Skocz do zawartości
FajnyRadziu

Marynarska mini rafa ~49L :)

Rekomendowane odpowiedzi

Ślimaki, wieloszczety czy inne mają gody. Czasami tak jest :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :D

Chociaż może to martwa materia jakaś? Kiedyś jak czyściłem dno i dotknąłem coś na dnie to właśnie poleciały takie białe wstęgi :huh:

Edit: już wiem co mi wytrysnelo hehe, robaczki cienkie które 99% życia spędzają w skale i 2 do roku się reprodukują :) dzisiaj zauważyłem jak mi kilka jak popieprzone lata po całym akwa z prędkością światła i całe się trzęsą, śmieszny widok i tylko pod latarką. Tu info znalazłem :

Yup, those are epitokes of eunicids. That looping jerky movement is very characteristic. Probably all of you with live rock have eunicids. There are many species that range from tiny up to about a foot long that live their entire lives in burrows in the rock. Once a twice a year the rear end fills with eggs & sperm, then it breaks off from the parent & swims up to the surface to spawn. They orient themselves to the full moon so those poor worms in Twallace's tank were really confused by his video light! 

Edytowane przez FajnyRadziu (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehh kurde mam zagwozdkę ze skałą przed to ile jej jest i w jakim jest kształcie. 

Wagowo nie jest tego super dużo (łącznie coś około 7kg) ale objętościowo wydaje się zajmować ponad połowę zbiornika :blink:

Tzn nawet się cieszę bo to powinno oznaczać bardzo dużą porowatość skały a to raczej rzecz pożądana. 

Zapewne pozbędę się luźnego kawałka z kolonią dużych aiptasi hehe ale nadal pozostaje kwestia ciąć czy nie ciąć... 

Żona mówi, że wygląda tragicznie i trzeba to pociąć i poustawiać. 

uJ9koU2.jpg

gNgJZZC.jpg6ZAtdGJ.jpg

Może ktoś ma jakiś pomysł? 

Proszę zignorować akwarium w kwestiach estetycznych bo w przyszłym tygodniu zostanie przeniesione dopiero na swoje miejsce i wszystko ułożone HEHE. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W końcu B)

Niestety jak tylko skończył mi się urlop zdrowotny na drugi dzień już byłem na statku :wacko:

Także w dniu wczorajszym po powrocie i kilku godzinach akwarium z barku w jadalni trafiło do salonu. 

Piasek poszedł, trochę nierówno i w kilku miejscach za dużo ale się ułoży i ew odessie. 

Na tył czarne tło. 

Skała została pocięta, rozłupana i skonfigurowana jak poniżej. Z 20% poszło out. 

XyLN8ks.jpg

ogyEm9er.jpg

Lenistwo wygrało i zakupiłem zetlight za1201 WiFi. 

Przed akcją zrobiłem testy hehe i wszystko było wzorcowo (po miesiącu od rozpoczęcia). 

Zobaczymy jak teraz eksploduje, na razie trochę poczekam i poobserwuję. Życia poza tym co było czyli wieloszczetami, rurówkami, gąbkami, grzybieńcami, ślimakami i cudownymi aiptasia na razie nie będzie póki się nie upewnię, że jest w miarę :D

W sumie fajnie, że tak miesiąc stało. Skała się nieźle wypłukała, sporo syfu z dna sciągnięte. Jakieś okrzemki przyszły i poszły, glony też. Pewnie jeszcze nie raz tak będzie ale uważam, że jest całkiem spoko. 

Wielkie dzięki szczególnie dla @klossowski i kilku innych osób którym marudziłem :)

Edytowane przez FajnyRadziu (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

To jest pełna moc tej lampeczki?

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, =Fresz= napisał:

To jest pełna moc tej lampeczki?

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
 

Nie. Po prostu nie widzę potrzeby świecić mocniej jak pewnie przez przesiadkę I dosypanie piasku coś się znowu obudzi. 

Ustawienia dostałem od @klossowski ale to jak będę miał życie się pobawię.

Na 100% blue i 45-55 white świeci wg mnie bardzo mocno. Potem wrzucę fotkę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie wpadła parka mikro błazenków i babylonia spp :)

Parametry są książkowe aczkolwiek mi się nigdy nie spieszy chociaż w przyszłym tygodniu mam plan zakupowy he he. 

 

 

Edytowane przez FajnyRadziu (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, FajnyRadziu napisał:

Na razie wpadła parka mikro błazenków i nassarius :)

Parametry są książkowe aczkolwiek mi się nigdy nie spieszy chociaż w przyszłym tygodniu mam plan zakupowy he he. 

 

 

Czekam na foty :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę dodatków :)

zTkUw5h.jpgsM1pvJj.jpguoCZxMM.jpg

Zdjęcia kiczowate telefonem, jak usunę aiptasia to rozstawię statyw i lustrzankę na macro ustawie hehe.

Poza tym niebieskie 5:1 jest teraz. One to lubią hehe. Po przyniesieniu do domu od razu wstały :)

Naturalnie nie może brakować klasyki gatunku 

aXJqDtP.jpg

Zasuwają, wpierniczają żarełko I pływają razem :)

Ślimak babylonia pod piachem wystawia tylko siusiaczka na żarcie. 

Ciężko jest takie maleństwa karmić mrożonką... Rozpuszczam 1/4 kostki a i tak z tego daje max połowę. Poza tym za duże kawałki latają w wodzie dla nich :/

Oprócz mrożonki mam jeszcze Marine S i bardzo to lubię ale nie wiem czy ja lubię to dodawać do zbiornika. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, FajnyRadziu napisał:

rozstawię statyw i lustrzankę na macro ustawie hehe

przy tak mocnym oświetleniu statyw będzie raczej zbędny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oświetlenie do samego zdjecia to już zmienię. Po prostu daje im to co lubią niż to co ja wizualnie lubię ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten blazenek ma taki dziwny ryjek czy tak wyszedł na foto=-O

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko, chodzi mi o tych chłopaków poniżej. 

QeiCzbC.jpg

Czy mogę ich jakoś bez większego problemu dla nich oderwać od tego "patyka skały"? Nie podoba mi się a na tej skale je dostałem... Chciałbym je przenieść gdzieś indziej na skalę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinny się trzymać  tylko na środku. Więc spróbuj odłupać większość skały żeby zostały tylko na kawałeczki malutkim. Będzie Ci też wtedy łatwiej przykleić gdzie indziej. Pewnie pomarudza ale powinny dojść do siebie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, LordMatthew napisał:

Powinny się trzymać  tylko na środku. Więc spróbuj odłupać większość skały żeby zostały tylko na kawałeczki malutkim. Będzie Ci też wtedy łatwiej przykleić gdzie indziej. Pewnie pomarudza ale powinny dojść do siebie 

Dzięki. 

Mogę je wyjąć na zewnątrz czy lepiej to robić pod wodą w innym zbiorniku obok? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Dzięki. 
Mogę je wyjąć na zewnątrz czy lepiej to robić pod wodą w innym zbiorniku obok? 
Rhodactisy to te z tych szybko plennych i zarastających inne koralowce więc żebyś później nie żałował przenosin na główną skałę...

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, =Fresz= napisał:

Rhodactisy to te z tych szybko plennych i zarastających inne koralowce więc żebyś później nie żałował przenosin na główną skałę...

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
 

Właśnie poczytałem, że są ekspansywne.

Wiem, opitolę trochę tą skałę :)

Zaszkodzę im mocno jak na chwilę poza wodę wyjadą? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, akarka napisał:

Tak, to jest sarcophyton

Dzięki, nie byłem na 100% przekonany a im więcej tego w necie oglądałem tym mniej wiedziałem. :/

Dziwnie się zachowuje przy samym niebieskim od razu się chowa. Musi mieć sporo białego :O

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.