Skocz do zawartości
LordMatthew

Prosta lampa

Rekomendowane odpowiedzi

na pewno dokup radiator i wentylator do chłodzenia i będzie ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmniejszylem planowaną ilość diod. I nie będę na 100% świecił. Zobaczę po zmontowaniu jakie temperatury osiągnie profil. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie świecie w okolicy 25W, na profilu mam dwa radiatory na całej długości a i tak odpala mi się wentylator w te upały bo profil przekracza magiczne 40 stopni. Moim zdaniem profil będzie u Ciebie na pewno za mało druga sprawa, czym chłodniej tym dłużej te diody pożyją.

UV 3W szybko się stopią było to już poruszane na forum w innych tematach zastąp je 1W albo zrezygnuj, RB mają też właściwości podobne do uv korale święcą. U mnie soczewka w UV 1W też po dwóch miesiącach kleiła się do palca więc też coś z nimi jest nie halo dlatego dałem sobie z tym spokój i mam rb i białe 4:1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O UV przeczytalem jak juz zamowilem. Ale UV będą tylko 2 szt. I to jako dodatek, lub jako nocne skrecone na minimum. Póki nie złożę całości to się nie wypowiem. Zobaczymy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile nm UV zamówiłeś? Z tego co pamiętam 395nm tylko się topią z innymi nie było problemu


127c352cab2572c10ffbc4835c2962b7u1937a17

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie 395. W ktoryms watku czytałem że 405-415 się topią.

Myślałem o nitce z diod 1w ale już zamówiłem driver 700L. W ostateczności zmienię na inne diody. 

12 minut temu, fannadil napisał:

Ja u siebie świecie w okolicy 25W, na profilu mam dwa radiatory na całej długości a i tak odpala mi się wentylator w te upały bo profil przekracza magiczne 40 stopni.

Jakiej wielkości masz profil? 

Edytowane przez LordMatthew (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To u mnie będzie 60x16cm. Obecnie mam 18W na 11.5x29cm i temperatura nie przekroczyła 35st C. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 40x16 profil, 30W "realne" (diody 1W zasilane prądem 350mA). Bez wentylatora było słabo, z wentylatorem 14cm wolnoobrotowym (praktycznie niesłyszalny), bez żadnych dodatkowych radiatorów, lampa przy pełnej mocy jest "lekko ciepła". Wiatrak to podstawa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mówię nie. Ale zobaczę jak to będzie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Profil i ledy już są. Jutro powinna dojechać elektronika od @magu. I kilka długich wieczorów na łączeniu wszystkiego w całość. 

Jeszcze pytanie, przewód ydty 0.5mm będzie dobry do połączenia diod? Czy dać grubszy?

Wymyśliłem sobie że od driverow dam ośmiożyłowy kabel żeby był jeden na 4 kanały. A całe sterowanie schowam gdzieś za akwarium. 

Edytowane przez LordMatthew (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:)

Brakuje tylko przewodu 8-mio żyłowego. Nie mogę nigdzie dostać czarnego.

20190802_191919-1209x1612.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. Chciałem na weekendzie złożyć wszystko ale w żadnym sklepie w pobliżu nie ma takiego kabla. Trzeba czekać na paczkę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Możesz podać jakie konfiguracje diod masz na poszczególnych kanałach.

Dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć 

Kanały robiłem jednokolorowe:

1. 6x Royal Blue

2. 6x Blue

3. 3x Cool White 12-15k + 3x Cool White 15-20k

4. 2x UV. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.