Skocz do zawartości
majusia10

Lampa LED do kostki 40x40x40

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

Mogę jeszcze załapać się na zakup lampy Sirius o parametrach jak niżej:

2 kanały oddzielne wtyczki do każdego niebieski: 2 x UV, 3 x RoyalBlue, 3 x niebieskie ciemne,  , kanał biały, 1 x zimna biała, 2 x ciepła biała, 1 x niebieska ciemna, wszystkie diody 3W, łaczna moc lampy 36W.

Planuje docelowo kostkę 40x40x40 cm.

Czy powyższa konfiguracja będzie ok?

Myślałem cały czas o gotowych lampkach, albo chińczykach, ze względu na budżet. DIY nie wchodzi w grę.

Będę wdzięczny za info :)

Edytowane przez majusia10 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ensso

Diody 3w w zależności od prądu mają około 2.5w realnej mocy. Na aliexpres masz alternatywę w postaci Knigth LED 30w. Ludzie chwała. Ja nie miałem styczności ani z jedną ani z drugą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem (jeszcze mam) siriusa 18W do mniejszej kostki i byłem zadowolony, korale chyba też. Ale po zmianie zbiornika poszedłem w DIY. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odradzam same ledy...Już lepiej kup modułowe świetlówki albo najlepiej zbiornik 60 długi i zastosuj belki t5 60cm. Pomijam kwestie trudności utrzymania stabilnych parametrów w tak małym zbiorniku. Wszystko zależy co planujesz w nim trzymać...jeśli ukwiał z błazenkami to ok...:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup na aliexpress chińska lampe led i będziesz zadowolony, rastapasta dlaczego odradzasz same ledy? Może uzasadnisz?

 


c784772eaae958f7d513903bf06bf18du288a270.png?upd=20140710105418

Akwarium - Reefmax 105l, odpieniacz Hydor Slimskim Nano 135.35, oświetlenie led DIY, obieg - Newa Jet 1200, sól Tropic Marin Pro-Reef, Balling 123 Tropic Marin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.