Skocz do zawartości

Historia edycji

eXo

eXo

 Swoje 135L uruchomiłem na Reefpacku 250, bez sumpa, z filtrem wewnętrznym i odpieniaczem Tunze 9004. Byłem kompletnie zielony w temacie i zestaw skusił mnie stosunku dobrą ceną i wizją, że spokojnie powinien wystarczyć do 250L. Filterek całkiem fajny, z miejscem na ceramikę i mozliwością schowania grzałki. Odpieniacz przez pierwsze miesiące był wystarczający, jednak jego poprawne ustawienie (by nie wyrzucał bąbli powietrza i pienił tak jak powinien) napsuło sporo nerwów.

Z czasem filterek został zastąpiony przez niewielki sump, co na pewno wyszło mojemu baniakowi na zdrowię. Odpieniacza używam po dziś dzień, jednak widzę, że mój litraż ze średnio gęstą obsadą i sporą ilością korali, to jest max dla jego wydajności.

Ogólnie, do 240L na pewno dałbym sumpa i jakiś inny odpieniacz (sam startuje 275L i wybrałem AM Power Flotor)

eXo

eXo

 Swoje 135L uruchomiłem na Reefpacku 250, bez sumpa, z filtrem wewnętrznym i odpieniaczem Tunze 9001. Byłem kompletnie zielony w temacie i zestaw skusił mnie stosunku dobrą ceną i wizją, że spokojnie powinien wystarczyć do 250L. Filterek całkiem fajny, z miejscem na ceramikę i mozliwością schowania grzałki. Odpieniacz przez pierwsze miesiące był wystarczający, jednak jego poprawne ustawienie (by nie wyrzucał bąbli powietrza i pienił tak jak powinien) napsuło sporo nerwów.

Z czasem filterek został zastąpiony przez niewielki sump, co na pewno wyszło mojemu baniakowi na zdrowię. Odpieniacza używam po dziś dzień, jednak widzę, że mój litraż ze średnio gęstą obsadą i sporą ilością korali, to jest max dla jego wydajności.

Ogólnie, do 240L na pewno dałbym sumpa i jakiś inny odpieniacz (sam startuje 275L i wybrałem AM Power Flotor)

eXo

eXo

 Swoje 135L uruchomiłem na Reefpacku 250, bez sumpa, z filtrem wewnętrznym i odpieniaczem Tunze 9001. Filterek całkiem fajny, z miejscem na ceramikę i mozliwością schowania grzałki. Odpieniacz przez pierwsze miesiące był wystarczający, jednak jego poprawne ustawienie (by nie wyrzucał bąbli powietrza i pienił tak jak powinien) napsuło sporo nerwów.

Z czasem filterek został zastąpiony przez niewielki sump, co na pewno wyszło mojemu baniakowi na zdrowię. Odpieniacza używam po dziś dzień, jednak widzę, że mój litraż ze średnio gęstą obsadą i sporą ilością korali, to jest max dla jego wydajności.

Ogólnie, do 240L na pewno dałbym sumpa i jakiś inny odpieniacz (sam startuje 275L i wybrałem AM Power Flotor)

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.