Skocz do zawartości
Jukos

Popełniłem rollemata

Rekomendowane odpowiedzi

Udało mi się w końcu skoczyć projekt rollemata.

Body wykonane z plexi ciętej laserem.

Przed wersją finalną miałem 3 projekty przejściowe. Musiałem wymienić pływak, bo kątowy okazał się nieskuteczny. No i oczywiście dobór odpowiedniego silnika.

Do tego sterownik, który cały czas probkuje i odpowiada za działanie napędu.

Poniżej link do filniku i kilka zdjęć:)

 

676e4e5d33e34a6fdf60b256020f1ef9.jpg74ca062c03210c9cb6f4375983518c18.jpg

 

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetna sprawa. Ja ogólnie powoli zmieniam zdanie co do takiej filtracji. Od 2 miesięcy stosuje podobny filtr. 

 


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To i ja się dołączę do pochwał,coraz mniej się otwiera dział DIY,gratki za pomysł i realizację :)

 


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tylko wrócę do domu wrzucę zdjęcia z silnikiem.
Jeżeli ktoś chciałby takie cudo zapraszam na priv :)

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wygląda napęd. Silnik dc z przekładnią. 8437a05cdf6562bc780776decdf89fbf.jpg6bd3fa06270e7a98f6d1cd96f90b8dfe.jpg

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluje pięknego wykonania! Piękna robota. Jeśli to nie tajemnica jaki był koszt produkcji tego urządzenia?

BTW. Ostatnio urządzenia z projektów DIY wyglądają nie gorzej niż te "firmowych" producentów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyna rzecz do której bym się doczepił to tzw footprint. Nie mam punktu odniesienia więc nie wiem jak to jest w realu, ale filtr wydaje sie dość spory względem zajmowanej powierzchni. Może by obciąć te wystajace "uszy"


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jedyna rzecz do której bym się doczepił to tzw footprint. Nie mam punktu odniesienia więc nie wiem jak to jest w realu, ale filtr wydaje sie dość spory względem zajmowanej powierzchni. Może by obciąć te wystajace "uszy"

Masz rację, trochę popuściłem wodze fantazji. Konstrukcje poprawiłem (Nie tylko wizualnie) został dodany miedzy innymi przelew na wypadek zwiechy systemu...zresztą zobaczcie sami [emoji41]6196b2992c18bf749628386471458fb1.jpg29fb5f9ac9effa3e7359c1a76a0a0ff8.jpg9522e55cb4258a90199abace874276e8.jpg4f18b40cf911a323c5c0326faefe203d.jpg  

 

 

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to za materiał filtrujący???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
W dniu 15.08.2019 o 11:34, Jukos napisał:

zresztą zobaczcie sami emoji41.png

dasz info co to dokładnie za włóknina ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, silvia napisał:

dasz info co to dokładnie za włóknina ? 

użyłem włókniny od clarisea 3000. Było to dla mnie na etapie projektu najprostsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie skończyłem kolejnego dla kolegi z forum. Projekt wymagał szeregu zmian ponieważ filtr będzie pracował w dużo większym baniaku. Powiększona została komora filtracyjna oraz zmodyfikowany napęd. Niezbędne było wykonanie przekładni zebatej.


cb60099391aec98db925ec00e87550ab.jpgc5dc81572c5ba44c7bbcb8eb0c95dc3f.jpg

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
W dniu 10.08.2019 o 18:36, cezarreefmax napisał:

Mi taki filtr zrobił kolega paragon bajka emoji3.png

dzięki :)

W dniu 10.08.2019 o 11:54, Jukos napisał:

 

Udało mi się w końcu skoczyć projekt rollemata.

Body wykonane z plexi ciętej laserem.

Przed wersją finalną miałem 3 projekty przejściowe. Musiałem wymienić pływak, bo kątowy okazał się nieskuteczny. No i oczywiście dobór odpowiedniego silnika.

Do tego sterownik, który cały czas probkuje i odpowiada za działanie napędu.

Poniżej link do filniku i kilka zdjęć:)

 

 

676e4e5d33e34a6fdf60b256020f1ef9.jpg74ca062c03210c9cb6f4375983518c18.jpg

 

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

kurcze dopiero wpadłem na ten temat, gratki fajny projekt,

 

W dniu 10.08.2019 o 13:51, @Beti napisał:

To i ja się dołączę do pochwał,coraz mniej się otwiera dział DIY,gratki za pomysł i realizację :)

 

Nom może niedługo będzie zimniej to coś się ożywi :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to nie mogę spokojnie na d*pie siedzieć ;)

 

Więcej modyfikacji nie przewiduję...

 

 

 

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny pomysł ze zliczaniem zużytej włókniny :clapping


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon

Spoko a w jaki sposób przelicza z obrotu koła napędowego? bo wraz z nawijaniem włókniny średnica rolki z brudna lub czystą włókniną będzie się zmieniała, inaczej mówiąc 1 obrót początkowo to 25cm włókniny ale z czasem będzie sie to zmieniało i finalnie 1 obrót rolki to może być 40cm, jak to kompensujesz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Spoko a w jaki sposób przelicza z obrotu koła napędowego? bo wraz z nawijaniem włókniny średnica rolki z brudna lub czystą włókniną będzie się zmieniała, inaczej mówiąc 1 obrót początkowo to 25cm włókniny ale z czasem będzie sie to zmieniało i finalnie 1 obrót rolki to może być 40cm, jak to kompensujesz?
Matematyka. Przewinąłem kawał rolki żeby sprawdzić czy występuje jakaś stała , którą można zastosować. Znając liczbę kroków na poszczególne metry można wyliczyć następne. Oczywiście wyliczenie może być obarczone błędem statystycznym ale tutaj nie chodzi o zliczanie co do cm ale o informację kiedy masz wymienić włóknine lub przygotować się na jej wymianę. Jak zostaną na rolce 3 m to włącza się alarm.

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
7 minut temu, Jukos napisał:

Matematyka. Przewinąłem kawał rolki żeby sprawdzić czy występuje jakaś stała , którą można zastosować. Znając liczbę kroków na poszczególne metry można wyliczyć następne. Oczywiście wyliczenie może być obarczone błędem statystycznym ale tutaj nie chodzi o zliczanie co do cm ale o informację kiedy masz wymienić włóknine lub przygotować się na jej wymianę. Jak zostaną na rolce 3 m to włącza się alarm.

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
 

spoko czyli wyciągnąłeś średnią, więc nie pokazuje w czasie rzeczywistym ja myślałem nad tym na początku ale chciałem w czasie rzeczywistym, jednak to dodatkowe czujniki nie bardzo widzę sposobu zastosowania aby było nie awaryjne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
spoko czyli wyciągnąłeś średnią, więc nie pokazuje w czasie rzeczywistym ja myślałem nad tym na początku ale chciałem w czasie rzeczywistym, jednak to dodatkowe czujniki nie bardzo widzę sposobu zastosowania aby było nie awaryjne
Przewinąłem z 10 m i różnica była może z 2 cm na metrze. Według mnie taka dokładność jest wystarczająca, szczególnie że rolka ma i tak więcej włókniny nawinięte

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
Teraz, Jukos napisał:

Przewinąłem z 10 m i różnica była może z 2 cm na metrze. Według mnie taka dokładność jest wystarczająca, szczególnie że rolka ma i tak więcej włókniny nawinięte

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
 

tak rozumiem jak to zrobiłeś, bardziej chodzi mi o system myślałem że zastosowałeś jakiś czujnik, lub podobne rozwiązanie to też jest ok bardzo fajne :thumbsup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tak rozumiem jak to zrobiłeś, bardziej chodzi mi o system myślałem że zastosowałeś jakiś czujnik, lub podobne rozwiązanie to też jest ok bardzo fajne [emoji106]
Aaa, spoko :)

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.