Skocz do zawartości
Sebolls

Help, Wyciszenie sumpa Pacific Sun

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Wszedłem w posiadanie sumpa akrylowego Pacific Sun. 

Niestety za żadne skarby nie mogę poradzić sobie z ogromnym hałasem wody spływającej do komory z  założonymi dwiema  skarpetami. szczególnie glosno jest na piereszej skarpecie przy komorze splywowej.

Tymczasowo pomogło położenie na wloty skarpet waty. Ale to chyba nie o to chodzi....

Normalnie masakra.  

Może ktoś z Was miał lub ma takiego sumpa i podobny problem. 

Na chwilę obecną nowy szklany sump nie wchodzi w grę.

 

Proszę o pomoc i sugestie.

Pozdrawiam 

 

 

20190702_224315-2016x1512.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja zastosowałem w swoim sumpie przedłużony trójnik hydrauliczny ,tak że woda uderza w ścianki sumpa ,a nie w tafle wody. jest teraz bardzo cicho

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej...

Nie za bardzo rozumiem logike konstrukcji tego sumpa...

Te dwie rury po lewej stronie to pewnie splyw, choc dziwi mnie ze sa dwie a nie jedna, no chyba ze wyzej jest jakis trojnik...

Dlaczego te rury nie sa troche zanurzone w skarpetach filtracyjnych, tylko obok?...

Zaklada sie ze obieg powinien byc 10 x pojemnosc akwarium a czym slabsza pompa tym mniej halasu...

 

 


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz na youtube sumpa RE, to podobny koncept stosowania skarpet. Swoją drogą genialny :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten koncept jest ok... W każdym razie sumpyRed Sea tak mają i to dziala

Jedna rura to spływ druga to rewizja.

Rury nie schodzą prosto do skarpet bo ciśnienie wody powodowałoby ścieranie się adsorbentów.

Rzeczywiście jest to stosunkowo głośne rozwiązanie chyba że dobierze się odpowiedni obieg. Woda musi delikatnie spływać po ściankach skarpet poza tym dobrze jest aby w tej komorze w której są skarpety spiętrzyc wode


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedna rura to spływ a druga to spływ od rewizji. Obie są zanurzone w komorze i nie powodują hałasu. Dopiero przelanie do skarpet tak czyni. Zapewne pomogloby spietrzenie wody w komorze ze skarpetami jednak w materii sumpow  jestem zielony i nie bardzo wiem jak miałbym to zrobić.. 

Włożenie rur do skarpet raczej odpada również że względu że trzeba je co jakiś czas wyjmować.

Tester, masz jakiś pomysł na spietrzenie wody w komorze że skarpetami?

Czy dobrze mi się wydaje że powinienem zasłonić część otworów przełomowych między tą a kolejna komora?

 jeszcze jedno pytanie. Mam pompę 5000 skrecona na 70 procent. To chyba za duzo wg tego co piszecie.

Dzięki za wszystkie rady.

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki to model, ile masz komór? Daj zdjęcie od frontu/góry aby było widać układ przegród

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do skarpety wystarczy włożyć gąbkę z dużą porowatością i po sprawie. Co jakiś czas przy czyszczeniu skarpet obmyć i tą gąbkę - sprawdzone u siebie :) Nie mam tego rodzaju sumpa, ale z odpieniacza woda trafia mi prosto do skarpety i też mi to hałasowało.


Było 30l >> 112l + 45l >> 375l >> 490l >>

Jest 637l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heja,  

To może zadziałać, sprawdzę zarówno gąbke  o ktorej piszesz jak i włóknine  o której pisze silva.

Coś zatrybi na pewno :)

dzięki za porady.

Jak sprawdzę patenty zamieszczę odpowiedź co lepsze. Może się komuś taka wiedza przyda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Włóknina szybciej się zapycha i trzeba ją czyścić. Gąbka z grubymi/dużymi oczkami raz na dwa tygodnie przepłukać i działa :)

 


Było 30l >> 112l + 45l >> 375l >> 490l >>

Jest 637l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obiecałem że po próbach podam ich wyniki. Otóż włóknina nie sprawdziła się w ogóle. Hałas pozostał,  poza tym tą którą kupiłem z linka jest na tyle gęsta że woda nie spływala dobrze do skarpet i leciala przez krawedz do komory z sumpem . 

Zastosowanie gabki  wyciszylo splyw o 99 procent.

Wycialem z niej kilka i umieściłem ok 2 cm poniżej krawędzi skarpety.

Także z mojej strony raz jeszcze podziekowania za wszelkie porady.

Temat do zamknięcia.

 

 

20190709_002012-2016x1512.jpg

Edytowane przez Sebolls (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.