Skocz do zawartości
klossowski

Moje pierwsze 30l

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

U Ciebie te zielone zoanthusy wyglądają tak jak powinny wyglądać - to odmiana Radioactiv ;) w sklepie musieli mieć jakieś dziwne światło.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, =Fresz= napisał:

U Ciebie te zielone zoanthusy wyglądają tak jak powinny wyglądać - to odmiana Radioactiv ;) w sklepie musieli mieć jakieś dziwne światło.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
 

No fakt, wyglądają jak Radioactivy. Dzięki za identyfikację:czapkizgłów:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 16.11.2019 o 00:10, klossowski napisał:

U mnie kolejne zmiany, bo ostatnie zakupy nie wyszły najlepiej (krewetkę zeżarła Trachyphyllia, ślimak padł po tygodniu z nieznanych przyczyn, a pom pom krab dostał jakichś drgawek i poszedł w jego ślady parę dni później)


Takie coś dziwnego zamieszkało pod skałą i mam nadzieję, że będzie niejadalne dla reszty obsady :):

IMG_8069_small.thumb.JPG.d57ff6f95a27d8da6da79c74d2f4ea2f.JPG

IMG_8166_small.thumb.JPG.f9166d7af255bb3de31ee39dae4d3c09.JPG

 

 

W dniu 16.11.2019 o 01:23, FajnyRadziu napisał:

Super. 

A co to jest to dziwne coś? ;)

 

W dniu 16.11.2019 o 01:40, klossowski napisał:

Dzięki:)

To Saron marmoratus, krewetka. Dziwna to fakt, nawet nie wiem, co ona je, bo mrożonkami się nie interesuje nawet jak jej na wąsy  położyłem artemię. Wczoraj widziałem jak obgryza liść  zwiędłego makroglona :o. W nocy potrafi zmienić kolor na ceglasto czerwony i zaczyna łazić po skale albo włazi na gorgonię i wisi na niej jak małpa na drzewie :) 

Bardzo fajna krewetka sam u siebie miałem 4 szt parę la temu . 

U mnie to nawet ogniska cjano wcinały .

Jak tam akwa jakaś foteczka ? 


... I to by było na tyle.  ...

.... Problemem nie jest technologia.
Problemem jest osoba lub osoby , które jej używają.    .... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, AnT napisał:

Bardzo fajna krewetka sam u siebie miałem 4 szt parę la temu . 

U mnie to nawet ogniska cjano wcinały .

Jak tam akwa jakaś foteczka ? 

U mnie ostatnio zeżarła kępkę glonów nitkowatych:):)  Skałę też nieźle czyści, bo nawet  astralium przeniosło się na szyby, a wcześniej ze skały nie schodziło:) Ale dokarmiam ją glonami nori, pasek 2 x 1 cm wciąga w parę minut:) A najlepsze jest to , że przed zakupem na jakimś amerykańskim forum czytałem, że to są nocne predatory, a pan w sklepie mówił, że i ślimaka potrafi chapnąć, ale jak widać mi trafiła się wegetarianka :D

Akwa u mnie przechodzi mały kryzys, niektóre zoantusy  się nie otwierają,  a traszka nie polipuje....  Podejrzewam zbyt duże NO3 albo Kent Essentials Elements, bo niedawno zacząłem dawać. Na razie ograniczyłem karmienie, leję vsv i jutro wkładam węgiel.... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Acha 


... I to by było na tyle.  ...

.... Problemem nie jest technologia.
Problemem jest osoba lub osoby , które jej używają.    .... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W mojej kostce dzieje się źle. LPSy się nie pompują, jedna acana zaczyna tracić tkankę, właściwie tylko Trachyphyllia ładnie napompowana, ale za to polipy jej zbielały. Zonathusy też słabo wyglądają, poza Rasta i Radioactive, bo te rosną sobie w najlepsze.... Szukając przyczyny, zrobiłem ICP. Dzisiaj przyszły wyniki i trochę zgłupiałem. Fosforany poza skalą, ale tego się spodziewałem, bo od kiedy zmieniłem Phosguard na AF Phosphate Minus to  w kaskadzie wymieniam co dwa tygodnie porcję, a i tak testy pokazują niebieski kolor:( W każdym razie,  zrobiłem dziś w południe podmiankę 10%, wlałem troszkę Microbe-Lift Phos-Out 4, dałem ostatnie 30 ml Phosguarda i potrójną porcję (90 ml) AF Phosphate Minus. Wynik wieczorem: 0,6 ppm.
Azotany mam w normie, dozuję od półtora miesiąca VSV i z poziomu ponad 25 teraz mam stabilne 5 ppm. Nie rozumiem skąd mam takie niskie poziomy mikro. Poza przekroczonym manganem i wanadem w normie, wszystkiego jest za mało:(  Boru jest 10 razy mniej od normy..... Od dawna stosuję sól Colombo Pro reef salt, która dla mojego baniaka jest nawet zbyt bogata, dodatkowo dozuję Essential Elements od Kenta w ilości 0,8 ml tygodniowo..... Zasolenie mam minimalnie mniejsze od 35 ppm, dosłownie pół kreski mniej na spławiku (spławik pokazuje dobrze, bo sprawdzałem na wodzie z Acropory), ale a ciągu tygodnia podbiję dokładnie do 35. Ktoś może doradzić co robić? Planuję zwiększyć dozowanie Trace Elements o 50% i podawać kropelkę jodu tygodniowo do wody RO. Węgiel już wywaliłem. Poza tym, wracam do Phosguarda i mam zamiar kupić testy Saliferta na PO4, bo na tych co mam (Colombo) nie jestem w stanie odczytać dokładnych wyników. Ale czy to pomoże?
 
9040.thumb.jpg.1ee1921145609f07659d1adaa828e40e.jpg
 
 
IMG_8256.thumb.JPG.4201557d16ffd01fd82a0f7f4c0adf80.JPG
 
IMG_8260.thumb.JPG.a65079e8ffeba7255638336ac86f824f.JPG
 
 
IMG_82451.thumb.JPG.80bc06873228e1deafbc29f5c500646b.JPG
 
 
IMG_8248.thumb.JPG.2f810c0e7ee6c63c713efb4881bcda1e.JPG
 
IMG_8251.thumb.JPG.ca61996144aef8c3f25740b51ac1ff6b.JPG
 
Edytowane przez klossowski (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrób kilka większych podmian na dobrze zbilansowanej soli. I zweryfikuj zasolenie tak aby być go na 100% pewnym


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Tester napisał:

Zrób kilka większych podmian na dobrze zbilansowanej soli. I zweryfikuj zasolenie tak aby być go na 100% pewnym

Zasolenia jestem prawie pewien, bo jak pisałem sprawdzałem spławik na wodzie ze sklepu i ilość soli do przygotowania solanki jest dokładnie taka jak podałeś w teście tej soli  na Reefhubie z 2017 roku. Ale dzięki Bartku za radę, o tym  jakoś nie pomyślałem. Kupię jutro niebieską Red Sea i zacznę na niej podmieniać, może to ta sól jest do bani, bo wcześniej używałem Blue Treasure  i korale się pompowały jak balony, a parametry też jakoś świetne nie były. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, FajnyRadziu napisał:

Ropuch już szamie?

Szamie to mało powiedziane, jest gruby jak beczka i już większy od garbika,  jak tylko wyłączę pompy, to od razu jest na środku baniaka i czeka pierwszy w kolejce, ale to straszna pierdoła i coś mi się wydaje, że te opowieści o tym, że on poluje na krewetki są lekko przesadzone, dzisiaj kuekenthali go napadła przy jedzeniu i uciekał aż się kurzyło, nie wspominając o tym, że krewetka mu ciągle wszystkie najlepsze kąski podbiera :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój robi to samo hehe.

Pewnie za duża dla niego.

Widziałem jak atlantyckie polował i zżerał. Mi też najmniejsza zniknęła ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ta moja to większa od niego jest, spasła się strasznie, bo u mnie tylko malutki garbik był do karmienia i ciężko mi było dla niego porcje jakoś równo odmierzać więc wszystkie odpadki zżerała krewetka :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj po 16 miesiącach kostka przestała istnieć. Pozostał tylko smutek i nostalgia.... koniec tematu.

koniec.thumb.jpg.63264b1333b734ee9f68ec142a72ba4f.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro przełożone do nowego życie to dlaczego nie ma fotek w tym lub wspomnianym wątku? Czuję się nieco oszukany bo nie wiem jak to wygląda a chętnie bym zobaczył :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, dla syna napisał:

Skoro przełożone do nowego życie to dlaczego nie ma fotek w tym lub wspomnianym wątku? Czuję się nieco oszukany bo nie wiem jak to wygląda a chętnie bym zobaczył :D

Spokojnie, będą fotki, tylko muszę jakoś cyrkulację opanować, bo mi trachyphyllia fruwać zaczęła:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, klossowski napisał:

Dzisiaj po 16 miesiącach kostka przestała istnieć. Pozostał tylko smutek i nostalgia.... koniec tematu.

koniec.thumb.jpg.63264b1333b734ee9f68ec142a72ba4f.jpg

Zabrzmiało to tak ostatecznie jakbyś wycofał się całkowicie z moczenia łap w słonej wodzie ;)

Ale super że to tylo początek czegoś nowego :) będę  zaglądał  i kibicował .....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
50 minut temu, Tapajos32 napisał:

Zabrzmiało to tak ostatecznie jakbyś wycofał się całkowicie z moczenia łap w słonej wodzie ;)

Ale super że to tylo początek czegoś nowego :) będę  zaglądał  i kibicował .....

Dzięki:czapkizgłów:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.