Skocz do zawartości
jar2789

Do tych od ATI essential...

Rekomendowane odpowiedzi

Na jakich solach działacie podczas rzadkich pewnie podmian?..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki chłopaki. Spróbuję tę TM pro też

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Producent tego produktu podaje, żeby nie robić podmian...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz może jakieś źródło tej tezy? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AF Reef Salt, podmiany nie częściej niż raz na miesiąc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja podmiany robiłem raz na dwa miesiące. W moim przypadku to był błąd. Trzeba pamiętać, że o ile producent nie zaleca robienia podmian to mając dość duże refugium a w nim sporo glonów to już się to nie sprawdza. Glony pobierają sporo związków. I jeśli ich się dodatkowo nie dozuje to co zawiera ati nie wystarczy. Więc albo robimy jednak dość regularne podmianki lub raz w miesiącu badanie  icp i wspomgamy system komponentami. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, pawellb napisał:

I jeśli ich się dodatkowo nie dozuje to co zawiera ati nie wystarczy

To też prawda i mogłem dopisać, że z ręki leje jeszcze poza ATI: żelazo, jod, stront i zestaw pierwiastków śladowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, lukas_gr napisał:

Producent tego produktu podaje, żeby nie robić podmian...

Akurat tego nie ma w instrukcji, producent Twierdzi tam, że podmiany mogą służyć za narzędzie, jeśli jakość wody/bilans składników nie jest właściwy.

Założenie ATI essentials to nadganiać za zużyciem niektórych pierwiastków podając je z balingiem w stosunku nieco większym niż w NSW czy w solance. Jeśli nawet to się uda, to podmiana na soli o parametrach zbliżonych do aktualnego bilansu w akwarium nie spowoduje skoku czegokolwiek. 

Każde akwarium jest inne ma inną i różnorodną biomasę, zużycie pierwiastków będzie inne. Jeden będzie musiał dozować żelazo, drugi stront a trzeci na samym ATI utrzyma. 

Ja jednak wychodzę z założenia, że moja solanka w podstawowych parametrach zgadza się z tym, co mam w akwa przy dozowaniu - podmieniam zatem wodę bo nie tylko dostarczam to, co ATI mogło nie pójść ale i ujmuję to, co pojawiło się w nadmiarze, albo i pojawić się nie powinno. Po dłuższym czasie icp pokaże na ile blisko NSW to wylądowało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeszedłem na Essential PRO ze zwykłego 9 miesięcy temu. Robię co 1,5-2 m-c ICP i na ich bazie reguluję dozowanie RedSea Trace Colors. Po przesiadce dozuję wyraźnie mniej mikro, prawie wielkości symboliczne więc mogę potwierdzić empirycznie, że PRO ma więcej pierwiastków śladowych niż poprzednia wersja. Cotygodniowe 10% podmianki i tak robię ale nie w celu dozowania mikro ale jako po prostu sposób na pozbycie się niechcianych substancji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamawiał ktoś z was te Ati kurierem? Ewentualnie jak nie essentiale to sól?
2 raz lekko przeciekająca butelka nie żeby jakieś mega ilości ubyły no ale mimo wszystko...

Edytowane przez sith114 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdarza się komuś większy pobór płynu z butelki 1 w stounku do 2? KH mi trzyma na 8,1 ale wtedy mam Ca wyokie (około 500). Jak zmniejszę butlę 2 to będzie nierówno schodziło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stosujesz wersję Pro? Ja jeszcze używam wersji na 3 butelki ,1 i 3 schodzi mi dokładnie 2 razy więcej niż Ca. Ktoś już na forum pisał, że w wersji pro butelki 1 zużywa 2 razy mniej i nawet szukał czy nie można kupić samej jedynki :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak. Stosuję pro. Czyli nie ma strachu i dziękuję za odpowiedzi. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 
 
 
 
W dniu 15.12.2019 o 13:47, Ejdzej88 napisał:

 Ktoś już na forum pisał, że w wersji pro butelki 1 zużywa 2 razy mniej i nawet szukał czy nie można kupić samej jedynki :) 

Bzdura. Pro zużycie powinno być takie samo, oczywiście każdy zbiornik jest inny. Mój stary zbiornik ciągnął o ok 10-20% więcej #1 niż #2, po połączeniu w obieg z nowym większym zbiornikiem pobór doszedł do identycznych wartości. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.