Skocz do zawartości

Historia edycji

brawos

brawos

No właśnie nie specjalnie daje obok -  miałem to na uwadze i dlatego kupiłem lampkę, która jest 1cm nad powierzchnią, a jak ktoś chce to można i zanurzyć i świecić od dołu w górę. Bałem się właśnie tego świecenia naokoło tak jak to jest np. przy żarówce led grow albo naświetlaczu. Wiadomo, że całkiem ciemno nigdy nie będzie, bo światło odbija się od lustra wody, ale jest lepiej niż przy wspomnianych rozwiązaniach i nie ma śladu glonów poza komorą. Przy okazji nowy filmik - doszło kilka korali, znika też lekkie cyjano związane z dojrzewaniem, uruchomiłem również ballinga bo kH zaczęło spadać dobowo o pół stopnia. Mam mały problem z ustawieniem cyrkulacji, nigdy aż tyle się z tym nie bawiłem, w tym zbiorniku wyjątkowo nie mogę znaleźć dobrej konfiguracji - ze względu na ułożenie skały najbardziej pasuje by pompy były dosyć blisko przedniej szyby bo obu stronach zbiornika. Jakbym ich nie ustawiał nie udaje mi się minąć strumieni i zawsze spotykają się w złym miejscu i walą bezpośrednim mocnym uderzeniem na korale na skałach po środku akwa. Jak się jakoś uda minąć strumienie to znowu pralka na dnie. Dziwne bo te same pompki (Tunze 6095) super sprawdzały się poprzednio w o połowę mniejszym zbiorniku i to rozkręcone do połowy. Teraz póki nie skręcę pomp na minimum to i monti i pocillopory i jedyna jak dotąd acra oraz wszystko na dnie pokurczone. Teraz po skręceniu z kolei jest zbyt słabo. Zamówiłem więc wiekowy multikontroler 7096 - czy ktoś go posiada, ogarnia i podpowie jak najlepiej to pudełko ustawić, by dało to jakiś zadowalający efekt? Dmuchać naprzemiennie, pulsacyjnie, czy jeszcze inaczej?

 

brawos

brawos

No właśnie nie specjalnie daje obok -  miałem to na uwadze i dlatego kupiłem lampkę, która jest 1cm nad powierzchnią, a jak ktoś chce to można i zanurzyć i świecić od dołu w górę. Bałem się właśnie tego świecenia naokoło tak jak to jest np. przy żarówce led grow albo naświetlaczu. Wiadomo, że całkiem ciemno nigdy nie będzie, bo światło odbija się od lustra wody, ale jest lepiej niż przy wspomnianych rozwiązaniach i nie ma śladu glonów poza komorą. Przy okazji nowy filmik - doszło kilka korali, znika też lekkie cyjano związane z dojrzewaniem, uruchomiłem również ballinga bo kH zaczęło spadać dobowo o pół stopnia. Mam mały problem z ustawieniem cyrkulacji, nigdy aż tyle się z tym nie bawiłem, w tym zbiorniku wyjątkowo nie mogę znaleźć dobrej konfiguracji - ze względu na ułożenie skały najbardziej pasuje by pompy były dosyć blisko przedniej szyby bo obu stronach zbiornika. Jakbym ich nie ustawiał nie udaje mi się minąć strumieni i zawsze spotykają się w złym miejscu i walą bezpośrednim mocnym uderzeniem na korale na skałach po środku akwa. Jak się jakoś uda minąć strumienie to znowu pralka na dnie. Dziwne bo te same pompki (Tunze 6095) super sprawdzały się poprzednio w o połowę mniejszym zbiorniku i to rozkręcone do połowy. Teraz póki nie skręcę pomp na minimum to i monti i pocillopory i jedyna jak dotąd acra oraz wszystko na dnie pokurczone. Teraz po skręceniu z kolei jest zbyt słabo. Zamówiłem więc wiekowy multikontroler 7096 - czy ktoś go posiada, ogarnia i podpowie jak najlepiej to pudełko ustawić?

 

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.