Skocz do zawartości
inmar

Projekt Inmar 2

Rekomendowane odpowiedzi

Przy prowadzeniu baniaka zawsze są jakieś zmiany,coś nam zagrało a coś się nie przyjęło i tak to już jest więc możesz zawsze spróbować i zawsze zmienić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek jeżeli masz mały odciek z reaktora, korali za dużo tez nie ma więc zbytnio nie ma co obniżać pH w akwarium.  Za to masz element destabilizujący równowagę w akwarium, raz glonów jest mało, raz dużo , generalnie jest to trudne do ogarnięcia.

Dawno temu przed erą ICP i jeszcze wcześniej reaktor wapnia używało się z reaktorem wody wapiennej i wszystko pięknie działało. 


Akwarium od WRZEŚNIA 2006, DIY reaktor a'la dastaco2.

https://drive.google.com/drive/folders/183aOu0N6pyqhFT6OfeNn0e6RBBvPDdJc

SPS = Stability Promotes Success, BEZ=bez zbędnych kosztów

Be wary of advice coming from those who will not show you the fruits of their success!

It’s not complicated, unless you choose to make it that way 

Pozdrawiam HAPPY REEFING!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, Jacek56 napisał:

Marek jeżeli masz mały odciek z reaktora, korali za dużo tez nie ma więc zbytnio nie ma co obniżać pH w akwarium.  Za to masz element destabilizujący równowagę w akwarium, raz glonów jest mało, raz dużo , generalnie jest to trudne do ogarnięcia.

Dawno temu przed erą ICP i jeszcze wcześniej reaktor wapnia używało się z reaktorem wody wapiennej i wszystko pięknie działało. 

Nie sądzę, że to wprowadza, aż taka dużą destabilizacje równowagi w akwarium, pewnie trochę tak, jednak sądzę, że jest ona marginalna. Jeżeli destabilizacja jest duża to zeolity po wymianie wprowadzają znacznie większą zmianę, a problemów nie ma. Jedynie można się zastanowić jak będą reagowały glony, gdy odciek będzie wielokrotnie większy np. w granicach 2 litrów, zakładam, że po przesiadce będę miał taki odciek w fazie początkowej. I czy glony będą sobie radzić z takimi ilościami Co2.

Woda wapienne jest rozwiązaniem, jednak ja uciekłem od Ballinga ze względu na niechęć do mieszania prochów, a tu raz na dwa tygodnie trzeba mieszać.

Edytowane przez norbi2222 (wyświetl historię edycji)

Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do sumpa trafił filtr ClariSea 5000.Planowałem Rollermata,ale jest za duży a ten jest bardzo zgrabny,zajmuje naprawdę mało miejsca i może co ważne,nie idzie przez niego cała woda

clarisea.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, inmar napisał:

Do sumpa trafił filtr ClariSea 5000.

Marek, z jakiego powodu nie chcesz przepuszczać całej  wody. Sam zastanawiam się nad tym ustrojstwem, żeby zautomatyzować wymianę włókniny. Muszę co dwa dni wymieniać, a jak mnie nie ma w domu to nie ma kto to robić. 

Jak puścisz cała wodę przez ClariSea to wyrabia? On ma maksymalny przepływ 5000 l. A ja potrzebuje 10000-12000 l.


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

On nie odbierze całej wody,ja też mam dużo mocniejszą pompę a nie chcę by całość wody przechodziła by korale miały co jeść.Ten Rollermat chyba przyjmie taką ilość wody.Ewentualnie zamówić u Paragona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiam nad wymianą podłoża,dałem się namówić na grubszy żwir,nawet ładnie wygląda,nie fruwa po akwarium,nie pyli ale zatrzymuje cały syf.Jak w nim pogrzebię to robi się tragedia.Zawsze miałem żywy piasek i chyba teraz też się skuszę.Salarias mówił mi dziś rano,że ten syf też mu się nie podoba.

żwirek.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, inmar napisał:

nawet ładnie wygląda

Kwestia gustu, mi się gruby zdecydowanie nie podoba, max to 1mm :)

Też zawsze wrzucam żywy piasek "0", teraz trochę dokładam grubszego "1", próbowałem Reef Flowersa, ale jest taki strasznie...szklisty, nie za fajnie to wygląda, więc szukam dalej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chętnie popatrzę na rozwój tego akwarium, z Tobą zawsze było ciekawie ;)


ReefMax

2,5 l. spiorax
Odpieniacz DIY +BM SP-1000
refugium 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 9.09.2019 o 11:14, inmar napisał:

On nie odbierze całej wody,ja też mam dużo mocniejszą pompę a nie chcę by całość wody przechodziła by korale miały co jeść.Ten Rollermat chyba przyjmie taką ilość wody.Ewentualnie zamówić u Paragona.

Witam

Po co Rollermat jak syf leci z powrotem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... tak z ciekawości ... nie cuchnie ci ten zwał gnojówki na tej rolce?

PK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic a nic,mi idzie 1m na dobę więc ten starszy syfek jest zawijany nowym,ale jak zdejmowałem rolkę i odwijałem bo nie umiałem jej zdjąć w całości to się wtedy działo,wszystkie okna w ruch :clowning Tak więc następnym razem idę z tym do ogródka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
55 minut temu, R.I.P napisał:

... tak z ciekawości ... nie cuchnie ci ten zwał gnojówki na tej rolce?

PK

U mnie też nic nie czuć. Przy rozwijaniu trochę śmierdzi, ale jak jest zwinięte to zero.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz może zdjęcia skał na tej rurce pcv . Ciekawi mnie jak to z bliska wyglada 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie mam tylko takie,postaram się w dzień zrobić jakieś zbliżenia jak będzie pełne światło.Ogólnie to wygląda tak,że jest szeroka i płaska stopa z wklejoną pionową rurką PCV,następnie nakłada się poszczególne półki różnych wymiarów,którymi można obracać na około tej rurki a na koniec jest ostatnia półka,taka czapeczka z wklejoną zaślepką do rury PCV.Półki można wyjmować,wklejać korale na stole,można w ten sposób też usunąć te niechciane,można taką wyspą jeździć po całym akwarium i łatwo zmieniać ustawienia wystroju.

IMG_20190811_161450z.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie ze jest. Tylko babka będzie go po swojemu usypywala.
U mnie mieli go cały dzień.

Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja te mam żwirek KZ i go bez problemu przekopuje 


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wspomniany żwirek chyba utrzymuje mi parametry w normie a Kh nawet za dużo bo mam 8,6 a wolałbym mniej.Akwarium ma już 4 miesiące,pierwsze tygodnie chodził z reaktorem z bardzo małą ilością zasypu,ale chodził i nawet zwiększałem minimalnie odciek a teraz od dwóch miesięcy parametry stają,reaktor stoi,ballinga brak a korali przybywa.Podmiany robię mieszając dwie sole bo takie akurat mam AF Probiotic Reef Salt i Sea Salt.

 

1.jpg

74607667_2491197797766200_7231269924688101376_n.jpg

Edytowane przez inmar (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.