Skocz do zawartości
Pioter

Odpieniacz do 500 litrów - Twistman, Zetlight...?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim, 

Chciałbym zasięgnąć opinii na temat odpieniacza do akwarium 150x60x55 (495 litrów + sump około 100 litrów). Po kilku latach z akwarystyką słodkowodną (głównie Amazonka), chcę się przesiąść na solniczkę. Akwarium mam zamiar wystartować jesienią i chcę skompletować sprzęt. Moją uwagę przyciągnął ZETLIGHT HORIZON SKIMMER SD1500 dedykowany do akwarium 400-600 litrów. Cena około 1350 zł. Jest też jego mocniejsza wersja ZETLIGHT HORIZON SKIMMER SD2000 dedykowana do akwarium 1200 litrów - cena około 1900 zł - ale nie wiem, czy to nie przesada do mojego. Znajomy natomiast namawia mnie na Twistmana Integra 200 - dedykowany do akwarium 700 litrów. Cena około 2200 zł (na forum był za 1500 zł). Zastanawia mnie tylko to, że Zetligh ma:

- pobór mocy 45W 

- przepływ wody 3000 l/h

- przepływ powietrza 900 l/h

- sugerowane akwarium 400-600 litrów

 

natomiast Twistman:

- pobór mocy 29W

- przepływ wody 2500 l/h

- przepływ powietrza 1400 l/h

- sugerowane akwarium do 700 litrów 

Czy więc o wydajności bardziej decyduje przepływ powietrza czy wody? Czy ktoś ma Zetlighta i może się wypowiedzieć? O Twistmanie czytam same dobre opinie. Do Zetlight przekonuje mnie cena i to, że planuję lampę ZETLIGHT HORIZON QMAVEN ZT6800 II - 210W i oba te urządzenia, ewentualnie falowniki, można kontrolować z jednej aplikacji przez WIFI. 

W akwarium mam zamiar trzymać koralowce miękkie i lps + ryby (nie wiem ile ale nie jestem zwolennikiem tłoku w akwarium). 

Z góry dziękuję za wszelkie opinie i podpowiedzi. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twistman dobry po polski,

A z innych produktów dobre opinie zbiera Red Sea ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ok 450 l i jestem bardzo  zadowolona z BubbleMagus A9 Bardzo wygodny w obsludze (czyszczenie i regulacja) i cena rewelacyjna. Ale ekspertem od odpieniaczy nie jestem.


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Integra 150 w 420L.

Jestem zadowolony... Stabilnya praca, wydajny, rozbiera się w zasadzie do najmniejszego elementu co jest ważne przy czyszczeniu.

Do tego serwis Twistmana jest doskonały...


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Pioter napisał:

Czy więc o wydajności bardziej decyduje przepływ powietrza czy wody?

Stosunek jednego do drugiego. I dlatego brałbym Twistmana.


I znowu zalewamy, i znowu i tak do usranej śmierci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za udzielone odpowiedzi.

A co powiecie na Deltec 1000i? 

- cena około 1400 zł

- moc 13W

- przepływ powietrza 650 l/h

- obsługuje akwarium: przeciętnie obciążone 1000 litrów, mocno obciążone 500 litrów.

Nie znalazłem informacji o ilości przepływu wody. Zastanawia mnie to, że w porównaniu z Zetlight i Twistman, ma najmniejszą moc i najmniejszy przepływ powietrza a dedykowany nawet do 1000 litrów. Jak z tym jest? 

Co do Twistmana to każdy potwierdza dobrą opinię ale cały czas nie mogę znaleźć nic na temat Zetlight. Nie ma informacji, że zły, dobry, czy taki nijaki ;)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
54 minuty temu, Ironista napisał:

Stosunek jednego do drugiego. I dlatego brałbym Twistmana.

Plus parę innych czynników np jak długo piana ma kontakt z woda

Dawno nie uzywalem odpieniacza ze stajni Delteca. Stare modele były super a u nowych się nie wypowiadam. Dodam tylko że swego czasu firma słynęła z przesadnych wartości w specyfikacjach


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się przede wszystkim rozejzal za używanym bubble King. Można dostać w dobrej cenie bk180. Zawsze używałem albo vertexa i bubble kinga i nigdy problemów nie miałem. Ostatnio w refeer350 mam reef octopusa 130 elite i jestem mega zadowolony.Prosta regulacja pompa AC. Bezobsługowy. Takze jak cos bowego w dobrej cenie to reef octopus. Ogólnie jak mam doradzic to kupilbym odpieniacz z pompa ac a nie dc. Dc to tylko więcej rzeczy które możesz źle ustawić i możliwe spadki mocy przy nocnych spadkach napięcia. Tyle ode mnie.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk


4505c5f87c17a1f131d0e2e1579d1fc2u291a272.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja polecę Tunze 9430 - mam u siebie w 490l+ sump, więc podobnej wielkości i super to działa. Poziom wody sam się wyrównuje, nic nie przelewa w zestawie skarpeta - na prawdę super. Wszystko działa stabilnie tak jak powinno.

Jeżeli będziesz kupować używkę to zwróć tylko uwagę na pompę, czy startuje bez problemu, czy wirnik nie jest porysowany itp.


Było 30l >> 112l + 45l >> 375l >> 490l >>

Jest 637l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja korzystam teraz z odpieniacza Red Sea Reefer Skimmer 300. Posiada on pompę Sicce Psk 600 o mocy 14W i jestem zadowolony poprzednio miałem Deltec 1000i też był niezły.

Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. 

Pomyśl o Nyos. 

Ja posiadam 120 w 230 l (netto) i nie żałuję. Bardzo bardzo dobry sprzęt a co za tym idzie praktycznie niesłyszalny. 

Pozdrawiam Marek 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat nyos 120 to kiepski wybór. W uk co chwilę ktoś daje posta że ma jakieś z nim problemy.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk


4505c5f87c17a1f131d0e2e1579d1fc2u291a272.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w podobnym litrażu nyos 160 i jestem bardzo zadowolony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Finalnie, za namową kolegi z forum, wybrałem polskiego Twistmana. Udało mi się znaleźć używanego przez 1,5 roku, model OB-200-EXT, za mniej niż połowę ceny nowego. Z opisu producenta, nadaje się do 1000 litrów, więc moje 500 + sump powinien ogarnąć.

Dziękuję wszystkim za udzielenie porad.

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.