Skocz do zawartości

Historia edycji

Dawar

Dawar

Przerabiam ten sam temat już od paru miesięcy. Ja ten glon mam tylko na skałach. Zobacz w moim wątku co mi radzili. 

Mnie to się zaczęło po ospie, po użyciu chemii, lampy UV i zachwiania równowagi biologicznej. Wyskoczyło mi wysokie NO3 - 50 które dość szybko zbiłem do 25. Potem bardzo długo zbijałem do 5, ale podobno skała sobie go zgromadziła. Mimo twoich dobrych parametrów, to glon ma pożywkę i czerpie NO3 z oddającej je skały. Może to potrwać parę miesięcy. Ja uzbroiłem się w cierpliwość i leję tylko bakterie + podmiany. Widzę  glon w odwrocie, chociaż bardzo powoli. Resztę musi załatwić sama biologia. Szczoteczką możesz przeczyścić skały i przedmuchuj je prawie co dziennie.

Dawar

Dawar

Przerabiam ten sam temat już od paru miesięcy. Ja ten glon mam tylko na skałach. Zobacz w moim wątku co mi radzili.  Mnie to się zaczęło po ospie, po użyciu chemii, lampy UV i zachwiania równowagi biologicznej. Wyskoczyło mi wysokie NO3 - 50 które dość szybko zbiłem do 25. Potem bardzo długo zbijałem do 5, ale podobno skała sobie go zgromadziła. Mimo twoich dobrych parametrów, to glon ma pożywkę i czerpie NO3 z oddającej je skały. Może to potrwać parę miesięcy. Ja uzbroiłem się w cierpliwość i leję tylko bakterie + podmiany. Widzę  glon w odwrocie, chociaż bardzo powoli. Resztę musi załatwić sama biologia. Szczoteczką możesz przeczyścić skały i przedmuchuj je prawie co dziennie.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.