Skocz do zawartości

Historia edycji

brawos

brawos

23 godziny temu, berciak napisał:

Napisz coś o tych lampach. Jak twoim zdaniem świecą, sam się do nich przymierzam. Bardziej  w kolor fioletowy czy niebieski?

Światło z tych lamp wg mojego subiektywnego odczucia jest naprawdę świetne. Chęć zobaczenia lampy na własne oczy wynikała głównie z tego, że praktycznie wszystkie filmiki na yt (a jest ich jeszcze bardzo mało) wyglądają jakby lampa nie posiadała żadnej innej barwy prócz mocnego royal blue. Dodatkowo jedynie 10W białego też może budzić obawy. Do tej pory byłem przyzwyczajony do do klasycznej barwy świetlówkowej jaką jest blue plus podrasowane lekko świetlówką purple plus. Obawiałem się więc, że może i będzie ładne fluo, ale nic poza barwą niebieską nie zobaczę. W rzeczywistości okazało się, że lampa w ustawieniach obydwu kanałów (niebieski i biały) na 100% świeci podobnie jasno i "biało" co np. Radion G4. Jeśli ktoś więc lubi biały to w żadnym wypadku go nie brakuje. Filmiki na yt całkowicie przekłamują barwę - a może wszystkie prezentują po prostu tylko kanał niebieski. Dodatkowo przy zmniejszeniu białego do 50% i pozostawieniu niebieskiego na 100% lampa wyjątkowo mocno podkreśla fluo każdego koloru z czerwonym włącznie. Oddzielnego kanału czerwonego więc nie brakuje. Widać również nieco fioletu, ale dominujący jest jednak soczysty i mocno nasycony niebieski (dużo mocniejszy niż z wiszącego obok Kessila oraz trzymanego dodatkowo w ręce Radiona G4; cały czas mam oczywiście na myśli opcję ze skręconym o połowę białym). Faktem jest, że tamte lampy wg właściciela sklepu świecą ok. 4 lata więc mogły być już trochę wypalone. Nie zmienia to jednak faktu, że barwa lampy Red Sea jest mocna i konkretna. W tym kanale niebieskim z tego co wyczytałem jest zaszyte również sporo UV i stąd pewnie lekka poświata fioletowa i mocne fluo (w tym czerwone). Nie jest to jednak nawet w połowie ten drażniący fiolet co np. w Razorze. Wg mnie światło jest naprawdę dopracowane z każdej strony. Jeśli ktoś się zastanawia i waha to uważam, że można brać w ciemno, na pewno będzie zadowolony. Dodatkowo lampa ma rewelacyjny kanał nocny, który nie jest za mocny i można go z powodzeniem używać całe noce. Kanał ten ma bardzo ładne nocne bliki . Porównując kanał ten do kanału nocnego posiadanej kiedyś przeze mnie lampy Zetlight Qmaven 6600 mogę powiedzieć, że tamto to był tylko bezużyteczny bajer i chwyt marketingowy, tutaj jest to naprawdę wyważone i użyteczne oświetlenie nocne. Dla właściciela sklepu był to również pierwszy test lampy na żywo i po obejrzeniu polecił pracownikowi ściągnięcie dodatkowych 10 sztuk na sklep. Musiało się więc również i jemu spodobać. Lampa ma jeszcze jedną zaletę i przewagę w stosunku do podobnych konstrukcji na wysięgnikach mianowicie schowaną głęboko soczewkę przez co zupełnie nie wali po oczach, gdy stoi się lub siedzi przed zbiornikiem. Nie można tego samego powiedzieć ani o Radionach, ani o Kessilu, a ni tym bardziej o Hydrze. Jeśli tylko lampa nie będzie awaryjna to będę super zadowolony. Za kilka dni wrzucę fotki ze świecenia.

21 godzin temu, cherrybloss napisał:

Dlaczego przesiadka na ledy? Przeczytałem wątek i podoba mi się Twoje podejście do prowadzenia zbiornika. Facts & figures. Będę z zaciekawieniem obserwował. 

Trochę wyleczyłem się z acropor i planuję obsadę mieszaną. Nie widzę więc specjalnie powodu by dalej wyrzucać co kilka miesięcy po 400 zł na świetlówki. To jest chyba powód. Ponadto zawsze podobało mi się uwydatnianie kolorów przez ledy. Sunpowerem zawsze świeciłem tylko przez wzgląd na acry.

16 godzin temu, @Beti napisał:

Bardzo lubię oglądać takie nowe zestawy :)

a zatem powodzenia na starcie,doświadczenie masz duże więc będzie Ci łatwiej.

 

Podziękował! :czapkizgłów:)

brawos

brawos

23 godziny temu, berciak napisał:

Napisz coś o tych lampach. Jak twoim zdaniem świecą, sam się do nich przymierzam. Bardziej  w kolor fioletowy czy niebieski?

Światło z tych lamp wg mojego subiektywnego odczucia jest naprawdę świetne. Chęć zobaczenia lampy na własne oczy wynikała głównie z tego, że praktycznie wszystkie filmiki na yt (a jest ich jeszcze bardzo mało) wyglądają jakby lampa nie posiadała żadnej innej barwy prócz mocnego royal blue. Dodatkowo jedynie 10W białego też może budzić obawy. Do tej pory byłem przyzwyczajony do do klasycznej barwy świetlówkowej jaką jest blue plus podrasowane lekko świetlówką purple plus. Obawiałem się więc, że może i będzie ładne fluo, ale nic poza barwą niebieską nie zobaczę. W rzeczywistości okazało się, że lampa w ustawieniach obydwu kanałów (niebieski i biały) na 100% świeci podobnie jasno i "biało" co np. Radion G4. Jeśli ktoś więc lubi biały to w żadnym wypadku go nie brakuje. Filmiki na yt całkowicie przekłamują barwę - a może wszystkie prezentują po prostu tylko kanał niebieski. Dodatkowo przy zmniejszeniu białego do 50% i pozostawieniu niebieskiego na 100% lampa wyjątkowo mocno podkreśla fluo każdego koloru z czerwonym włącznie. Oddzielnego kanału czerwonego więc nie brakuje. Widać również nieco fioletu, ale dominujący jest jednak soczysty i mocno nasycony niebieski (dużo mocniejszy niż z wiszącego obok Kessila oraz trzymanego dodatkowo w ręce Radiona G4; cały czas mam oczywiście na myśli opcję ze skręconym o połowę białym). Faktem jest, że tamte lampy wg właściciela sklepu świecą ok. 4 lata więc mogły być już trochę wypalone. Nie zmienia to jednak faktu, że barwa lampy Red Sea jest mocna i konkretna. W tym kanale niebieskim z tego co wyczytałem jest zaszyte również sporo UV i stąd pewnie lekka poświata fioletowa i mocne fluo (w tym czerwone). Nie jest to jednak nawet w połowie ten drażniący fiolet co np. w Razorze. Wg mnie światło jest naprawdę dopracowane z każdej strony. Jeśli ktoś się zastanawia i waha to uważam, że można brać w ciemno, na pewno będzie zadowolony. Dodatkowo lampa ma rewelacyjny kanał nocny, który nie jest za mocny i ja będę na pewno świecił nim całe noce. Kanał ten ma bardzo ładne nocne bliki . Porównując kanał ten do kanału nocnego posiadanej kiedyś przeze mnie lampy Zetlight Qmaven 6600 mogę powiedzieć, że tamto to był tylko bezużyteczny bajer i chwyt marketingowy, tutaj jest to naprawdę wyważone i użyteczne oświetlenie nocne. Dla właściciela sklepu był to również pierwszy test lampy na żywo i po obejrzeniu polecił pracownikowi ściągnięcie dodatkowych 10 sztuk na sklep. Musiało się więc również i jemu spodobać. Lampa ma jeszcze jedną zaletę i przewagę w stosunku do podobnych konstrukcji na wysięgnikach mianowicie schowaną głęboko soczewkę przez co zupełnie nie wali po oczach, gdy stoi się lub siedzi przed zbiornikiem. Nie można tego samego powiedzieć ani o Radionach, ani o Kessilu, a ni tym bardziej o Hydrze. Jeśli tylko lampa nie będzie awaryjna to będę super zadowolony. Za kilka dni wrzucę fotki ze świecenia.

21 godzin temu, cherrybloss napisał:

Dlaczego przesiadka na ledy? Przeczytałem wątek i podoba mi się Twoje podejście do prowadzenia zbiornika. Facts & figures. Będę z zaciekawieniem obserwował. 

Trochę wyleczyłem się z acropor i planuję obsadę mieszaną. Nie widzę więc specjalnie powodu by dalej wyrzucać co kilka miesięcy po 400 zł na świetlówki. To jest chyba powód. Ponadto zawsze podobało mi się uwydatnianie kolorów przez ledy. Sunpowerem zawsze świeciłem tylko przez wzgląd na acry.

16 godzin temu, @Beti napisał:

Bardzo lubię oglądać takie nowe zestawy :)

a zatem powodzenia na starcie,doświadczenie masz duże więc będzie Ci łatwiej.

 

Podziękował! :czapkizgłów:)

brawos

brawos

9 godzin temu, berciak napisał:

Napisz coś o tych lampach. Jak twoim zdaniem świecą, sam się do nich przymierzam. Bardziej  w kolor fioletowy czy niebieski?

Światło z tych lamp wg mojego subiektywnego odczucia jest naprawdę świetne. Chęć zobaczenia lampy na własne oczy wynikała głównie z tego, że praktycznie wszystkie filmiki na yt (a jest ich jeszcze bardzo mało) wyglądają jakby lampa nie posiadała żadnej innej barwy prócz mocnego royal blue. Dodatkowo jedynie 10W białego też może budzić obawy. Do tej pory byłem przyzwyczajony do do klasycznej barwy świetlówkowej jaką jest blue plus podrasowane lekko świetlówką purple plus. Obawiałem się więc, że może i będzie ładne fluo, ale nic poza barwą niebieską nie zobaczę. W rzeczywistości okazało się, że lampa w ustawieniach obydwu kanałów (niebieski i biały) na 100% świeci podobnie jasno i "biało" co np. Radion G4. Jeśli ktoś więc lubi biały to w żadnym wypadku go nie brakuje. Filmiki na yt całkowicie przekłamują barwę - a może wszystkie prezentują po prostu tylko kanał niebieski. Dodatkowo przy zmniejszeniu białego do 50% i pozostawieniu niebieskiego na 100% lampa wyjątkowo mocno podkreśla fluo każdego koloru z czerwonym włącznie. Oddzielny kanał czerwony jest więc całkowicie zbędny. Widać również nieco fioletu, ale dominujący jest jednak soczysty i mocno nasycony niebieski (dużo mocniejszy niż z wiszącego obok Kessila oraz trzymanego dodatkowo w ręce Radiona G4; cały czas mam oczywiście na myśli opcję ze skręconym o połowę białym). Faktem jest, że tamte lampy wg właściciela sklepu świecą ok. 4 lata więc mogły być już trochę wypalone. Nie zmienia to jednak faktu, że barwa lampy Red Sea jest mocna i konkretna. W tym kanale niebieskim z tego co wyczytałem jest zaszyte również sporo UV i stąd pewnie lekka poświata fioletowa i mocne fluo (w tym czerwone). Nie jest to jednak nawet w połowie ten drażniący fiolet co np. w Razorze. Wg mnie światło jest naprawdę dopracowane z każdej strony. Jeśli ktoś się zastanawia i waha to uważam, że można brać w ciemno, na pewno będzie zadowolony. Dodatkowo lampa ma rewelacyjny kanał nocny, który nie jest za mocny i ja będę na pewno świecił nim całe noce. Kanał ten ma bardzo ładne nocne bliki . Porównując kanał ten do kanału nocnego posiadanej kiedyś przeze mnie lampy Zetlight Qmaven 6600 mogę powiedzieć, że tamto to był tylko bezużyteczny bajer i chwyt marketingowy, tutaj jest to naprawdę wyważone i użyteczne oświetlenie nocne. Dla właściciela sklepu był to również pierwszy test lampy na żywo i po obejrzeniu polecił pracownikowi ściągnięcie dodatkowych 10 sztuk na sklep. Musiało się więc również i jemu spodobać. Lampa ma jeszcze jedną zaletę i przewagę w stosunku do podobnych konstrukcji na wysięgnikach mianowicie schowaną głęboko soczewkę przez co zupełnie nie wali po oczach, gdy stoi się lub siedzi przed zbiornikiem. Nie można tego samego powiedzieć ani o Radionach, ani o Kessilu, a ni tym bardziej o Hydrze. Jeśli tylko lampa nie będzie awaryjna to będę super zadowolony. Za kilka dni wrzucę fotki ze świecenia.

6 godzin temu, cherrybloss napisał:

Dlaczego przesiadka na ledy? Przeczytałem wątek i podoba mi się Twoje podejście do prowadzenia zbiornika. Facts & figures. Będę z zaciekawieniem obserwował. 

Trochę wyleczyłem się z acropor i planuję obsadę mieszaną. Nie widzę więc specjalnie powodu by dalej wyrzucać co kilka miesięcy po 400 zł na świetlówki. To jest chyba powód. Ponadto zawsze podobało mi się uwydatnianie kolorów przez ledy. Sunpowerem zawsze świeciłem tylko przez wzgląd na acry.

1 godzinę temu, @Beti napisał:

Bardzo lubię oglądać takie nowe zestawy :)

a zatem powodzenia na starcie,doświadczenie masz duże więc będzie Ci łatwiej.

 

Podziękował! :czapkizgłów:)

brawos

brawos

9 godzin temu, berciak napisał:

Napisz coś o tych lampach. Jak twoim zdaniem świecą, sam się do nich przymierzam. Bardziej  w kolor fioletowy czy niebieski?

Światło z tych lamp wg mojego subiektywnego odczucia jest naprawdę świetne. Chęć zobaczenia lampy na własne oczy wynikała głównie z tego, że praktycznie wszystkie filmiki na yt (a jest ich jeszcze bardzo mało) wyglądają jakby lampa nie posiadała żadnej innej barwy prócz mocnego royal blue. Dodatkowo jedynie 10W białego też może budzić obawy. Do tej pory byłem przyzwyczajony do do klasycznej barwy świetlówkowej jaką jest blue plus podrasowane lekko świetlówką purple plus. Obawiałem się więc, że może i będzie ładne fluo, ale nic poza barwą niebieską nie zobaczę. W rzeczywistości okazało się, że lampa w ustawieniach obydwu kanałów (niebieski i biały) na 100% świeci podobnie jasno i "biało" co np. Radion G4. Jeśli ktoś więc lubi biały to w żadnym wypadku go nie brakuje. Filmiki na yt całkowicie przekłamują barwę - a może wszystkie prezentują po prostu tylko kanał niebieski. Dodatkowo przy zmniejszeniu białego do 50% i pozostawieniu niebieskiego na 100% lampa wyjątkowo mocno podkreśla fluo włącznie z czerwonym. Oddzielny kanał czerwony jest więc całkowicie zbędny. Widać również nieco fioletu, ale dominujący jest jednak soczysty i mocno nasycony niebieski (dużo mocniejszy niż z wiszącego obok Kessila oraz trzymanego dodatkowo w ręce Radiona G4; cały czas mam oczywiście na myśli opcję ze skręconym o połowę białym). Faktem jest, że tamte lampy wg właściciela sklepu świecą ok. 4 lata więc mogły być już trochę wypalone. Nie zmienia to jednak faktu, że barwa lampy Red Sea jest mocna i konkretna. W tym kanale niebieskim z tego co wyczytałem jest zaszyte również sporo UV i stąd pewnie lekka poświata fioletowa i mocne fluo. Nie jest to jednak nawet w połowie ten drażniący fiolet co np. w Razorze. Wg mnie światło jest naprawdę dopracowane z każdej strony. Jeśli ktoś się zastanawia i waha to uważam, że można brać w ciemno, na pewno będzie zadowolony. Dodatkowo lampa ma rewelacyjny kanał nocny, który nie jest za mocny i ja będę na pewno świecił nim całe noce. Kanał ten ma bardzo ładne nocne bliki . Porównując kanał ten do kanału nocnego posiadanej kiedyś przeze mnie lampy Zetlight Qmaven 6600 mogę powiedzieć, że tamto to był tylko bezużyteczny bajer i chwyt marketingowy, tutaj jest to naprawdę wyważone i użyteczne oświetlenie nocne. Dla właściciela sklepu był to również pierwszy test lampy na żywo i po obejrzeniu polecił pracownikowi ściągnięcie dodatkowych 10 sztuk na sklep. Musiało się więc również i jemu spodobać. Lampa ma jeszcze jedną zaletę i przewagę w stosunku do podobnych konstrukcji na wysięgnikach mianowicie schowaną głęboko soczewkę przez co zupełnie nie wali po oczach, gdy stoi się lub siedzi przed zbiornikiem. Nie można tego samego powiedzieć ani o Radionach, ani o Kessilu, a ni tym bardziej o Hydrze. Jeśli tylko lampa nie będzie awaryjna to będę super zadowolony. Za kilka dni wrzucę fotki ze świecenia.

6 godzin temu, cherrybloss napisał:

Dlaczego przesiadka na ledy? Przeczytałem wątek i podoba mi się Twoje podejście do prowadzenia zbiornika. Facts & figures. Będę z zaciekawieniem obserwował. 

Trochę wyleczyłem się z acropor i planuję obsadę mieszaną. Nie widzę więc specjalnie powodu by dalej wyrzucać co kilka miesięcy po 400 zł na świetlówki. To jest chyba powód. Ponadto zawsze podobało mi się uwydatnianie kolorów przez ledy. Sunpowerem zawsze świeciłem tylko przez wzgląd na acry.

1 godzinę temu, @Beti napisał:

Bardzo lubię oglądać takie nowe zestawy :)

a zatem powodzenia na starcie,doświadczenie masz duże więc będzie Ci łatwiej.

 

Podziękował! :czapkizgłów:)

brawos

brawos

8 godzin temu, berciak napisał:

Napisz coś o tych lampach. Jak twoim zdaniem świecą, sam się do nich przymierzam. Bardziej  w kolor fioletowy czy niebieski?

Światło z tych lamp wg mojego subiektywnego odczucia jest naprawdę świetne. Chęć zobaczenia lampy na własne oczy wynikała głównie z tego, że praktycznie wszystkie filmiki na yt (a jest ich jeszcze bardzo mało) wyglądają jakby lampa nie posiadała żadnej innej barwy prócz mocnego royal blue. Dodatkowo jedynie 10W białego też może budzić obawy. Do tej pory byłem przyzwyczajony do do klasycznej barwy świetlówkowej jaką jest blue plus podrasowane lekko świetlówką purple plus. Obawiałem się więc, że może i będzie ładne fluo, ale nic poza barwą niebieską nie zobaczę. W rzeczywistości okazało się, że lampa w ustawieniach obydwu kanałów (niebieski i biały) na 100% świeci podobnie jasno i "biało" co np. Radion G4. Jeśli ktoś więc lubi biały to w żadnym wypadku go nie brakuje. Filmiki na yt całkowicie przekłamują barwę - a może wszystkie prezentują po prostu tylko kanał niebieski. Dodatkowo przy zmniejszeniu białego do 50% i pozostawieniu niebieskiego na 100% lampa wyjątkowo mocno podkreśla fluo włącznie z czerwonym. Oddzielny kanał czerwony jest więc całkowicie zbędny. Widać również nieco fioletu, ale dominujący jest jednak soczysty i mocno nasycony niebieski (dużo mocniejszy niż z wiszącego obok Kessila oraz trzymanego dodatkowo Radiona G4). Faktem jest, że tamte lampy wg właściciela sklepu świecą ok. 4 lata i mogą być już trochę wypalone. Nie zmienia to jednak faktu, że barwa lampy Red Sea jest mocna i konkretna. W tym kanale niebieskim z tego co wyczytałem jest zaszyte również sporo UV i stąd pewnie lekka poświata fioletowa i mocne fluo. Nie jest to jednak nawet w połowie ten drażniący fiolet np. z Razora. Wg mnie światło jest naprawdę dopracowane z każdej strony. Jeśli ktoś się zastanawia i waha to uważam, że można brać w ciemno, na pewno będzie zadowolony. Dodatkowo lampa ma rewelacyjny kanał nocny, który nie jest za mocny i ja będę na pewno świecił nim całe noce. Kanał ten ma bardzo ładne nocne bliki . Porównując kanał ten do kanału nocnego posiadanej kiedyś przeze mnie lampy Zetlight Qmaven 6600 mogę powiedzieć, że tamto to był tylko bezużyteczny bajer i chwyt marketingowy, tutaj jest to naprawdę wyważone i użyteczne oświetlenie nocne. Dla właściciela sklepu był to również pierwszy test lampy na żywo i po obejrzeniu polecił pracownikowi ściągnięcie dodatkowych 10 sztuk na sklep. Lampa ma jeszcze jedną zaletę i przewagę w stosunku do podobnych konstrukcji na wysięgnikach mianowicie schowaną głęboko soczewkę przez co zupełnie nie wali po oczach, gdy stoi się lub siedzi przed zbiornikiem. Nie można tego samego powiedzieć ani o Radionach, ani o Kessilu, a ni tym bardziej o Hydrze. Jeśli tylko lampa nie będzie awaryjna to będę super zadowolony. Za kilka dni wrzucę fotki ze świecenia.

6 godzin temu, cherrybloss napisał:

Dlaczego przesiadka na ledy? Przeczytałem wątek i podoba mi się Twoje podejście do prowadzenia zbiornika. Facts & figures. Będę z zaciekawieniem obserwował. 

Trochę wyleczyłem się z acropor i planuję obsadę mieszaną. Nie widzę więc specjalnie powodu by dalej wyrzucać co kilka miesięcy po 400 zł na świetlówki. To jest chyba powód. Ponadto zawsze podobało mi się uwydatnianie kolorów przez ledy. Sunpowerem zawsze świeciłem tylko przez wzgląd na acry.

Godzinę temu, @Beti napisał:

Bardzo lubię oglądać takie nowe zestawy :)

a zatem powodzenia na starcie,doświadczenie masz duże więc będzie Ci łatwiej.

 

Podziękował! :czapkizgłów:)

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.