Skocz do zawartości
goclik

Dołożenie led do oświetlenia nocnego w belce T5

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
Posiadam belkę T5 Odyssea Quad 4x24w. Posiada ona 8 szt diód niebieskich jako oświetlenie nocne. Nie wiem co to są za diody, ale według mnie oświetlenie to jest zdecydowanie za mocne na noc (w akwarium wszystko doskonale widać) oraz ma słabą jakość koloru. Dlatego też ich ilość mam zamiar znacznie zredukować. Dodatkowo chciałbym nieco podkreślić kolory fluo koralowców i dołożyć jedną lub dwie sztuki diód UV (no chyba, że proponujecie jakieś inne). Czy taką diodę mogę przykleić na środku belki, bezpośrednio do odbłyśnika? Odbłyśnik przy zapalonych wszystkich świetlówkach znacznie się nagrzewa, jednak sama dioda ma pracować jedynie w nocy, gdy odbłyśnik jest znacznie chłodniejszy.

No i pytanie najważniejsze, które w zasadzie powinienem zadać na początku - czy taki zabieg ma w ogóle sens? Czy takie dwie diody UV pokreślą nieco bardziej kolory? Może zamiast UV wybrać Royal Blue?

Edit:
W najbliższym czasie będę uruchamiał refugium. Najlepszym rozwiązaniem dla mnie będą paski ledowe. Czy jest jakiś driver, pod który mogę podłączyć zarówno dwie diody power led jak i pasek?

Edytowane przez goclik (wyświetl historię edycji)

232a6a987c9421394080dfe370c3ad6du1845a18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
3 godziny temu, goclik napisał:

 Czy jest jakiś driver, pod który mogę podłączyć zarówno dwie diody power led jak i pasek?

diody powerled są sterowane prądem a "paski" napięciem

do pasków na 12V kup sobie za naście zł "sterownik/ściemniacz na pilota" - na allegro tego pełno - zapytaj sprzedawce czy po zaniku zasilania pamięta ustawienia

przykładowa aukcja

https://allegro.pl/oferta/sterownik-rf-1ch-11-do-tasm-led-sciemniacz-6645153561

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.