Skocz do zawartości
boo12

Wyniki do interpretacji wysokie Al

Rekomendowane odpowiedzi

Dobra dobra,ale kto mówił o reaktorze itd,to może poglembimy wiedzę o to co chcemy.


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiele zależy od tego w którym miejscu krzywej Dunninga-Krugera kto jest :)

Powtórzę precyzyjniej bo chyba nie każdy doczytał - oczywiście jakiś jod trafia różnymi sposobami do akwarium a pisałem że nie dozuje go u siebie "konkretnie" i specjalnie.. i kurde  "je.." coś tam bo nie znam tego słowa ale nadal przynajmniej u mnie zjawisko "brak jodu skutkuje umieranie korali w tempie szybkim" nie występuje.. nie wiem czemu..

a.. i na testach ICP wychodził mi zero..

Edytowane przez Fox (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, @Beti napisał:

Dobra dobra,ale kto mówił o reaktorze itd,to może poglembimy wiedzę o to co chcemy.

Zamiast wyśmiewać tych co nie dozują,może łaskawie przeczytałabyś artykuł który podał Jarek.

A po drugie zaśmiecamy koledze wątek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, grzegorz77 napisał:

Zamiast wyśmiewać tych co nie dozują,może łaskawie przeczytałabyś artykuł który podał Jarek.

A po drugie zaśmiecamy koledze wąte

Co takiego? Ale kto wyśmiewa? Grzesiu źle rozumiesz...

Grzegorz proszę Cię,sama potrafię ocenic  zbiornik jego dozowanie jodu czy nie,,nie mam zamiaru z nikim iść na noże czy armaty,nie tędy droga :)

po prostu oceniam sytuację,nie doszukuj się drugiego dna :)

mam sporo Lps ,mikro,jod itp to podstawa.

 

 

 


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też uważam, że dyskusja zmierza w kierunku wyższości pietruszki nad marchewką. Jod niski, niektóry radzą - dozować, inni że nie. Myślę że autor przyjął do wiadomości i coś tam z tego wymyśli po swojemu. Pozostaje cyna i ewentualnie glin. Choć z tym glinem bym nie panikował, bo to prawie każdy ma przekroczone. Ale cyna to już bardziej może niepokoić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Słony leszcz napisał:

Pozostaje cyna

Dziękuję za powrót do "meritum" ktoś coś ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, boo12 napisał:

ktoś coś ?

Ja tam leszcz jestem, ale szukał bym w elektryce tej cyny.

Na marginesie, takie wklejanie obrazka z wynikami, zamiast wziąć i skopiować tekst i wkleić w posta, kwalifikuje się na co najmniej tydzień czyśćca... No ale to już taka choroba screenshotowa jest niestety. IT uwielbia zgłoszenia ze screenshotami, z których musi przepisywać na piechotę kilkunasto cyfrowe numerki:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem pdf-a ale się nie zmieścił :bow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z jodem i bez... tylko kolejność była inna. Najpierw padala bez później odzyla z 3aeab552263cce4ded5ae73d90e75b6c.jpg414a32a5ab5d78d12a9343cff45f3e43.jpg

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka


Zbiornik 150x50x60 450l sump 211l.obieg maxspect 10000 l/h, cyrkulacja 2x sow8 8000l/h, maxspect mjk4 15000l/h. Lampa 300w led 2x t5 54w 2x orphek blue sky. Filtracja: 40kg mixu suchych skał, 10kg żywej w sumpie, 4kg Kulek maxspect i 3l life bio fil w reaktorze, buble King 250. Balling ati pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I co zle mówiłam? Chciałeś wyrzucić ?


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, boo12 napisał:

Przejrzycie proszę, i powiedzcie co o tym sądzicie co zmieniać. Niepokoi mnie wysoki poziom Al wszystko w akwarium ładnie rośnie i ma się dobrze przynajmniej moim zdaniem

 

Results_2019_07_25_12508_Strona_1.jpg

Może nie w temacie ale sam czekam za testem ile czekałeś za wynikiem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prawie dwa tygodnie bo paczka z testami raz wróciła do mnie, ktoś pomylił nadawcę z odbiorcą na poczcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wysłałem w poniedziałek z rana mam nadzieję że nie będę miał takich przygód . Powinno njuz być u nich więc może na początku tyg nowego będą wyniki 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Guban88ok3m napisał:

Powinno njuz być u nich

masz info na poczcie jeśli paczka dotarła, potem już dzień dwa max

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wróciłem z roboty po 22 teraz czytam że właśnie o 18;25 dostalem że doszła paczka do nich więc jest ok. Ciekawe co mi tam wyjdzie. Dobra nie zaśmiecamy tamatu dzięki za info pozdro 

Edytowane przez Guban88ok3m (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, boo12 napisał:

prawie dwa tygodnie bo paczka z testami raz wróciła do mnie, ktoś pomylił nadawcę z odbiorcą na poczcie

Kuba to nie jesteś Sam,bo ja wysłałem w piątek ,a w środę przesyłka była z powrotem u mnie.Pani na poczcie przepraszała ,że pomylili nadawcę z adresatem.

Zastanawiałem się dlaczego tak jest i doszedłem do wniosku ,że na pierwszy rzut oka ,jak popatrzymy na przesyłkę to właśnie pola wypełnione długopisem, czyli nadawca rzucają się najbardziej w oczy i ludzie z automatu wysyłają właśnie pod ten adres ,a nikt nie zwraca uwagi, kto jest adresatem a kto nadawcą.

Gdy będę wysyłał następnym razem próbkę to słowo adresat pomaluję czerwonym flamastrem i wtedy nie powinno być pomyłki.

Twoja paczka szła prawie dwa tygodnie i jestem ciekaw, czy nie ma to wpływu na wynik testu.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.