Skocz do zawartości
Bzyk002

Cyrkulacja i obieg w 140L

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, kompletuje sprzęt do akwarium o wymiarach 80x35x50 i nadszedł czas na cyrkulację. Zastanawiam się nad dwoma pompkami Jebao RW4. Jak myślicie dają rade w takim zbiorniku? Nie chciałbym też żeby leciały na 100% bo wtedy zaczynają być głośne. A co do pompy obiegowej to myślałem o Jebao DC1200. Miał ktoś tą pompe? może coś powiedzieć o niej?

IMG_20190709_155638.thumb.jpg.7bcb03ce6fa08b28fdb4c4b9de78937d.jpg

IMG_20190709_155712.thumb.jpg.b986ed8b33c29465182e6229cb7496af.jpg


ccfd215f5ac41955gen.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oprócz nominalnej wydajności pompy powinieneś uwzględnić wysokość podnoszenia ;)
Nie wiem szczerze mówiąc czy pompa 1200 starczy celowałbym w 3000 DCP na jakimś skromnym ustawieniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 x RW4 wydaje się wystarczyć,co do pompy DC bardziej bym też celowała jak @sith114napisał w DCP są ciche i jak na tą cenę można powiedzieć dobre jeśli chodzi o przedział półkowy z cenami.
 


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W kostce 50x50x50 miałem cyrkulację opartą na rw4 i chodziła na 100%. Nie słyszałem jej, bardziej słychać pompę aqua nova 4000l skręcona na max (ok 1600l na wyjsciu minus spadki da realnie ok 1200l). Dwie rw4 dadzą radę ale ni jak ma się do glamorca gp02, która naprawdę robi niezłą robotę. Sprawdź ceny czy nie lepiej pokusić się o glamorca. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Hej...

Nie napisales najwazniejszego, czyli co chcesz w tym zbiorniku trzymac...

LPS-y oraz miekkie nie potrzebuja silnej cyrkulacji a SPS-y juz tak, co dotyczy tez oswietlenia...

Nie mialem nigdy zbiornika o takich wymiarach, wiec moge tylko pogdybac...j

Natomiast co bedzie wazne w Twoim przypadku to mocne wzruszanie powierzchni ze wzgledu na wymiane gazowa i tu dalbym powrot dmuchajacy w gore na tafle wody...

 

 


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zbiorniku chce mieć wszystkiego po trochu :D Obieg chyba zrobie na Jebao DCP-2500 a fala na 2x Jebao sow-4. 

A jak duży powinien być przepływ na obiegu? 


ccfd215f5ac41955gen.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Bzyk002 napisał:

 

A jak duży powinien być przepływ na obiegu? 

Mówi się o minimalnym przepływie 10-12-scie razy objętość zbiornika,,,

Ja musiałem trochę stłumić pompę, gdyż za bardzo wiało  ( Zbiornik typowo LPS)...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytałem trochę i zauważyłem że wyszła nowa seria DCQ od Jebao z funkcja fali. Testował może ktoś? 


ccfd215f5ac41955gen.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.