Skocz do zawartości
rmatysiak

test testów

Rekomendowane odpowiedzi

W sumie wyniki są ciekawe.  Aquaforest ststystycznie pokazał najlepiej ;)
 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie to dobra wiadomość bo tych testów właśnie używam:) zaskakują słabe wyniki hanna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wyniki Hanny dziwne, ale w sumie też już nie wiem czy temu testowi ufać na 100%. Już piszę dlaczego. Mam Hankę na PO4. Na kuwecie jest oznaczenie poziomu 10ml, stwierdziłem że odmierzę 10ml strzykawką 10ml, no i poziom cieczy był o dobre 3mm powyżej kreski na kuwecie, sprawdziłem insulinówką to samo, nudziło mi się strasznie stwierdziłem pójdę dalej :)

Zamroziłem wodę RO, poczekałem aż zacznie się topić, tak aby miała na 100% temperaturę możliwie bliską zera, schłodziłem strzykawki, wyjąłem wagę o rozdzielczości 0,001g i odmierzyłem 10ml. Waga odmierzonych 10ml 9,982g, poziom wody w kuwecie Hanny dobre 2 mm ponad kreskę.

Był u mnie znajomy z testem Hanny na KH, na moim teście Saliferta mam KH 8,6. Od około 10dni mierzę KH co 1-2dni, bo najpierw podniosłem KH potem zacząłem lać Ballinga i go korygowałem. Pierwszy test Hanką z kuwetą z zestawu KH i zlaniem "do kreski" różnił się o 0,2dKH, drugi wyszedł taki sam jak mój pomiar Salifertem...

i bądź tu mądry...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam malwaukee MW12 na fosforany i oznakowanie kuwety również jest błędne jak w hanna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem problem z zawyżaniem pomiaru kH przez testy kropelkowe saliferta, colombo i Hanny:

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam miernik hanny na po4 i moim zdaniem odznaczenie jest jak najbardziej prawidłowe. O ile dobrze pamiętam, trzeba brać pod uwagę to, że w analizie ilościowej cieczy bezbarwnych, mierząc poziom płynu odczytujemy menisk dolny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat aqaforest ma dobre testy na : Ca, Mg i kH na no3 i Po4 podobno kiepskie i nawet nie kupowałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.