Skocz do zawartości

Historia edycji

brawos

brawos

Na razie poszedł sam wybielacz. Kąpiel w kwasie przeprowadzę po weekendzie, z czego zdam relację. Pewne jest, że trochę skały się rozpuści, ale w sumie o to chodzi, by zedrzeć tą pierwszą  zewnętrzną warstwę, w której gromadzi się PO4. Głębiej skała nie powinna skruszeć bo kwas tam już nie dotrze. Wg szacunków przy 3% HCl i ok. 10 minutowej kąpieli nie powinno rozpuścić się więcej niż 10-15% skały.

28 minut temu, Sagerrak1 napisał:

Też przeczytam każdy wpis.

Przy panującej u nas manii wzmacniania każdego elementu szafki ciężko nie zauważyć jak mało wystarczy do stabilnego postawienia niemal 300l szkła. Ten lub Peninsula to dla mnie zestawy marzenie. 

Może kiedyś się ziści.

Ja w tym zestawie zakochałem się parę lat temu, gdy pierwszy raz zobaczyłem go na żywo w korale.pl akurat jak montowali. Niestety tamten zestaw był nieco lepszy, bo poprzednia wersja sumpa łatwiej dała się customizować. Teraz ze względu na układ komór i i rur, gdy będę robił hydraulikę to kolektor z bypasami musi być ślepy i kończyć się właśnie na ostatnim bypassie. Nie wiem, czy nie wpłynie to na spadki ciśnienia na samych bypassach. Gdyby komora pompy była po lewej stronie byłoby ok, a tutaj jest skrajnie po prawej stronie w kącie i centralnie pod kominem.Wcześniej woda przelatywała przez bypassy i dalej wędrowała do głównego zbiornika, ale w sumie nie jest to technologia kosmiczna tylko hobby więc myślę, że będzie w miarę ok.

11.jpg

brawos

brawos

Na razie poszedł sam wybielacz. Kąpiel w kwasie przeprowadzę po weekendzie, z czego zdam relację. Pewne jest, że trochę skały się rozpuści, ale w sumie o to chodzi, by zedrzeć tą pierwszą  zewnętrzną warstwę, w której gromadzi się PO4. Głębiej skała nie powinna skruszeć bo kwas tam już nie dotrze. Wg szacunków przy 3% HCl i ok. 10 minutowej kąpieli nie powinno rozpuścić się więcej niż 10-15% skały.

19 minut temu, Sagerrak1 napisał:

Też przeczytam każdy wpis.

Przy panującej u nas manii wzmacniania każdego elementu szafki ciężko nie zauważyć jak mało wystarczy do stabilnego postawienia niemal 300l szkła. Ten lub Peninsula to dla mnie zestawy marzenie. 

Może kiedyś się ziści.

Ja w tym zestawie zakochałem się parę lat temu, gdy pierwszy raz zobaczyłem go na żywo w korale.pl akurat jak montowali. Niestety tamten zestaw był nieco lepszy, bo poprzednia wersja sumpa łatwiej dała się customizować. Teraz ze względu na układ komór i i rur, gdy będę robił hydraulikę to kolektor z bypasami musi być ślepy i kończyć się właśnie po ostatnim bypassie. Nie wiem, czy nie wpłynie to na spadki ciśnienia na samych bypassach. Wcześniej woda przelatywała przez bypassy i dalej wędrowała do głównego zbiornika, ale w sumie nie jest to technologia kosmiczna tylko hobby więc myślę, że będzie ok i nie ma co sobie tym zawracać głowy.

image.png

brawos

brawos

Na razie poszedł sam wybielacz. Kąpiel w kwasie przeprowadzę po weekendzie, z czego zdam relację. Pewne jest, że trochę skały się rozpuści, ale w sumie o to chodzi, by zedrzeć tą pierwszą  zewnętrzną warstwę, w której gromadzi się PO4. Głębiej skała nie powinna skruszeć bo kwas tam już nie dotrze. Wg szacunków przy 3% HCl i ok. 10 minutowej kąpieli nie powinno rozpuścić się więcej niż 10-15% skały.

12 minut temu, Sagerrak1 napisał:

Też przeczytam każdy wpis.

Przy panującej u nas manii wzmacniania każdego elementu szafki ciężko nie zauważyć jak mało wystarczy do stabilnego postawienia niemal 300l szkła. Ten lub Peninsula to dla mnie zestawy marzenie. 

Może kiedyś się ziści.

Ja w tym zestawie zakochałem się parę lat temu, gdy pierwszy raz zobaczyłem go na żywo w korale.pl akurat jak montowali. Niestety tamten zestaw był nieco lepszy, bo poprzednia wersja sumpa łatwiej dała się customizować. Teraz ze względu na układ komór i i rur, gdy będę robił hydraulikę to kolektor z bypasami musi być ślepy i kończyć się właśnie po ostatnim bypassie. Nie wiem, czy nie wpłynie to na spadki ciśnienia na samych bypassach. Wcześniej woda przelatywała przez bypassy i dalej wędrowała do głównego zbiornika, ale w sumie nie jest to technologia kosmiczna tylko hobby więc myślę, że będzie ok.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.