Skocz do zawartości
Jukos

Popełniłem rollemata

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Paragon
21 minut temu, Krzysiek K. napisał:

Tą włókninę z Teichpoint cały czas używam ,będę miał przynajmniej porównanie co i jak... .Oczywiście, jak przetestuje tą nową to dam znać.

:thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Filtr jak filtr lubię skromność w człowieku [emoji3]
[emoji106]z tej włókniny nie wali średnio nawinięta co dwa miesiące


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozkminiam budowę własnego urządzenia do swojej 330l. Co powiecie na taki napęd;
https://s.click.aliexpress.com/e/YdMVSbOBD 12V 3rpm.

Wiadomo już gdzie kupić włóknine, ale jest coś podobnego w PL?

I najważniejsze z czego wykonać lub gdzie zakupić rolki pod włókninę?

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Silnik używam i działa od roku 

rolki najprościej zrobić z rurek pcv 

 


Akwarium 120x60x55

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Włókniny, które zamówiłem zostały dostarczone do domu przez szwagra .Zaczynam test .

Na razie mogę powiedzieć tyle , że wszystkie trzy przepuszczają wodę ( test na zwykłym kranie),później się zobaczy jaki przepływ faktyczne idzie z nich uzyskać .

Test wizualny pod światło (porównanie do włókniny z teich point 20g/m2) czyli tak :Allorund 40g/m2 po mimo, że jest najgrubsza , wielkość porów porównywalna.

Super clear i SuperEconomy 30g/m2 tu już mamy znaczną różnice, oczywiście na plus ,pory znacznie gęstsze od pozostałych włóknin.

Czuję , że jedna z tych dwóch włóknin to będzie strzał w dziesiątkę jeśli chodzi o skuteczność oczyszczania.

Dodam jeszcze ,że włóknina SuperEconomy swoją teksturą bardzo mocno przypomina tą włóknine z teich point  ,tak jakby to był brat albo siostra tylko o większej gramaturze.

Na razie tyle , zobaczymy jak włókniny będą się sprawowały w filtrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem taką firmę.

http://einmed.eu/pl/oferta/wlokniny

Mają w ofercie włókniny filtracyjne między innymi do wody. Włóknina z polipropylenu z wykończeniem hydrofilowym. Takie jak z Niemiec z linków.

Może to będzie dobry zamiennik.


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem ciekawy jak to cenowo wychodzi nie znalazłem cen 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupujemy od nich włókninę 20 gr  PP   dobra jakość   tylko że belki  są po 1000mb   produkcja na miejscu  ale też są  na rynku o połowę tańsze  chińskie  .Z tego co pamiętam to za  włókninę  20 gr.mk     cena była 8 zł.kg


4693_4699.png

45 odmian korali :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, jacekberetłódz napisał:

Kupujemy od nich włókninę 20 gr  PP   dobra jakość   tylko że belki  są po 1000mb   produkcja na miejscu  ale też są  na rynku o połowę tańsze  chińskie  .Z tego co pamiętam to za  włókninę  20 gr.mk     cena była 8 zł.kg

Nie mają mniejszych belek?


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest  wielki zakład produkcyjny może i by zrobili mniejsze  nawoje  ale pewnie trzeba by zamówić więcej  sztuk no i pewnie musi być pocięte  na konkretny wymiar


4693_4699.png

45 odmian korali :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od prawie roku użytkuje własny filtr ręcznie przewijany, początkowo mi to nie przeszkadzało a teraz wkurza :rolleyes: ,mam trochę czasu i chcę dorobić automatyczne przewijanie .Podpowiedzcie jak to do kupy spiąć?

Silnik myślę taki: 

 https://allegro.pl/oferta/silnik-z-przekladnia-12v-dc-5-3obr-min-55kg-cm-8490008511

czujnik będzie dobry ? 

https://allegro.pl/oferta/magnetyczny-czujnik-poziomu-wody-cieczy-7688-7858708186

No i z tego co wyczytałem to trzeba podłączyć przez przekaźnik, który opóźni wyłączenie silnika o parę sekund , no i za bardzo nie wiem jak to dobrać ,chodzi o coś takiego?

https://allegro.pl/oferta/przekaznik-czasowy-0-50-s-opoznienie-wylaczenia-8077313831

 

Podpowiedzcie co i jak 


8fdd9b9b7ef09de88ef75df31c7279e1u1318a12

Zbiornik 220x74x65, 2x OW , zaplecze 300ll ,

obieg Jebao DCP 18000, 2xVortech mp40,3xtunze6045,6025,6085,odpieniacz BK DC300 rdx,VSV,

skała RRR 50kg,lampa diy 279 t5 +led ok.280 W,dozownik H2Ocean

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Kris81 napisał:

Od prawie roku użytkuje własny filtr ręcznie przewijany, początkowo mi to nie przeszkadzało a teraz wkurza :rolleyes: ,mam trochę czasu i chcę dorobić automatyczne przewijanie .Podpowiedzcie jak to do kupy spiąć?

Silnik myślę taki: 

 https://allegro.pl/oferta/silnik-z-przekladnia-12v-dc-5-3obr-min-55kg-cm-8490008511

czujnik będzie dobry ? 

https://allegro.pl/oferta/magnetyczny-czujnik-poziomu-wody-cieczy-7688-7858708186

No i z tego co wyczytałem to trzeba podłączyć przez przekaźnik, który opóźni wyłączenie silnika o parę sekund , no i za bardzo nie wiem jak to dobrać ,chodzi o coś takiego?

https://allegro.pl/oferta/przekaznik-czasowy-0-50-s-opoznienie-wylaczenia-8077313831

 

Podpowiedzcie co i jak 

Przyadłby się jeszcze jakiś zasilacz, obudowa, jakies zębatki żeby twoja korbe na to zamienić i będzie chulać.


ca423fe0c577ab52c4072b862333e025u1247a1097.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Radek-sl napisał:

Przyadłby się jeszcze jakiś zasilacz, obudowa, jakies zębatki żeby twoja korbe na to zamienić i będzie chulać.

Ten zasilacz trzeba taki 

 https://allegro.pl/oferta/zasilacz-impulsowy-12v-2a-do-silnikow-pradustalego-7553519160

Czy  taki zwykły impulsowy 12V 1A 


8fdd9b9b7ef09de88ef75df31c7279e1u1318a12

Zbiornik 220x74x65, 2x OW , zaplecze 300ll ,

obieg Jebao DCP 18000, 2xVortech mp40,3xtunze6045,6025,6085,odpieniacz BK DC300 rdx,VSV,

skała RRR 50kg,lampa diy 279 t5 +led ok.280 W,dozownik H2Ocean

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To właśnie zwykły impulsowy w linku... Zauważyłem że największy problem jest w zdobyciu zębatek z rolkami i oringu uszczelniającego

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja żadnych zębatek nie przewiduję, silnik jest z przekładnią i chyba bezpośrednio pociągnie włóknine,  a też nic w wodzie nie będzie,  a z rolki nie widzę by się tak lało. 

 


8fdd9b9b7ef09de88ef75df31c7279e1u1318a12

Zbiornik 220x74x65, 2x OW , zaplecze 300ll ,

obieg Jebao DCP 18000, 2xVortech mp40,3xtunze6045,6025,6085,odpieniacz BK DC300 rdx,VSV,

skała RRR 50kg,lampa diy 279 t5 +led ok.280 W,dozownik H2Ocean

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja żadnych zębatek nie przewiduję, silnik jest z przekładnią i chyba bezpośrednio pociągnie włóknine,  a też nic w wodzie nie będzie,  a z rolki nie widzę by się tak lało. 
 
Jak połączysz włóknine z silnikiem?

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ci to wytłumaczyć :) na pewno nie przez tryba :) coś na zasadzie wieloklinów,wymyśli się jak będzie wszystko na miejscu. 


8fdd9b9b7ef09de88ef75df31c7279e1u1318a12

Zbiornik 220x74x65, 2x OW , zaplecze 300ll ,

obieg Jebao DCP 18000, 2xVortech mp40,3xtunze6045,6025,6085,odpieniacz BK DC300 rdx,VSV,

skała RRR 50kg,lampa diy 279 t5 +led ok.280 W,dozownik H2Ocean

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że temat żyje już własnym życiem, co mnie bardzo cieszy.
Wyciągając wnioski z toczonych dyskusji popełniłem kolejnego rellera. Tym razem został osadzony na innym silniku, nie budowałem kolejnych przekładni. Mam nadzieję że napęd się sprawdzi [emoji854]cf3aafb17a332c68cb0bbee9d5e57beb.jpg

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wycinam z plexi

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz przybliżyć koszt takiego? Ile cię wyniosło?

Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak jest zabezpieczony silnik jak rozwinie do końca włókninę ? Ma jakieś zabezpieczenie obciążeniowe, czy jakąś krańcówkę, czy po prostu rozwija do końca i z drugiej strony jest luźno i się odwija do końca?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Rafal Stargard napisał:

A jak jest zabezpieczony silnik jak rozwinie do końca włókninę ? Ma jakieś zabezpieczenie obciążeniowe, czy jakąś krańcówkę, czy po prostu rozwija do końca i z drugiej strony jest luźno i się odwija do końca? 

Zrobiłem wersję sterownika z licznikiem i alarmem jak pozostaje 3 m włókniny na rolce. Ponieważ eksperymentuje  z innymi silnikami żeby nie robić dodatkowej przekładni, w chwili obecnej licznik został wycięty. Jak czytałeś temat od początku pewnie zauważyłeś głosy że takie coś to niepotrzebny bajer bo każdy i tak do sumpa zagląda... ;)  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, Jukos napisał:

Zrobiłem wersję sterownika z licznikiem i alarmem jak pozostaje 3 m włókniny na rolce. Ponieważ eksperymentuje  z innymi silnikami żeby nie robić dodatkowej przekładni, w chwili obecnej licznik został wycięty. Jak czytałeś temat od początku pewnie zauważyłeś głosy że takie coś to niepotrzebny bajer bo każdy i tak do sumpa zagląda... ;)  :)

No niby tak , no ale jak ktoś nie dojrzy kiedy, a ślinik będzie się kręcił to albo urwie watę albo siebie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.