Skocz do zawartości
berciak

[288L] Niskiej LPS-owej rafy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Po długim kombinowaniu przy moich 125l postanowiłem że pora postawić większy zbiornik od podstaw. Po przemyśleniach i zastanawianiem się między gotowym zestawem od RED SEA albo od AQUAELA, postanowiłem że wykonam taki zestaw sam. 

Akwarium będzie pod LPS-y ale nie zabraknie paru SPS-ów i zoa.

Akwarium 120x60x40h przód i boki opti tył czarny lacobel komin zewnętrzny

Sump 55x50x40h trzy komor 1 dolewka 2 komora odpieniacz 3 pompa

Stelaż stalowy z profilu 40x40x3mm pospawany przez tatę, obudowa z czarnego szkła z IKEA przymocowanego na taśmę magnetyczną

Oświetlen TMC 95w (na początek, zobaczę ile potrzeba światła i wtedy dokupię drugą lampę albo kopie jedną mocniejszą)

Pompa obiegowa Jebao DCS-2000

Cyrkulacja 2x Glamorca Gyre GP-02

Odpieniacz Tunse 9004 (z obecnego akwarium, mam nadzieje że wystarczy, jak nie to kupie mocniejszy)

Filtr Theiling Rollermat Compact I

Akwarium zamówione teraz tylko czekam aż pokleją. 

IMG_0148.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
50 minut temu, berciak napisał:

Pompa obiegowa Jebao DCS-2000 

raczej za mała pompa weź 4000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Przeniosłem się, podobnie jak Ty, z 125l na większy baniak (200l w obiegu). Posiadam tę lampe TMC i jestem pewny, że będę musiał dodać jakieś światło, chociażby po jednej 24w t5 z każdej strony. A Twoje akwarium jest jeszcze większe i chcesz trzymać spsy... :P Mam też wrażenie, że masz zbyt długi baniak na te lampę i nawet nie uda Ci się go całego oświetlić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pompę już mam ze starego zbiornika. Ale jak okaże się za słaba to do wymiany.

Lampa napewno będzie za mała bo widzę po swoim 125l. Tylko kwestia tego czy dokupić drugą czy kupić inną większą.

SPS-y to będą montipory.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcesz zrobić sump bez komory na media filtracyjne? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie. Media będą w komorze odpieniacza. Tunze 9004 zajmuje niewiele miejsca, a rollermat będzie wisiał na ścianie sumpa (będzie zanurzony tylko 3 cm i będzie miał zdjęte te czerwone nóżki). Tak że komora będzie prawie cała pusta na media.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, akwarium wciąż jeszcze nie jest gotowe.

W między czasie doszedł nowy odpieniacz RED SEA RSK-300

Doszły jeszcze media filtracyjne:

Maxspect Bio-Block 3 opakowanie (6 płytek)

Aquaforest Life Bio Fil

Red Sea Carbon

Wciąż zastanawiam się jeszcze czy nie wymienić od razu pompy obiegowej.

Skał już prawie poklejona. Akwarium ma być gotowe do odbioru w przyszłym tygodniu, więc pozostaje czekać.

IMG_0163.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawie Ci wyszła ta skała... Czekam jak będzie wyglądać z koralami... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Akwarium już jest u mnie. :)

Wczoraj pokleiłem hydraulikę. A dziś zalałem zwykłą wodą w celu sprawdzenia szczelności.

Jutro przeniosę akwarium do domu i zaczynam zalewać solanką. Do końca tygodnia powinienem skończyć.

IMG_0192.JPG

IMG_0193.JPG

IMG_0194.JPG

IMG_0195.JPG

IMG_0196.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej...

No to jest juz pare osob gustujacych w niskich akwariach i wystarczajaco by zrobic klub niskich zbiornikow, moze Shallow Reef Maniacs,...Proste rzeczy brzmia lepiej po angielsku...LOL...

Widze ze sie dobrze przygotowales, wybierajac niestandardowy wymiar a calosc wyglada dobrze dopieszczona...

Jesli chodzi o lampe nad ktora sie zastanawiasz to dla LPS-ow, ktore beda trzydziesci pare centymetrow od zrodla swiatla, masz spore mozliwosci, gdyz mozesz ja powiesic znacznie wyzej, nizeli w glebokim zbiorniku z SPS-ami...

Moj zbiorniki glowny ma 55X55X36h i nawet malego Kessila nie moge do konca odkrecic, chociaz prz pelnej mocy daje 40 watt (wez pod uwage ze to spot)...

My pluralistyczne ludzie mamy rozne gusta a ja niestety za pozno sie spostrzeglem ze powiniennem byl zrobic te pare cm wiecej, by zostawic niedoswietlone brzegi, ktore zawsze wygladaja jakos tak tajemniczo a poza tym sa bardzo praktyczne do klimatyzacji nowych korali...

Zycze powodzenia...

 

 


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda zacnie, szkoda że u mnie drzwi balkonowe a właściwie klamka blokują możliwość wstawienia takiego baniaka:/
Życzę powodzenia wymiary super, identyko jak deep blue 80 u sąsiadów za oceanem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium wniesione. Teraz tylko robić wodę RO i czekać na dojrzewanie.

 

IMG_0197.JPG

IMG_0198.JPG

IMG_0199.JPG

IMG_0202.JPG

IMG_0201.JPG

IMG_0205.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do akwarium trafiło 20kg żywego piasku RED SEA.

Jakieś 15kg skały ceramicznej i 1kg suchej.

Z wodą się szybko poddałem i kupiłem 200l wody demineralizowanej, 50l miałem z podmianek i tylko reszta była z RO.

Sól jakiej użyłem to Red sea coral plus.

Ze sprzętu doszła dolewka grawitacyjna oraz awaryjny wyłącznik pomp od Aqau-trend.

Ostatnie dwa dni walczyłem z podłączaniem  kabli i robieniem półki.

Wszystkie kable , i zasilacze podwiesiłem od spodu pułki żeby nie było ich widać, i żeby była wolna przestrzeń do wykorzystania.

Z lewej strony brakuje jeszcze jednego cyrkulatora i sterownika ( jest w starym akwarium).

Całe uruchomienie i podłączenie wszystkiego jak trzeba zajęło mi od momentu pojechania po szkło tydzień ciężkiej pracy.

 

IMG_0215.JPG

IMG_0216.JPG

IMG_0220.JPG

IMG_0219.JPG

IMG_0222.JPG

IMG_0221.JPG

IMG_0223.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zrobiłem pierwsze testy.

no2 0

no3 ~0

nh4 <0.25

po4 0.25

ph 8

kh 9,5

mg 1275

ca 410

Dziwi mnie tylko to że po 2,5 tygodnia nie pojawiają się żadne glony zielone. Okrzemki pojawiły się normalnie po kilku dniach, a teraz prawie ich nie ma. A z tego co pamiętam zawsze szybko na ich miejscu wyrastał zielony trawnik z glonów.

To normalne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nh3/4 masz wykrywalne No2 i No3 jeszcze nie cykl azotowy w pełni nie zaskoczył jeszcze . Spokojnie odpali za jakiś czas. Obstawiam 4 tydzień początek zielonego. Ale każdy zbiornik jest inny.  Kibicuje i Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu włożyłeś aż sześć bloków maxpecta  . To naprawdę dobre media i z tego co pamietam dwa bloki są na około 2800 litrów . Będziesz miał strasznie wypraną wodę . 

Zobacz ten film 

https://youtu.be/w3dbNlc__n8

Edytowane przez Hoom (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oglądam tego kolegi wszystkie filmy od 2 lat, ten też widziałem. Jak i czytałem temat na forum który ktoś założył po obejrzeniu tego filmu. Ja miałem 2 bloki w moim glossy 125l. I zarówno no3 i no4 było wysokie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka zdjęć po przenosinach. Obyło się bez strat. Jakość zdjęć słaba, ale chociaż nie wychodzą niebieskie.

IMG_0272.JPG

IMG_0273.JPG

IMG_0279.JPG

IMG_0274.JPG

IMG_0271.JPG

IMG_0276.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedy robiłeś przekładkę, znaczy ile dni temu? Korale wyglądają dobrze. Fajny taki płytki zbiornik:clapping


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Parametry na dziś wyglądają tak:

NO2 - 0

NO3 - 5

PO4 - 0,1

NH4 - 0,25

PH - 7,7

KH - 11

CA - 440

MG - 1290

ZASOLENIE 1026

Ze sprzętu doszły jeszcze dwie pompy dozujące Jebao 3,4 wi-fi i pełna suplementacja od Red Sea.

Jednak odkąd dodaje te suplementy zaczęło mi strasznie rosnąć zasolenie.

D99829E2-099A-4CCC-966C-5ABB1B5C3A43.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na stronie sklepu jest napisane że niby producent zaleca trzymanie w lodówce po otwarciu. Myślę że zimą nie powinno być z tym problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.