Skocz do zawartości
Nailo

Stront po za normą

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
Poleciało taktyczne ICP po pół roku prowadzenia zbiornika aby zobaczyć co i jak i dlaczego.
Praktycznie wszystko ok ale sporym problemem jest dla mnie Stront. Większość dozuje a ja muszę go zbić.
Swoją drogą doszły mnie nawet słuchy ze w dużych ilościach jest toksyczny dla ryb. Prawda czy fałsz ? 

stront.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robiłem ostatnio ICP w marinlab. Stront też mi wyszedł kosmiczny, ale co ciekawsze krzemiany mam przekroczone 30x, a w zbiorniku tego nie widać, choć okrzemki powinny być wszędzie. Kupiłem wczoraj test Tritona dla porównania bo coś mi się zdaje że coś przy pomiarze odwalili.  

Edytowane przez Darek85 (wyświetl historię edycji)

Akwarium 2020.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Jak się to potwierdzi to hmm o kant tyłka takie testy heh

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja krzemiany w zbiorniku mialem prawie zerowe lekko ponad początek paska, na RO wyszło mi już na czerwono ale ponad pół roku osmoza już ma niewymieniane nic a okolo 2000l się przelało więc chyba czas wymienic prefiltry i żywice :D 

A pytam o stront ponieważ obiły mi się takie plotki o uszy a padło mi ostatnio kilka ryb w nieznanych okolicznosciach :P

 

Edytowane przez Nailo (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, =Fresz= napisał:

Jak się to potwierdzi to hmm o kant tyłka takie testy heh

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
 

dokładnie


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Nailo napisał:

Witam,
Poleciało taktyczne ICP po pół roku prowadzenia zbiornika aby zobaczyć co i jak i dlaczego.
Praktycznie wszystko ok ale sporym problemem jest dla mnie Stront. Większość dozuje a ja muszę go zbić.
Swoją drogą doszły mnie nawet słuchy ze w dużych ilościach jest toksyczny dla ryb. Prawda czy fałsz ? 

stront.jpg

 

Pytanie jest inne:

co dolewasz do półrocznego systemu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Arturro napisał:

 

Pytanie jest inne:

co dolewasz do półrocznego systemu ?

Odpowiedź jest prosta :) w solance mam Sr 11 :)
po za mrożonkami nie podaje nic po za błotkiem AFu , nawet nie podłączyłem jeszcze ballinga bo nie mam takiej potrzeby

Edytowane przez Nailo (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dam przykład bezpośrednio od Bartka 
Lecz mojej tu nie ma ja używam Hiker Ocean aktualnie 
Sr1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego ja np. nie robię tych testów. Swoją drogą ciekawe co ile serwisują/kalibrują spektrometry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Arturro napisał:

No własne .. czyli przekroczenie normy jest nieznaczne o ile jest to przekroczenie bo z tymi suwakami na ICP to wiecie przecież ;)

 

Faktycznie nieznaczne :) ale jednak jest przy czym Jod w dolnej granicy już na żółto :) wiec jedno podniesc drugie zbić wychodzi mi na to że podmianki na dobrej soli typu FM / TM mogą pomóc ale czy napewno ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Darek85 napisał:

[...] ale co ciekawsze krzemiany mam przekroczone 30x, a w zbiorniku tego nie widać, choć okrzemki powinny być wszędzie. Kupiłem wczoraj test Tritona dla porównania bo coś mi się zdaje że coś przy pomiarze odwalili.  

Kochani, to nie tak.... pisząc takie teksty widać że nie rozumiecie jak działa ICP...

Pewne pierwiastki np krzem (Si) występują w związkach kompletnie niedostępnych  biologicznie np szkło - mimo ze w 80 % złożone z dwutlenku krzemu (SiO2) nie rozpuszcza się w wodzie i nie jest dostępny dla okrzemek.

Jednak jesli drobiny szkła lub piasku kwarcowego (a o to wcale nie trudno w akwarium) dostaną się na płomień plazmy to wynik ICP bedzie pozytywny na obecnosc krzemu. To jednak nie znaczy, że wykryty krzem odpowiada za jakieś szkody. 

W temperaturze plazmy obecne w probce cząsteczki rozpadają się na atomy i maszyna podaje że są w takich a takich ilościach, ale ICP OES nie podaje postaci oryginalnej zwiazku.

Tak wiec podchodzicie do wyników ze zrozumieniem...

 


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Nailo napisał:

Witam,
Poleciało taktyczne ICP po pół roku prowadzenia zbiornika aby zobaczyć co i jak i dlaczego.
Praktycznie wszystko ok ale sporym problemem jest dla mnie Stront. Większość dozuje a ja muszę go zbić.
Swoją drogą doszły mnie nawet słuchy ze w dużych ilościach jest toksyczny dla ryb. Prawda czy fałsz ? 

Cześć, takim strontem moim zdaniem nie ma się co przejmować. Parę miesięcy temu przelałem stront do 16mg/l (źle zaprogramowałem pompę) i acropory nawet tego nie odczuły. Jedynie co to miałem wysyp alg wapiennych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki 

7 godzin temu, Pawelo2222 napisał:

Cześć, takim strontem moim zdaniem nie ma się co przejmować. Parę miesięcy temu przelałem stront do 16mg/l (źle zaprogramowałem pompę) i acropory nawet tego nie odczuły. Jedynie co to miałem wysyp alg wapiennych.

Jaki stront używasz? 


140x60x60

white skim 200 lampa 8x54 . Tunze 6045 jebao WP 25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, karol86 napisał:

Jaki stront używasz? 

Reeflowers

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

5 godzin temu, Pawelo2222 napisał:

Reeflowers

Jak go używasz? I do jakiego litrażu? 


140x60x60

white skim 200 lampa 8x54 . Tunze 6045 jebao WP 25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, karol86 napisał:

Jak go używasz? I do jakiego litrażu? 

1ml co drugi dzień na około 240l w obiegu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanie. Po czym zauważyłeś niski poziom strontu? Mierzyłeś czy widziałeś po koralach? I taka mała dawka wystarcza żeby podnieść poziom strontu do ok 8 -10

https://www.coralhouse.pl/reeflowers-strontium-blend---500-ml~p33873. Ten używasz?

Czy jest może bardziej skoncentrowany


140x60x60

white skim 200 lampa 8x54 . Tunze 6045 jebao WP 25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, karol86 napisał:

Jeszcze jedno pytanie. Po czym zauważyłeś niski poziom strontu? Mierzyłeś czy widziałeś po koralach? I taka mała dawka wystarcza żeby podnieść poziom strontu do ok 8 -10

SPSy trochę spowolniły wzrost, glony wapienne prawie wcale nie rosły i różowy/czerwony nie był tak wyrazisty pomimo optymalnego potasu. Mi taka dawka na razie wystarczy, ale ja celuje bardziej w 10-12ppm.

23 minuty temu, karol86 napisał:

Dokładnie ten.

24 minuty temu, karol86 napisał:

Czy jest może bardziej skoncentrowany

Jest jeszcze taki sam ale w proszku, nie wiem czy da radę go wtedy jeszcze bardziej skoncentrować. Jest jeszcze chyba AF, co się go w kroplach dozuje, ale się nie wypowiem, bo nie używam. Naciąłem się na ich soli i więcej nie ryzykuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To spróbuję go też dozować. Mi z testu ma stront wychodzi 0-3. Dodawałem stront z seachema ale nic nie wzrastał . Poimo wsypania całego opakowania w ciągu tygodnia


140x60x60

white skim 200 lampa 8x54 . Tunze 6045 jebao WP 25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, karol86 napisał:

To spróbuję go też dozować. Mi z testu ma stront wychodzi 0-3. Dodawałem stront z seachema ale nic nie wzrastał . Poimo wsypania całego opakowania w ciągu tygodnia

Dozuję stront sachem w płynie i świetnie podnosi. 5 kropli tygodniowo utrzymuje poziom ok 8 mg/l w 100l obiegu bez podmian. Buteleczka 250ml starczy na łohoho 

https://allegro.pl/oferta/seachem-reef-strontium-250ml-budowa-szkieletu-6911055656?utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_UZSD_pla_supermarket_artykuły_dla_zwierząt&ev_adgr=Artykuły+dla+zwierząt&gclid=CjwKCAjw6vvoBRBtEiwAZq-T1SUhsuWxXxn-7kRR0tiumkLSKw3tTavUx7ZA0ZiPQE6ERvkEccWCMRoCbrsQAvD_BwE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U siebie dozuję stront od AF.  Dawka 1ml na dobę, jakieś 500l w obiegu, utrzymuje stront na poziomie 8-9 mg/l. Obsada w 90% acropory. Przy obsadzie sps-owej stront jest pochłaniany przez korale z zawrotną prędkością. Trzeba więc dozować. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dużo acropor i spsów dlatego mi tak spada . Kupiłem już z reefflauers. I 

Zobaczymy czy będzie działać


140x60x60

white skim 200 lampa 8x54 . Tunze 6045 jebao WP 25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w moim przypadku full lps zbiornik :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.