarzutów


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.