Skocz do zawartości

Historia edycji

norbi2222

norbi2222

41 minut temu, Jacek56 napisał:

Marek jeżeli masz mały odciek z reaktora, korali za dużo tez nie ma więc zbytnio nie ma co obniżać pH w akwarium.  Za to masz element destabilizujący równowagę w akwarium, raz glonów jest mało, raz dużo , generalnie jest to trudne do ogarnięcia.

Dawno temu przed erą ICP i jeszcze wcześniej reaktor wapnia używało się z reaktorem wody wapiennej i wszystko pięknie działało. 

Nie sądzę, że to wprowadza, aż taka dużą destabilizacje równowagi w akwarium, pewnie trochę tak, jednak sądzę, że jest ona marginalna. Jeżeli destabilizacja jest duża to zeolity po wymianie wprowadzają znacznie większą zmianę, a problemów nie ma. Jedynie można się zastanowić jak będą reagowały glony, gdy odciek będzie wielokrotnie większy np. w granicach 2 litrów, zakładam, że po przesiadce będę miał taki odciek w fazie początkowej. I czy glony będą sobie radzić z takimi ilościami Co2.

Woda wapienne jest rozwiązaniem, jednak ja uciekłem od Ballinga ze względu na niechęć do mieszania prochów, a tu raz na dwa tygodnie trzeba mieszać.

norbi2222

norbi2222

32 minuty temu, Jacek56 napisał:

Marek jeżeli masz mały odciek z reaktora, korali za dużo tez nie ma więc zbytnio nie ma co obniżać pH w akwarium.  Za to masz element destabilizujący równowagę w akwarium, raz glonów jest mało, raz dużo , generalnie jest to trudne do ogarnięcia.

Dawno temu przed erą ICP i jeszcze wcześniej reaktor wapnia używało się z reaktorem wody wapiennej i wszystko pięknie działało. 

Nie sądzę, że to wprowadza, aż taka dużą destabilizacje równowagi w akwarium, pewnie trochę tak, jednak sądzę, że jest o marginalna destabilizacja. Jeżeli destabilizacja jest duża to zeolity po wymianie wprowadzają znacznie większą zmianę, a problemów nie ma. Jedynie można się zastanowić jak będą reagowały glony, gdy odciek będzie wielokrotnie większy np. w granicach 2 litrów, zakładam, że po przesiadce będę miał taki odciek w fazie początkowej. I czy glony będą sobie radzić z takimi ilościami Co2.

Woda wapienne jest rozwiązaniem, jednak ja uciekłem od Ballinga ze względu na niechęć do mieszania prochów, a tu raz na dwa tygodnie trzeba mieszać.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.