Skocz do zawartości
morski

Kostka 64l, minął 1 rok :)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Od ponad roku prowadzę taką oto 64l kostkę w której mieszkają dwa Amphipriony ocellaris + krewetka czyszcząca Lysmata amboinensis + krab Mitrax + niezliczona ilośc mikro krewetek (pewnie z żywej skały) + ślimaki turbo. Niestety błazenki nie chcą nigdzie zamieszkać - pływają po całym zbiorniku

Filtr kaskadowy wypełniony ceramiką

1x cylkulator bo dwa robiły za duży młyn

Korale: Euphyllia, Rhodactis,  Anthelia, Sinularia, Briareum, różne grzybki, Zoanthus

Zastanawiam się nad jakimiś zmianami, mam wrażenie że jest ciasno, oceńcie sami.

Dodam, że robię tylko cotygodniowe podmiany wody, zero testów, czasami doleję bakterie. Nic więcej :)

Poniżej zdjęcia jak to wygląda. Będę sprzedawał kilka korali bo się mnożą i mało miejsca się robi

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

6.jpg

7.jpg

9.jpg

10.jpg

11.jpg

12.jpg

13.jpg

14.jpg

15.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bardzo mi się podoba "dzikość" akwarium:) Piękne ukwiały, poluję na takiego;)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajne akwarium.Szkoda że tyle czasu "ukrywałeś" się z tą kosteczką.O jakich zmianach myślisz?I pytanko natury technicznej:jaki masz cyrkulator , że piszesz że jeden daje rady a dwa to już pralka?Pytam bo mam u siebie jeden i zastanawiam się na poważnie nad drugim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 12.07.2019 o 19:10, Sebastiano napisał:

Fajne akwarium.Szkoda że tyle czasu "ukrywałeś" się z tą kosteczką.O jakich zmianach myślisz?I pytanko natury technicznej:jaki masz cyrkulator , że piszesz że jeden daje rady a dwa to już pralka?Pytam bo mam u siebie jeden i zastanawiam się na poważnie nad drugim.

Cześć, nie mam jakiegoś mega sprzętu. Miałem włożone dwa takie cyrkulatory

Hydor Koralia Nano Evolution 900 (chyba po 77zł w erybka)

Ruch wody był tak duży, że korale nie pompowały się na max.. dopiero jak mi padł ten jeden cyrkulator to korale stały się dwa razy większe, także stwierdziłem, że jeden starczy. Być może trochę się mylę albo nie do końca poprawnie były one ustawione (teraz mam jeden i przy samym dnie mam regularnie zielone gluty, które łatwo usunąć szczoteczką.. ale jednak są).

Co do zmian... sam właśnie nie wiem jak się za to zabrać... korale zaczynają na siebie włazić.. ukwiały się gniotą, jak widzisz siedzą 3 obok siebie a czwarty i piąty gdzieś tam wyłażą po bokach.. i wchodzą na grzybki, Sinularia rozrosła się na samej górze tak, że zaczyna zabierać światło Euphylii, już nie wspomnę o Briareum, które rośnie wszędzie tam gdzie nie powinno :) muszę pilnować aby nie właziło na inne korale. To wszystko daje efekt taki jak widzisz, naturalny bo naprawdę wszystko rośnie samo, nie przycinałem jeszcze, prawie nie wkładam tam rąk, wszystko radzi sobie samodzielnie :) nie mam miejsca w tej chwili żeby przenieść się na większy baniak. Jak sądzicie.. ciąć trochę?? 

PS. jak podejmę decyzję o przerzedzeniu nieco mojej kosteczki to kilka ukwiałów pójdzie do sprzedania, także "natan2012" coś sobie wybierzesz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czym świecisz,bo nic nie wspomniałeś?


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 19.07.2019 o 21:48, Peniek napisał:

Czym świecisz,bo nic nie wspomniałeś?

Witaj, przepraszam za zwłokę w odpowiedzi.

Lampa - chińczyk z ebay 50W. 20 szt, ledów. 8 białych, 10 niebieskich, 1 zielona na środku i chyba dodatkowo jeszcze raz biała. Świecie zadowalająco, wszystko co mam póki co rośnie.

W przyszłym roku przesiadam się na coś większego i temat lampy będę wałkował od nowa :)

Foto :)

Mitrax na wyżerce i dwa ogoniaste

IMG_20190803_213605.jpg

IMG_20190803_213617.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ile litrów planujesz?


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym 200-250. Nie wiem czy na większe jestem gotowy.

Mam/ Będę miał spory kłopot z wyborem lampy i odpieniacza (bo chyba będzie przy takim zbiorniku konieczny?) No i budowy sump (z obserwacji forum widze, że chyba bez tego też się nie obędzie)

Obecna lampa z e-bay tak jak mówiłem świeci zadowalająco i chyba wystarczająco bo wszystko co mam wolniej lub szybciej ale jakoś rośnie, strumień stwiatła też wygląda ciekawie,... ale.. serwis tego czegoś to masakra. Odkręć śrubę obudowy to już nie złożysz..

Edytowane przez morski (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.