Skocz do zawartości
new-age

Korale do 20-22 °C

Rekomendowane odpowiedzi

 Cześć

Jakie polecacie korale do temperatury 20-22 stopni?  Dość łatwe w utrzymaniu, bo światło jakie będzie świecić to kilka power led  1W razem 14W. 

Dzięki 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam ci gupiki   albo neonki. W morskim akwa nie da sie oszczedzac na swietle i ogrzewaniu .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, tedeus63 napisał:

Ja polecam ci gupiki   albo neonki. W morskim akwa nie da sie oszczedzac na swietle i ogrzewaniu .

Jeżeli nie wiesz po co taka temperatura i nawet się nie zapytasz dlaczego, to nie docinaj. Temperatura jest pod Blue Spotted Jaw Fish, poczytaj gdzie żyją, to więcej nie będziesz się udzielał jak nie wiesz jak odpowiedzieć na pytanie. Wiem, ze kosztuje i dlatego, żeby mieć te 20- 22 stopnie, muszę prawie cały rok schładzać wodę, bo tu gdzie mieszkam mam cały rok lato. Z drugiej strony, gdyby taki post napisał ktoś od dawna na forum, to byś nawet nie śmiał coś takiego napisać, a ze ja nowy na forum to można mnie spławić na drzewo, śmieszą mnie tacy ludzie jak Ty. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, new-age napisał:

 Cześć

Jakie polecacie korale do temperatury 20-22 stopni?  Dość łatwe w utrzymaniu, bo światło jakie będzie świecić to kilka power led  1W razem 14W. 

Dzięki 

Napisz coś więcej na temat zbiornika, wymiary, cyrkulacja, obieg itp. Ma to dosyć duże znaczenie. Już całkiem wpadając w margines rekin da radę (mówiąc o rybach) ;), ale wiesz o co chodzi. Zawęży to znacznie listę zwierzaków. Napewno wszystkie korale typu deep. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium 70x45x38cm 120L w tym okolo 13cm piachu (gravel)

Filtracja kubel SunSun HW-303B z prefiltrem SunSun 603B.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego kubełek? Według internetu ta rybka może być trzymana do 25 stopni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widać po zdjęciach to Discosomy i Zoanthusy mają się dobrze przy tej rybce a i temperatury wg opisów zaczynają się własnie od 22 stopni. Poza tym są to koralowce łatwe w utrzymaniu (dla początkujących). 

Entacmaea Quadricolor też od 22 oC + Błazenek i będzie git

Edytowane przez jogofrugo (wyświetl historię edycji)

98d537abf002fd3a1d80fb8ef41d7703u1677a15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te ryby żyją w morzu Cortez ( zatoka kalifornijska) i temperatury w jakich żyją, zaczynaja się od 10 stopni, a maksymalna to około 21 stopni w okresie letnim i to wtedy się rozmnażają. Tak, ludzie je trzymają w temperaturach od 22 do nawet 27, a potem płaczą, dlaczego po kilku miesiącach ryba im zdechła, często tez dostają infekcje bakteryjne, właśnie poprzez za wysoka temp. Obecnie staram się utrzymywać około 23 stopni, niżej nie mogę zejść, wiatraki nie dają rady, dlatego w planach zakup dla nich chłodziarki akwarystycznej do wody. Jakis miesiąc temu, moje dostały infekcji bakteryjnej i prawie odeszły na wieczna rafę i to w 23 stopniach, po kuracji kanaplexem od Seachem-a po tygodniu wróciły do żywych, także temp jest ważna. 

Są to ciężkie ryby do utrzymania, trzy razy dziennie karmienie, niska temperatura, ciagle przekopywanie podłoża (codziennie inna aranżacja w akwariu) ale wynagradzają to swoim zachowaniem, po prostu urocze ryby, warte całego zachodu. 

Dlaczego kubeł? Akwarium bez panela, Kaskada nie moze być, bo akwa musi być szczelnie przykryte, najlepiej pasuje kubeł.

Edytowane przez new-age (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 22.08.2019 o 17:25, new-age napisał:

Te ryby żyją w morzu Cortez ( zatoka kalifornijska) i temperatury w jakich żyją, zaczynaja się od 10 stopni, a maksymalna to około 21 stopni w okresie letnim i to wtedy się rozmnażają. Tak, ludzie je trzymają w temperaturach od 22 do nawet 27, a potem płaczą, dlaczego po kilku miesiącach ryba im zdechła, często tez dostają infekcje bakteryjne, właśnie poprzez za wysoka temp. Obecnie staram się utrzymywać około 23 stopni, niżej nie mogę zejść, wiatraki nie dają rady, dlatego w planach zakup dla nich chłodziarki akwarystycznej do wody. Jakis miesiąc temu, moje dostały infekcji bakteryjnej i prawie odeszły na wieczna rafę i to w 23 stopniach, po kuracji kanaplexem od Seachem-a po tygodniu wróciły do żywych, także temp jest ważna. 

Są to ciężkie ryby do utrzymania, trzy razy dziennie karmienie, niska temperatura, ciagle przekopywanie podłoża (codziennie inna aranżacja w akwariu) ale wynagradzają to swoim zachowaniem, po prostu urocze ryby, warte całego zachodu. 

Dlaczego kubeł? Akwarium bez panela, Kaskada nie moze być, bo akwa musi być szczelnie przykryte, najlepiej pasuje kubeł.

Udało Ci się nabyć jakieś korale pod to akwa? Masz jakieś zdjęcia? Dla niedowiarków potwierdzam, że ryba powyżej 22st i o dość intensywnym świetle nie przeżyje na dłuższą metę. Akwarium musi być stawiane pod nią jeżeli chcemy ją koniecznie mieć. To co piszą o niej sklepy ( może żyć w wodzie nawet do 26 st ) to bajki wyssane z palca :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://reefbuilders.com/2019/10/02/australophyllia-wilsoni/

Bardzo piękne i ciekawe korale. W Stanach pewnie będą już dostępne, a zakres temperatur jaki Cię interesuje jest idealny.

 


90x55x50+ sump. ATI 8x39W,Deltec A{F600. LPS-owo

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są dostępne, ale cena trochę wysoka $500 -$1000 za kolonie. 
Na razie akwarium dojrzewa, dopiero trzeci tydzień. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem, że cena lekko zaporowa, ale może niedługo fragi się pojawią. Powodzenia :)


90x55x50+ sump. ATI 8x39W,Deltec A{F600. LPS-owo

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.