Skocz do zawartości

Historia edycji

brawos

brawos

7 godzin temu, JerzyB napisał:

Witam

Nie martwi Cię tak szczelna szafka, a może sump  będziesz miał przykryty?

Pozdrawiam

Szafka nie jest szczelna. Poprzednią szafkę miałem całkowicie szczelną i było w porządku. Szafka jest tak skonstruowana, że od spodu pomiędzy wewnętrzną częścią drzwiczek, a podłogą szafki jest kilkucentymetrowa szczelina przez którą powietrze ma swobodny dostęp, ponadto pod kominem jest wielki otwór na wszystkie przewody. Dodatkowo dziura również na przewody pomiędzy sumpownią, a przedziałem pomocniczym oraz w samym przedziale pomocniczym zrobiony przeze mnie otwór na kable. Tak więc pełny przewiew. Sprawdzone w boju.

ooxh6aymrycl.jpg

wgkrs2dn31z6.jpg

z79tw8qj1kpv.jpg

pkzqs55k6534.jpg

 

6 godzin temu, Sebastiano napisał:

A ja z trochę innej beczki...

Co na dzień dzisiejszy możesz powiedzieć na temat zestawu Z Red Sea który posiadasz.Jakie wykonanie?Jak od strony praktycznej/technicznej?Pieniądze warte wydania?Zastanawiam się nad zmianą zbiornika na troszkę większy,biorę pod uwagę również taki zestaw.

O wykonaniu nie ma co wspominać. Jakość reeferów jest powszechnie znana. Wszystko spasowane co do milimetra, piękne grube szkło, piękne szkło barwione w masie na tylnej ścianie i kominie, fajne czarne klejenie. W końcu to żydowska robota :) Sama szafka waży chyba ze 100 kg. Wszystko bardzo fajnie przemyślane włącznie z sumpem. Takie plug&play, no chyba, że ktoś lubi tak jak ja jakieś tam małe modyfikacje to trzeba coś tam dołożyć. Oryginalna dolewka w mojej ocenie niefunkcjonalna z uwagi na niezbyt duży zbiornik zajmujący cenne miejsce nad sumpem no i sam jej typ czyli najprostsza grawitacyjna. Ja wymieniłem na zestawik Blaua z dwoma pływakami, który miałem już we wcześniejszym zbiorniku i nigdy mnie nie zawiódł. Szafka jest z bardzo twardej płyty - miałem problem z wkręceniem drewnowkrętów bez wcześniejszego nawiercenia małym wiertełkiem. Sam sump również ciekawie zaprojektowany - jest i refugium, które można zdemontować powiększając w ten sposób komorę odpieniacza, jest regulowana przegroda, ciekawy przedział z filtracją mechaniczną, no i to co mi się najbardziej podoba czyli bardzo duża komora pompy obiegowej (zmieści się tam obok pompy nawet odpieniacz). Zestaw sprawdzony przez masę osób dzięki czemu bardzo dużo ciekawych customizacji dostępnych w sieci. Samo RedSea ma też sporo ciekawych dodatków typu pomysłowo zaprojektowana siatka chroniąca ryby przed wyskoczeniem. Gadżety typu loc line etc. też łatwo się dostosowuje (właśnie zamówiłem i jutro założę). Warto wspomnieć o oryginalnych lampach reefled 90, które w mojej ocenie świecą naprawdę pięknie (jutro montuje). Jeżeli zależ ci na cieszeniu oka, estetyce, ale i przemyślanym projekcie to jest to chyba najfajniejsza opcja. Ja osobiście jestem mega zadowolony.

k3tgsgu1vtkv.jpg

lrhgdouwu42j.jpg

m2u64t4nvcu0.jpg

brawos

brawos

7 godzin temu, JerzyB napisał:

Witam

Nie martwi Cię tak szczelna szafka, a może sump  będziesz miał przykryty?

Pozdrawiam

Szafka nie jest szczelna. Poprzednią szafkę miałem całkowicie szczelną i było w porządku. Szafka jest tak pomysłowo skonstruowana przez RedSea, że od spodu pomiędzy wewnętrzną częścią drzwiczek, a podłogą szafki jest kilkucentymetrowa szczelina przez którą powietrze ma swobodny dostęp, ponadto pod kominem jest wielki otwór na wszystkie przewody. Dodatkowo dziura również na przewody pomiędzy sumpownią, a przedziałem pomocniczym oraz w samym przedziale pomocniczym zrobiony przeze mnie otwór na kable. Tak więc pełny przewiew. Sprawdzone w boju.

ooxh6aymrycl.jpg

wgkrs2dn31z6.jpg

z79tw8qj1kpv.jpg

pkzqs55k6534.jpg

 

5 godzin temu, Sebastiano napisał:

A ja z trochę innej beczki...

Co na dzień dzisiejszy możesz powiedzieć na temat zestawu Z Red Sea który posiadasz.Jakie wykonanie?Jak od strony praktycznej/technicznej?Pieniądze warte wydania?Zastanawiam się nad zmianą zbiornika na troszkę większy,biorę pod uwagę również taki zestaw.

O wykonaniu nie ma co wspominać. Jakość reeferów jest powszechnie znana. Wszystko spasowane co do milimetra, piękne grube szkło, piękne szkło barwione w masie na tylnej ścianie i kominie, fajne czarne klejenie. W końcu to żydowska robota :) Sama szafka waży chyba ze 100 kg. Wszystko bardzo fajnie przemyślane włącznie z sumpem. Takie plug&play, no chyba, że ktoś lubi tak jak ja jakieś tam małe modyfikacje to trzeba coś tam dołożyć. Oryginalna dolewka w mojej ocenie niefunkcjonalna z uwagi na niezbyt duży zbiornik zajmujący cenne miejsce nad sumpem no i sam jej typ czyli najprostsza grawitacyjna. Ja wymieniłem na zestawik Blaua z dwoma pływakami, który miałem już we wcześniejszym zbiorniku i nigdy mnie nie zawiódł. Szafka jest z bardzo twardej płyty - miałem problem z wkręceniem drewnowkrętów bez wcześniejszego nawiercenia małym wiertełkiem. Sam sump również ciekawie zaprojektowany - jest i refugium, które można zdemontować powiększając w ten sposób komorę odpieniacza, jest regulowana przegroda, ciekawy przedział z filtracją mechaniczną, no i to co mi się najbardziej podoba czyli bardzo duża komora pompy obiegowej (zmieści się tam obok pompy nawet odpieniacz). Zestaw sprawdzony przez masę osób dzięki czemu bardzo dużo ciekawych customizacji dostępnych w sieci. Samo RedSea ma też sporo ciekawych dodatków typu pomysłowo zaprojektowana siatka chroniąca ryby przed wyskoczeniem. Gadżety typu loc line etc. też łatwo się dostosowuje (właśnie zamówiłem i jutro założę). Warto wspomnieć o oryginalnych lampach reefled 90, które w mojej ocenie świecą naprawdę pięknie (jutro montuje). Jeżeli zależ ci na cieszeniu oka, estetyce, ale i przemyślanym projekcie to jest to chyba najfajniejsza opcja. Ja osobiście jestem mega zadowolony.

k3tgsgu1vtkv.jpg

lrhgdouwu42j.jpg

m2u64t4nvcu0.jpg

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.