Skocz do zawartości
savvka

Fzn-2 i kaskada fzn3

Rekomendowane odpowiedzi

Czy fzn2 oraz odpieniacz bubble maqus qq1 dadzą sobie radę w kostce 64l? Mam obecnie fzn3, ale myślę nad odpieniaczem  ale mogę wszystko powiesić tylko na tylnej ściance. Znawców fzn  proszę o podpowiedz, czy przechodząc z fzn3 na fzn2 wystarczy, że wymienię sam pojemnik filtra zostawiając silnik ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używam fzn3. Jeśli chodzi o przekładkę to najlepiej zapytaj u producenta. Poniżej porównania kaskada i fzn3 ma o 400l/h większy przepływ więc pompa może być inna. Nie zmieści się odpieniacz razem z fzn3? Zawsze to więcej miejsca na media.

https://www.aquael.pl/produkty/akwarystyka/filtry-zewnetrzne/versamax/

Edytowane przez LordMatthew (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kostka 64L, czyli bok 40cm, czyli ~10cm na odpieniacz miejsca. Większość malutkich odpieniaczy wewnętrznych (tunze, blau, tmc...) się zmieści na 10cm. Bo też uważam, że szkoda tracić miejsce na media. Ja osobiście to raczej bym wymienił fzn3 na tidal110 właśnie po to, żeby mieć więcej miejsca w kaskadzie. I raczej bym odpuścił odpieniacz, niż zmniejszał kaskadę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z biofilmem na górze i chcialam dołożyć jeszcze jedna rybkę. Myślę, że odpieniacz pomoże mi w tym wypadku utrzymać parametry. Niestety żaden kaskadowy ne mieści się na jednym.boku z fzn3 w 40 cm.....chyba, że nie wiem o jego istnieniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, savvka napisał:

Niestety żaden kaskadowy ne mieści się na jednym.boku z fzn3

Są też "niekaskadowe" odpieniacze. Co do dokładania rybki kolejnej, odpieniacz nie załatwi sprawy, jak przerybisz akwarium. Jak będzie im za ciasno, to będą się tłuc, stresować, zaraz jakieś choróbska się przyplączą... Jak masz za małe akwarium, to rozwiązaniem jest postawienie większego, a nie dokładanie sprzętu do małego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Niekaskadowe" czyli wewnętrzne? Skoda mi trochę miejsca. Nie myślę o większym akwarium, bo zawsze byłam fanką kostki. Jeśli chodzi o ryby to jest blazenek i hexataenia i myslalam i jeszcze jednym blazenku. Myślę o odpieniaczu, żeby po.ogl mi ustabilizować warunki. W tej chwili mam fzn3 i do tego dwa cyrkulatory. Cyrkulacja nie jest slaba A na powierzchni ciagle mam kożuch. Skimmer powierzchniowy tez nie pomaga 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spędziłam juz od roku. Tylko u niego jest zasadnicza różnica, że nie trzyma rybek 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, savvka napisał:

Tylko u niego jest zasadnicza różnica, że nie trzyma rybek

Ma okinawae i ostatnio loretkę, czyli jak na 30 litrów to już przerybienie w zasadzie. Ale Romek to przypadek szczególny, on po prostu czarami to akwarium w takim stanie utrzymuje;-)

Są jeszcze kostkowe (AM mini/midiflotor, VIV i takie tam). Mało miejsca w baniaku zajmą, estetyczne, tylko że kostki trzeba zmieniać. Ale tak czy inaczej, jak się chce coś wiecej i fajniejsze rybki mieć, to tak od 150L baniaczek pasowało by mieć. Nanorafka to z założenia albo bezrybie, albo jakiś maluszek, żeby cokolwiek się ruszało. Błazen i hexa to i tak już dużo na 64L (ze 45 netto wody?). Ja mam 1x okinawae w 49L, i już kilka doświadczonych osób odradzało mi wpuszczać cokolwiek więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że Twój problem biofilmu da się rozwiązać inaczej, a odpieniacz w kostce to nie jest must have. U mnie zdecydowanie na to pomagają podmiany wody i częste wymiany waty, może za dużo karmisz? Jeśli chodzi o parametry wody możesz też posadzić makroglony np.

Edytowane przez fannadil (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, fannadil napisał:

Wydaje mi się że Twój problem biofilmu da się rozwiązać inaczej, a odpieniacz w kostce to nie jest must have. U mnie zdecydowanie na to pomagają podmiany wody i częste wymiany waty, może za dużo karmisz? Jeśli chodzi o parametry wody możesz też posadzić makroglony np.

Przekonaliscie mnie ! Skupię się na podmianach częstszych, bo przez cjano trochę je odwlekalam 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 8.08.2019 o 14:24, fannadil napisał:

Wydaje mi się że Twój problem biofilmu da się rozwiązać inaczej, a odpieniacz w kostce to nie jest must have. U mnie zdecydowanie na to pomagają podmiany wody i częste wymiany waty, może za dużo karmisz? Jeśli chodzi o parametry wody możesz też posadzić makroglony np.

Możesz podpowiedzieć mi coś o makroglonach? Tak zwyczajnie w kostce mogą być? Jakieś konrektne nazwy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja i wiem że część użytkowników ma np Caulerpa prolifera ten konkretny dość łatwo usunąć z akwarium w razie co. Tylko kwestia czy chcesz osiągnąć poziomy no3 i po4 bliskie 0 bo mi tak zjechały ;) W kostce 4 ryby kreweta. Możesz trzymać normalnie w głównym zbiorniku są też ladne gatunki jak np Gracilaria. Wyszukaj sobie sexykrewetke przez google nanokaczor ma sporo gatunków w swojej ofercie plus opisy.

Edytowane przez fannadil (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, fannadil napisał:

Ja i wiem że część użytkowników ma np Caulerpa prolifera ten konkretny dość łatwo usunąć z akwarium w razie co. Tylko kwestia czy chcesz osiągnąć poziomy no3 i po4 bliskie 0 bo mi tak zjechały ;) W kostce 4 ryby kreweta. Możesz trzymać normalnie w głównym zbiorniku są też ladne gatunki jak np Gracilaria. Wyszukaj sobie sexykrewetke przez google nanokaczor ma sporo gatunków w swojej ofercie plus opisy.

Dziękuję za podpowiedz. Prowadzisz swój temat, gdzie można zobaczyć twoją kostkę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Ale ja raczej nie jestem wzorem do naśladowania :-D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.