Skocz do zawartości
Bzyk002

Budowa szafki wzorowana na Red Sea Reefer

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, moje akwarium ma wymiar 80x35x50 wkonane ze szkła 8mm i szafkę pod nie wzoruje na szafkę z Red Sea Reefer 250. I tu mam takie pytank bo zauważyłem ze przednia tafla szkła w Red Sea nie jest oparta na szafce tylko częściowo zakrywa drzwiczki. I chciałbym zapytać jak myślicie czy bezpiecznie jest "papugować" i zrobić tak samo czy lepiej jak akwarium stoi całe na szafce. 

Fotki poglądowe:ggg.jpg.4f55ed9a772c6732b7e6ea5f7ae37edb.jpgIMG_20190729_234130.jpg.fc4fbdb8231c32d92c04570e00ffbc0f.jpg

A tu moje alternatywy:

Dodać blat na całej powierzchni. (nie wiem czy bedzie to estetycznie wyglądać). 

226994168_szafka2nano.thumb.jpg.1444f59df95e6dc9c0584fe6402feed1.jpg

Zrobić akwarium na równo z szafką a drzwiczki będą wystawać. 

1938971078_szafka3nano.thumb.jpg.2de87b0f91d56092be1026a853a9dd72.jpg

Albo tak jak w Red Sea wysunąć o 8mm i zakryc częściowo drzwiczki. 

741160313_szafka1nano.thumb.jpg.d47493e8c73bb6b47bf7ffe9fa7f4f87.jpg


ccfd215f5ac41955gen.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak samo jest w Aquael glossy, tam jest wysunięte akwarium na szerokość drzwiczek, czyli prawie 2cm.

Raczej było to testowane przez producenta oraz sporą grupę osób używających te akwaria i nie widziałem jak do tej pory żadnych informacji o pękniętych akwariach.

 

Edytowane przez tomekr21 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zestaw Red Sea 250 od dwóch lat i jest ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny dylemat i ostatecznie zrobiłem szafkę na wzór ADA bałem się nie tyle samego naporu wody co tego, że dzieciaczek mi zabawka gdzieś róg akwarium uszczypie:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info:clapping no u mnie też biega szalony dwulatek i nie wiadomo co mu na myśl przyjdzie. :blink:


ccfd215f5ac41955gen.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.